Özgürlük - İlknur Eldem

4 mesaj
 522
#1 ·
Ad Soyad: İlknur Eldem
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): İlknur_eldem8
Beğenildi : 1
Neydi şu özgürlük?
Özgür olmak şartsa eğer
Denir mi adına özgürlük?
Biz insanlar bağlıyken böylesine
Sevdiklerimize..
Olmuyorsa susuz yaşam
Ve batmıyorsa Güneş
Dönmeden Dünya
Denir mi özgürlük?
Özgürlük neydi
Neredeydi?
Ya yanlış dediler adını
Ya yanlış söylediler tanımını
Belki de özgür olmamalı insan
Bağlanmalı bir şeye
Amacı olmalı yaşamın
Özgürlüğü vermeli düşünceye
Adına özgürlük deyip
Kalkışmamalı yanlışa

İlknur Eldem
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
salamatkalin
#2 ·
Şiir sever biri olarak şunu biliyorum ki şiir yazmak edebi ürünlerin en zorudur çünkü yolu yöntemi sanıyorum yoktur.şiir bir durumu bir duyguyu anlatır.size şunu tavsiye edebilir miyim?önce özgürlük size neyi ifade ediyor bunu uzun uzun düşünün.mesela en basiti elektriksiz yaşayın bir gün veya cep telefonsuz,televizyonsuz,susuz sonra belki esaret altında birini bir halkı,milleti düşünün belki konu ile alakalı bir film seyredin, yani o anı hissetmeniz işte temel olan o anı hissettiğinizdeki sizde uyandırdığı duyguların sözcüklere dökülmüş halı bence şiirdir. Sağlıcakla kalın
Kullanıcı avatarı
#3 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 818
Beğenildi : 776
Şiirin kendisi hakkında yapacağım yorumları diğer yorumlarıma bakarak tahmin edebilirsiniz, tekrar etmek istemiyorum ama özgürlük hususuna değinmeniz ve bunu hem kendiniz hem okuyucularınız hem de ortaya düşünen bir şiir çıkması sebebiyle takdir edilebilir. Belki bu muhtevayı daha iyi bir üslupla birleştirmeniz mümkün. Yapabileceğinizi seziyorum ve galiba bunun için uğraşıyorsunuz, kendinize ait bir şiir üslubu geliştirmelisiniz.

Aklıma Rasim Özdenören'in Kafa Karıştıran Kelimeler kitabında özgürlükten bahsedişi geldi. Özgürlüğün sonu ölümden özgür olmaktır gibi bir ifadesi vardı ve şöyle demişti: En büyük özgürlük Allah'a kul (köle) olarak diğer her şeyden özgür olmaktır.

Bir başka boyut ise @salamatkalin Bey'in dediği gibi fiziki özgürlük. Mesela Doğu Türkistan'a bakabilirsiniz.
#4 ·
Ad Soyad: İlknur Eldem
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): İlknur_eldem8
Beğenildi : 1
Tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için çok teşekkürler. Henüz işin çok başındayım ve pek bilgi sahibi değilim şiir yazma konusunda. İçimden gelenleri yazıyorum sadece. Bundan sonra dikkat edeceğim. Teşekkürler :)
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: