Hasret - Ateş Sevin

6 mesaj
 513
#1 ·
Ad Soyad: Ateş Sevin
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldecom
Beğendi : 1
Beğenildi : 6
Hasret dediğin koca bir devir
Aşkım bitemez bu fasılalarla
Aslında konuşmasan da yeter
Suskun ve manidar bakışlarınla

Mazi kor kalır ama ümit baki kalır
Lakin ben dünden beri uyanamadım
Bir akşam gelişinden kalma kırıntıların
Onlarla karanlıktayım, ziyanla aydınlanana dek

Seni unutması ufak bir zaman alır
İşte onu ben ömrüme sığdıramadım

Kendini alıp gittiğinde fukara bıraktın
Artık sadece kalan kelimeler var

Hasretine adanacak sonsuz sayfalar
Ve her birinde yokluğun var

Her taraftan bakan alaycı aynalar
Gelsen şimdi yetemez kör olurlar

Şafağın al rengi sadece dudağında var
Benim saadetim sadece o gözlerde var

Kalbimi ısıtacak ufacık ellerin
ve beni gülümsetecek şaşkın halin var

Huzurlu bir sükun yalnız senin nazarında
Ve onda hem hasret zulmü
Hem de yaşatacak iki damla su var

Ateş Sevin

Şiir yazma konusunda pek iddialı olduğum söylenemez, utana sıkıla paylaştım. Eleştirilerinizi bekliyorum siz yine de sert olmaktan çekinmeyin.
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
#2 ·
Ad Soyad: Mahir
Beğendi : 8
Beğenildi : 4
Sadece sıradan bir okur olarak eleştirmek istiyorum;
İlk olarak okuduğum şiir başlangıcında beni kendine bağlamalı,bağlamalı ki devam etmeyi çok açken önüme yemek konmuş biri gibi istemeliyim.şiirin başlangıcında bu %60 diyebilirim.
-devamı zor olsada çok karıştırmadan atlatılabilir bence tadına baktığım şiirin başlangıç lezzeti aklımda olur çünkü.Devamda etkileyicilik %30 benim sıradan okuyuculuğuma göre.başlangıçtan biraz sapma var gibi.
-sona doğru şekilde karışıklık yordu biraz.birden fazla şiirin birleşimi gibi geldi.ama orta kısımdan daha etkileyici o yüzden %45 diyebilirim beni etkileme gücü açısından.
Benim şiirin toplum için yazıldığına ve onları etkileyebildiği ölçüde şiir vasfını kazanabildiğine inanan bir düşüncem var.Sahibi de aslında toplumun ta kendisi çünkü mısralarda kendini buluyor.Emeğinize sağlık.
#3 ·
teşekkürler yorumlarınız için. ama şiirin toplumu etkilemek için yazılmış olanına bence nutuk denir. şiir şahısları ilgilendiren bir iştir. diğer eleştirilerde haklı olduğunuzu görüyorum, iyi forumlar.
Kullanıcı avatarı
#4 ·
Ad Soyad: Busenur SEZER
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): busezerrr
Beğendi : 158
Beğenildi : 144
Merhabalar. Şiirinizin hoş bir fonetiği var. Baştan sona mana bakımından da bütünlük sağlanmış. Acaba bir bestecinin elinden geçse güzel bir şarkıya dönüşür müydü diye düşündüm. Kaleminize sağlık.
#5 ·
Ad Soyad: Mahir
Beğendi : 8
Beğenildi : 4
Özellikle sıradan bir okur kelimesini kullanmıştım.Burada ve bu platformda bir şiiri okuyabiliyorsam bunun sebebi elbetteki şiirin aslında toplumun duygularına dokunabilmesinden kaynaklanmasıdır.İnsan ruhunu etkileyemeyen ve özellikle onlara umut veremeyen şiir yazıldığı yerde kalır.şiir toplum için yazılmıyorsa da yazıldığı kağıtta kalmalıdır.bunu şöyle algılamayın ama şiir ün veya para için yazılmaz.bunu planlayarak şiir yazmaya çalışanlar büyük oranda başarısız olurlar ki bana göre günümüzde çokta kaliteli eserler çıkmamasının bir parçası teknoloji ve iş yoğunluğu olduğu kadar bir yönüylede bu.
#6 ·
@Busenur merhaba böyle bir şey olmasını isterdim ama maalesef besteci bir tanıdığım yok, kendi müzikal yeteneklerim de epey köreldi diyebilirim.
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: