12 mesaj
 1143
#1 ·
Ad Soyad: Ömer efe
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): omerefe___
Beğendi : 3
Beğenildi : 13
Bugün sessiz güzelliğinin yanında,
Sana yalan söylemenin utancı var içimde.
Oysa ne kadar uzakta dağlar ve ne kadar yakın yalnızlık yanında.
Sen sayın sevgilim,
Sen odamın içindeki kalabalık köşem,
Sen ki çimenlere uzanmış yıldızları seyrederken...
Benim küçük evrenim,
Sen benim korkum, geleceğim.

Şimdi sen bu soğuk günün ardından,
Koynuma uzanmış bir kedi kadar sıcaksın.
Seni o kadar iyi tanıyorum ki;
Çehrendeki çukur kadar yakınsın, bana.
Şimdi ellerim senden uzaklaşırken,
Güneşe doğru yolculuğu bu,
Günahlarından arınmış bir adamın...

Ömer Efe
Düzenlendi (01 May 2021, 14.04)(1)
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
salamatkalin
#2 ·
Dikkat edilmesi gereken şey öznellik, basitlik ve yalınlık.Bu üç niteliği her zaman yakalamak mümkün olmaz.Bunu her er kişi de yapamaz.Bunu başarmışsınız.Bu platformda herkesin başta benim de biraz zorlandığım bir tek şey kalıyor geriye genel kabul konusu. Acılar,nefretler,kederler,sevinçler vs sadece size özgü olmamalı okuyucu her kelimede kendini bulmalı
#3 ·
Teşekkür ederim bu yapıcı ve güzel yorumunuz için.
#4 ·
Ad Soyad: şen erişen
X (namıdiğer Twitter): erisen_sevgi
Beğenildi : 4
Ben çok beğendim. Ne hissettiği anlamak için okumaya devam ettim. Aynı şeyleri hissetmemek "evet" ama anlamaya çalışmakla ilgili bir istek uyandırıyor bu şiiriniz.
#5 ·
@senerisen teşekkür ederim anlamaya çalıştığınız ve yorumunuz için.
Kullanıcı avatarı
#6 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 816
Beğenildi : 776
salamatkalin yazdı: 01 May 2021, 00.57 Dikkat edilmesi gereken şey öznellik, basitlik ve yalınlık. Bu üç niteliği her zaman yakalamak mümkün olmaz. Bunu her er kişi de yapamaz. Bunu başarmışsınız. Bu platformda herkesin başta benim de biraz zorlandığım bir tek şey kalıyor geriye genel kabul konusu. Acılar, nefretler, kederler, sevinçler vs sadece size özgü olmamalı okuyucu her kelimede kendini bulmalı
Basit derken sade demek istiyorsunuz galiba. Sadelik güzel ve zordur; basitlik ise istenmeyen şeydir. Yalın da sadeye peyk bir şey olması lazım; tek... "Öznellik" ise bence burada bir şey ifade etmiyor. Bence kabul, hissiyat değil, şiirdir. Eğer şiir verebiliyorsa, okuyucuyu mest edebiliyorsa onu kazanır.
#7 ·
Ad Soyad: Çağrı Kutay Doğan
X (namıdiğer Twitter): obeldeweb
Beğendi : 2
Beğenildi : 15
Öncelikle çok güzel bir şiir yazmışsınız. Anlam bakımından beni müthiş etkiledi. Kaleminize ve eşinize sağlık. Şiirleriniz daim olsun.
#8 ·
@cagrikutaydogan teşekkür ederim değerli yorumunuzdan dolayı.
salamatkalin
#9 ·
Yönetici arkadaşım yazdığım bütün paylaşımlarımı nasıl geri alabilirim.
#10 ·
@salamatkalin Ben yönetici değilim fakat @halilesen e ulaşmanızı öneririm.
salamatkalin
#11 ·
Güzel kardeşim her yazılan şeyi edebiyat oteritesi gibi bir düzeltme ihtiyacı hisseden( çok yalnış bir davranış)yöneticinin bu tavrı düşünce özgürlüğüne uymadığı için sitedeki paylaşımlarımı sildim.genc bir arkadaş olarak senin şiirine yazdıklarım senin açından doğru anlaşılmışsa demek ki bu benim yorumum.basarılar
Kullanıcı avatarı
#12 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 816
Beğenildi : 776
Açıkçası edebiyat sahasında benim için yaş fark etmiyor. Dahası herkese aynı hürmet, edep ve üslup seviyesiyle yaklaşıyorum. Bunu yaparken de yaş gözetmiyorum. Herkes fikirlerini ifade edebilmeli ve karşısındaki de kabul veya savunmasını iyi bir şekilde yapabilmelidir.

Rütbemin "Yönetici" olması üyelerin forum hakkındaki bir problemde müracaat edecekleri kimseyi işaret etmesinden ileri gelmektedir. Ben hiçbir eleştirimi veya yorumumu bu Yönetici sıfatıyla yapmam. Ben de buradaki herkes gibi O Belde mensubuyum. Dahası O Belde'yi hiçbir zaman kendi malım olarak görmem. Daha önce pek çok defa ifade ettiğim üzere o hepimizindir.

Edebiyat otoritesi yakıştırması, hoşuma gitse de, katılmıyorum. Çünkü benim fikirlerim her zaman eleştirilebilir veya savunulabilir, ben haşa ilah değilim ve bunun da farkındayım.

Daha evvel şiirin eleştirilme konusunu şu başlıkta tartışmıştık: Şiiri Eleştirmek Mümkün Müdür?

Ne yazık ki foruma gereken ehemmiyet verilmediği ve paylaşımlara yorumlar yapılmadığı için, sayfalarda hiç yorum yapılmamış şiirlerin bulunması beni rahatsız ediyor. Bunu üyelerin forum hakkında alakasız olması ile sonuçlanacağını düşünerek yorumlar yaparım, cevap veririm. Niyetim birilerini kırmak değil, tartışmaya dahil olmak ve fikri münakaşa etmektir. Dahası birilerinin onun fikrine katılmadım veya yanlış gördüğümü düzelttiğim için hiddetlenmesini de anlamıyorum. Dediğim gibi ben dahil burada hiç kimse tanrı değil, hatalar, yanlışlar veya birbirine uymayan fikirler bulunabilir.
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: