Kullanıcı avatarı
#1 ·
Ad Soyad: Seyital BAYKAL
Profil: Doğrulandı
Beğendi : 97
Beğenildi : 192
Merhaba, O Belde ailesinin üyeleri.
Haftanın şiirini belirleme konusuna bir eleştirim olacak. Bu konuda sizlerin de kıymetli düşüncelerini merek ediyorum. Düşüncelerinizi paylaşırsanız memnun olurum. Öncelikle haftanın şiirini belirlemede ölçütün beğeni ve yorum olduğunu Halil Bey ifade etti. Bence bu ölçütün yanına en çok okunan ölçütü de eklenebilir. Kaldı ki bu hafta en çok okunan en çok yorum alan ve beğenilen yanlış görmediysem "Sus-Konuşma" şiiri oldu ancak haftanın şiiri değerli arkadaşım ve beni O Belde ailesiyle tanıştıran Necmettin kardeşimin şiiri oldu. Necmettin kardeşimi canı gönülden tebrik ediyorum. Yanlış gördüysem lütfen beni düzeltin! Muhabbette muhabbetle kalın. Saygılarımla...
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Ad Soyad: Muharrem DELİBAŞ
Beğendi : 326
Beğenildi : 284
Şiir gibi öznel bir alanda hangi şiirin daha güzel olduğu kişiden kişiye değişir. Öte yandan -hangimizin olduğu fark etmez- şiirin görüntülenme sayısı kalitesinden bağımsızdır, diye düşünüyorum. Çünkü forum dışından da gözlemlediğim kadarıyla şiirlerimizi epey okuyan var, ama beğeni ve yorumları forum üyeleri yapıyor. Benim gönlüm şiirsel zenginliği yakalayan farklı arkadaşların haftanın şairi seçilebilmesinden yana. Yöntem konusu önerilerle daha da olgunlaştırılabilir. Şu an için önerim yok. Saygılar.
Kullanıcı avatarı
#3 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 810
Beğenildi : 773
@yusuf Bey, başlığın ismini daha iyi anlaşılması için affınıza sığınarak düzenledim. Ben O Belde namına bir şey yapacağım zaman bunu her zaman üyelerimize sormağı, onların fikrini almağı kendime vazife ediniyorum. Bu konuda da gerek sosyal medyadan gerek forum üzerinden birçok duyuru, tartışma ve benzerlerine girmeğe çalıştım.
Diğer üyelerimizden evvel bu konuda açıklama yapmak istiyorum. Lakin elbette bunu tartışalım, en sağlıklı seçimin yolunu bulalım.
Yorum demedim, beğeninin esas olduğunu söyledim. Eğer beğeniler birbirlerine çok yakınsa (bu da her zaman değil fakat bazen gerekebiliyor) veya eşitse ben bazen nüanslar kullanabiliyorum. Lakin eğer bariz bir galip varsa herhangi bir müdahalem olmuyor.
En çok okunanı Haftanın Şiiri yapmak zannımca doğru olmaz. Çünkü o başlığa her giriş bir okuma sayılıyor. Yani bu suistimale çok çok açık bir şey.
Bunu birçok defa vurguladım. En çok beğeni alan demek cevaplarda beğendiğini ifade etmek değildir. Mühim olan beğeni butonuna tıklamaktır. Çünkü yorumlara beğenen de beğenmeyenler yorumlamak, tenkid etmek veya onu desteklemek ve benzeri vaziyetler için cevap yazabilir. Zati ben eğer başta bahsettim birbirine yakın beğenilerde kullandığım nüansları genelde cevaplara göre yaparım. Ayrıca suistimali ortadan kaldırmak maksadıyla yeni üye olanlar için beğeni butonunu devre dışı bıraktım. Çünkü suistimale kalkışanlar oldu, lakin derhal fark edip engellendi.
#4 ·
Ad Soyad: Necmettin özkahraman
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldeweb
Beğendi : 79
Beğenildi : 86
Hafta artırılıp, belirlenen kriterlere göre haftanın şiiri seçilme hakkı ilk 2 ya da 3 kişiye verilse daha isabetli olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde birbirine yakın şiirlere bir motivasyon kazandırılabilir
Kullanıcı avatarı
#5 ·
Necmettin Bey cümlenin ilk kısmını anlamadım. Açar mısınız? Bunu belli bir grup ile sınırlandırmak yeni gelenler için hoş olmayabilir.
#6 ·
Ad Soyad: Necmettin özkahraman
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldeweb
Beğendi : 79
Beğenildi : 86
Her hafta yerine, 2 haftada bir haftanın şiiri şecilse lakin, bir şiir değil, kriterlere göre 2 ya da 3 şiir...
Kullanıcı avatarı
#7 ·
Sanki öyle daha zor olacakmış gibi geliyor. Ben bunu daha önce Ayın Şiiri olarak seçilmesini düşünmüştüm. Haftanın yerine Ayın Şiiri de olabilir. Fakat bana bir ay çok uzun gelmişti.
Kullanıcı avatarı
#8 ·
Ad Soyad: Seyital BAYKAL
Beğendi : 97
Beğenildi : 192
Merhaba O Belde ailesinin değerli üyeleri, öncelikle şunu belirtmek isterim ki hepimiz burada şiirlerimizi ,yazılarımızı paylaşıyoruz.Benim için önemli olan duygularımızın imbiğinden sızarak kalemin aracılığıyla kağıtlara dökülen yüreğimizin sesini duyurmak ve paylaşmak. Yazmadıklarımızın gözlerle buluşması ve yüreklere dokunabilmesi. Kısacası burada önemli olan paylaşmak ve birebirimizi kırmadan eleştirerek , birebirimize önerilerde bulunarak yazın konusunda kendimizi geliştirmek. Haftanın şiirin hangisi olduğu ve kimin şiiri olduğu inanın çok da önemli değil. Selam ve saygılarımla...
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: