5 mesaj
 1864
#1 ·
Ad Soyad: Didem Sevim ÇAPKURT
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldeweb
Beğendi : 19
Beğenildi : 26
Neydi bizi birbirimizden ayıran , neydi? İnsan değil miydik biz de! Ama bazı insanlara göre bu böyle değil. Toplumda biz farklıymışız, elimizden bir şey gelmez, bir olayda bile haksız olan biziz gibi davranılıyor oysa hepimizden aynı kan akıyor . Mesela Erkekler çalışır kadınlar çalışmaz algısı oluşmuş bazı kendini bilmez insanlar tarafından. Bizim hiçbir işe mecalimiz yetmez olarak görülüyor yalnız şunu unutuyorlar "biz istersek her şeyi başarabiliriz" ama tabi birde bunu kalıp yargılar içinde yozlaşmış, kendini bilmeyen ,insani duygularını yitirmiş insanlara anlat. İnsanın kendi ailesinde bile varken böyle cahil yargılar insan toplumdaki yargılara bile maalesef alışıyor. Örneğin ailede erkek çocuklar ve kız çocuklar var (bunu genelleme olarak söylemiyorum kendini bilmez insanları göz önüne alarak söylüyorum) kız ve erkek çocuklarını ayırıyorlar , bir olay olduğunda kız haklı olsa bile "bazı insanlar" oğullarını savunuyor , her şeyi geçtim peki ya adalet mi bu ? İnsanî bir davranış mı? Sona yarın öbür gün kızlar babalarının onlara güvendiğini hissedemiyor , belki bir insanla evlenirim de o bana güvenir beni sever diye düşünüyorlar. Ama genelde bu insanlarda kadınlarımıza, kızlarımıza zarar veriyorlar .Demem o ki babalar veya abiler kızlarınıza ve kardeşlerinize sahip çıkın sahip çıkın ki başka insanlara boyun eğmesin ,muhtaç olmasınlar. Bu konularda şanslıyım babam modern bir insan bana sahip çıkıyor beni seviyor bu olayları gördükçe etkilenip daha hassas davranıyor iyi ki iyi bir aileye denk gelmişim, ama çevremde bir sürü böyle yaşanan olaylar var hep görüyoruz lütfen daha iyi bir dünya için birbirimizi anlama olgunluğu gösterelim, birbirimize sahip çıkalım ön yargılardan kurtulalım çünkü "ÖN YARGISIZ DÜNYA YAŞANILABİLİR DÜNYA "

Didem Sevim ÇAPKURT
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 810
Beğenildi : 773
Ne yazık ki her nesil bir evvelkinden gördüğü üzerine gidiyor. Lakin zaman eski zaman değil. Artık kadınlar da sosyal hayatta cemiyet içinde mevcut bulunmak mecburiyetindedir. Dahası bunda hem dinen, hem kanunen herhangi bir beis içermemektedir. Lakin elbette bazı hadler olmalı.
Bu fevkalade zor bir şey olsa da değişmek, dahası gördüğü yanlışları kendinden uzaklaştırarak gelen nesli doğru bir şekilde eğiterek zincirin paslanarak değil, temiz bir şekilde ilerlemesini sağlamak lazımdır.
Önyargıları sadece bedbin bir şekilde anmamak lazımdır. Çünkü umumi olarak o önyargılarla hayatlarımızı idame ederiz. Lakin evet, ne yazık ki insanlar hakkında kalıplaşmış önyargıların zararları da pek mümkündür.
Değiştirmek, daha zoru değişmek için savaşmak lazımdır. Fakat kimle ve nasıl savaşılacağı da daha mühimdir. Haddi aşmamak, dahası taviz vermeyeceğimiz usuller lazımdır.
#3 ·
Söylediklerinize bütün samimiyetimle katılıyorum efendim,ancak ben sadece son zamanlarda kadınların görmüş olduğu bu muamelere dikkat çekmek istedim Tabi ki kadınlar günümüzde her yerde aktif ona ne şüphe benim demek istediğim kadinlar her yerde aktif olmasına rağmen bu tarz kalıp yargılara maruz kalıyor, görüşleriniz için teşekkürler.
#4 ·
Ad Soyad: şen erişen
X (namıdiğer Twitter): erisen_sevgi
Beğendi : 3
Beğenildi : 4
Yazınızı çok cesur ve bir o kadar da yerinde buldum. Erkek dünyasından "öğretilen" bakış açısına öylesine alışmışız ki bir çok çarpıklığı bir çoğumuz fark bile edemiyoruz. Onlar bizim "normallerimiz" olmuşlar. Bana sorarsanız bu konuda yazmaya devam edin. Saygılar.
#5 ·
Çok teşekkür ediyorum bu güzel ve manidar sözleriniz için. Farkındalık yarattıysam ne mutlu bana, elbette ki bu konularda yazmaya devam edeceğim teşekkürler.
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: