MÜJGAN - SEYİTAL BAYKAL

7 mesaj
 1437
Kullanıcı avatarı
#1 ·
Ad Soyad: Seyital BAYKAL
Profil: Doğrulandı
Beğendi : 97
Beğenildi : 193
Müjganında bugün
Bir hüzün var.
Neden kırgın bakışların Suzan?
Sükûtun bana neler anlatır bir bilsen
Aklımdan geçiyor sürü sürü zan.
Zan dedimse
Kızma, gücenme
İçinde sen olan
Zanlar bile
Oluyor hüsnü zan.
Biraz su
Biraz ekmek
Gönülde aşk
Bir de sen
Yokların hükmü
Hükümsüz kalıyor.
Uykum Suzan
Hüznüm Suzan
İçim, dışım Suzan oluyor.

Seyital BAYKAL
Düzenlendi (06 Şub 2021, 23.13)(1)
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
#2 ·
Ad Soyad: Vesair Vesaire
Profil: Doğrulanmadı
Beğendi : 98
Beğenildi : 74
Merhaba, şiirinizle alakalı teferruatlı yorumları yapacaklardır elbet fakat şunu düzeltmek istedim.
Sukuttan kastınız sessizlik belli ki. O yüzden sukut değil sükût olacak. Zira sukut düşmek, aşağıya inmek demek. Sukut-ı hayal de buradan gelmekte. Yanlış bir şekilde sükût-ı hayal olarak çok kullanılır denk gelmişsinizdir mutlaka.
Bunun harici yapacağım bir yorum yok, başarılar dilerim. :)
Kullanıcı avatarı
#3 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 816
Beğenildi : 776
Şiir iyi bir üsluba bina edilmiş, lakin araya giren günlük ağız kalıpları onu biraz kırmış gibi geldi bana. Bilemiyorum, bu da bir tarz, lakin onları kısaltıp satır sayısını çoğaltmak kolaya kaçmaktır sanki. Fakat bunun bir yorgunluk sonucu ortaya çıktığını düşünüyorum. Biriken hisler bazen kaleme ağır gelebiliyor.
Günlünüze sağlık.
Kullanıcı avatarı
#4 ·
Ad Soyad: Mira Kaya
Profil: Doğrulanmadı
Beğendi : 86
Beğenildi : 25
Şiirde konuşma dilini daha çok beğeniyorum. Bu yüzden şiiriniz çok hoşuma gitti.
Kullanıcı avatarı
#5 ·
Teşekkür ederim Mira KAYA şiirimi beğenmenize sevindim.
Kullanıcı avatarı
#6 ·
Merhaba Halil Bey, Şiirim için yaptığınız yorum ve değerlendirme için teşekkür ederim. Öncelikle şunu belirteyim ki sukut ve sükût kelimeleri arasındaki anlam ayrımını ve bu kelimelerin ne anlama geldiği biliyorum. Yalnız yazı
yazarken şapka işareti dediğimiz işareti kullanmak biraz zor. Evet, size hak veriyorum kelimeleri aslına uygun ve doğru kullanmak gerekiyor. Bir de şiirde konuşma diline karşı bir hassasiyetiniz var galiba. Belki bu şiire yüklediğiniz anlamla ve şiire bakış açınızla ilgili. Ben yerli yerinde ve kararınca şiire giren konuşma dilinin şiirin ahengini ve ruhunu olumsuz yönde etkilemediği sürece bir sıkıntı oluşturmayacağı kanısındayım. Ben içimden geldiği gibi yazmaya ve şiiri belli kalıplara sokmamaya çalışıyorum. Belki de bu konuda bir hayli yol kat etmem gerekiyor. Gelişebilmek ve daha yetkin eserler verebilmek için kendimizi eleştirmeye ve bizi eleştirenlere ihtiyacımız var. Şiirime yaptığınız eleştiri için tekrar teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
#7 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 816
Beğenildi : 776
Anlayışlı ve kendinizi savunan bir üslup kullandığınız için ben de teşekkür ederim. Fakat cevabınızın bir kısmı @Vesaire Bey'e ait galiba.
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: