Kırmızı Oda dizisini izliyor musunuz? Yorumlarınız nedir?

Kullanıcı avatarı
halilesen
Yönetici
Ad Soyad: Halil ESEN

#1 Kırmızı Oda dizisini izliyor musunuz? Yorumlarınız nedir?

Mesaj halilesen ·

tv8'de yayımlanan Gülseren Budayıcıoğlu tarafından yazılan kitaplardan uyarlanan Kırmızı Oda dizisini seyrediyor musunuz? Kırmızı Oda yorumlarınız nelerdir?

Şahsen gerçek yaşanmış hadiseleri, içinde kendimizi bulduğumuz ve sorguladığımızı bir kenara bırakırsak bile harika oyunculuğu ile müthiş bir haz veriyor. Benim favorim Alya. Lakin artık hikayesi biten Mehmet de çok çok iyiydi. Harika performanslara sahipler.

Bilmeyenler YouTube kanalına mutlaka bakmalıdır.
Karanfil08
Ad Soyad: Merve MACAR

#2 Re: Kırmızı Oda dizisini izliyor musunuz? Yorumlarınız nedir?

Mesaj Karanfil08 ·

Kesinlikle seçici kitlesi olan bir dizi. Yaşam öyküleri oyuncularla adeta özdeşleşmiş ve insanı psikolojik bir yolculuğa çıkarıyor ve bu yolculukta favori olarak seçtiğimiz hayat hikayesiyle kahramanı kendimizden parçalar taşıyormuş hissi uyandırıyor ben de. Aslında bu durum okuduğumuz roman ve hikayelerde de mevcuttur. Böyle bir yapım için emeği geçenlere teşekkür etmek gerekir. Tek eleştirim isimler ve yerler değiştirilse de bir danışanla psikyatr ya da psikolog arasında geçen konuşmaların 3. şahıslara aktarılması doğru değilken(etik olarak gizlilik ilkesi çiğneniyor çünkü)bir televizyon kanalında yayımlanması açıkçası kafamda bir soru işareti oluşturdu. Yine de gerekli izinler alınarak böyle bir yapım ortaya çıkmıştır diye düşünmek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
halilesen
Yönetici
Ad Soyad: Halil ESEN

#3 Re: Kırmızı Oda dizisini izliyor musunuz? Yorumlarınız nedir?

Mesaj halilesen ·

Doğru söylüyorsunuz, bilemiyorum belki Gülseren Hanım yazarken izin almıştır. Bir de dikkatimi çeken şu oldu: bu dizilerden sonra kitapyurdu'nda falan Gülseren Budayıcıoğlu kitapları en çok satanların zirvelerinde.