O Belde - Kullanım şartları

O Belde tarafından çoğaltılan, hukuki olarak sınırlı olan alttaki şartları kabul etmiş sayılıyorsunuz. Eğer hukuki olarak sınırlı olan alttaki şartların tümünü kabul etmiyorsanız o zaman lütfen O Belde sitesine giriş yapmayın ve/veya kullanmayın. Biz bu şartları herhangi bir zamanda değiştirebiliriz ve sizi bilgilendirebiliriz, buna rağmen kendiniz düzenli olarak bu şartları tekrar gözden geçirerek O Belde sitesini kullanmaya devam edebilirsiniz, yasal olarak sınırlı olan bu şartların güncellenmesi ve/veya düzenlenmesi halinde meydana gelebilecek değişiklikleri de kabul etmiş sayılırsınız.

1- Forum lisanı Türkçedir. Harici bir lisan kullanmak yasaktır.
2- Türkiye Cumhuriyeti kanunları geçerlidir.
3- Dini veya siyasi, dahası kutuplaştırıcı vasfında propagandada bulunmak yasaktır.
4- Küfürlü, müstehcen, kaba, iftira vasfında, rencide edici, nefret dolu, tehdit edici, sekse yönelik ve ülkemizin kanunlarını çiğneyen içerikler paylaşmak, bu tür yorumlarda bulunmak ve böyle bir profilin oluşturulması yasaktır.
5- Pornografik ve pedofili öğeler yasakdır.
6- Telif haklarını ihlal edilmemelidir.
7- T9 tuşlu telefonlardan alışılan "mrb, slm, tsk" gibi kısaltmalar kullanılmamalı, Türk gramerine uygun yazılmalıdır.
8- Başlıklar uygun kategori ve forumlarda açılmalıdır.
9- Forum içerisinde laubalilik oluşturmak, senli benli konuşmak tavsiye edilmez.
10- Bir kişiye ait birden fazla hesabının bulunması yasaktır.

Bunları dikkate almamanız halinde hemen ve süreli/süresiz forumdan yasaklanırsınız; eğer tarafımızca gerekli görülürse suç duyurusunda bulunulur. Bütün mesajların IP adresi bu şartların uygulanmasına yardımcı olmak için kaydedilmektedir. O Belde sitesinde uygun gördüğümüz hallerde ve zamanlarda herhangi bir başlığı silme, değiştirme, taşıma veya kapatma hakkımızın olduğunu kabul ediyorsunuz. Bir kullanıcı olarak her girdiğiniz bilginin veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. Her ne kadar bu bilgiler sizin bilginiz dışında üçüncü şahıslara verilmeyecek olsa da, herhangi bir hack saldırısı sonucunda bu bilgiler dağılırsa bundan O Belde kesinlikle sorumlu değildir.