İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Yüzüklerin Efendisi Hangi İzleme Sırası ile Nereden İzlenir?

Bu rehber vasfındaki yazıda Yüzüklerin Efendisi filmlerinin hangi sırayla izleyebileceğiniz, yani izleme sırası ve filmlere nereden, hangi platformlarda meşru veya legal bir şekilde izleyebileceğinizden bahsedilecektir.

Yüzüklerin Efendisi İzleme Sırası Nedir?

Serinin üç filmi de peş peşe çekildiği ve belli sektelerle sunulduğu için tek doğru olan filmleri çıkış sırasına göre izlemektedir. Yani izleme sırası şu şekildedir:

1. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği
2. Yüzüklerin Efendisi: İki Kule
3. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü

Yüzüklerin Efendisi Serisi Nereden İzlenir?

Yüzüklerin Efendisi filmlerini seyretmek için birkaç seçeneğiniz vardır. Bunlardan biri filmleri satın almak. Satın aldığını film ömür boyu size ait olur; faturası kesilir, vergisi dahildir. O film artık sizin bir mülkünüzdür. Bir diğeri kiralama işlemidir. Ufak bir ücret ile kiralarsanız filmi oynatmak için 30 gününüz vardır, fakat filmi açtığınız andan itibaren 2 günlük bir erişiminiz bulunmaktadır. Diğer seçenek ise abonelik servislerinden bir abonelik ücreti karşılığında seyretmektir. Abone olduğunuz müddetçe filmlere erişirsiniz; lakin filmler üzerinde herhangi bir hakkınız bulunmaz. Satın almak, kiralamak ve abonelik ücretleri zaman zaman değişebilmekte, indirim olabilmektedir.

Burada iş sizin bu filmler hakkındaki tasarrufunuza bağlıdır. Bir defa seyredip geçecek misiniz? Kiralayın veya Netflix’ten izleyin. Ona sahip olmak, ömür boyu arşivinizde saklamak ve istediğiniz zaman izlemek mi istiyorsunuz? O vakit bir defaya mahsus satın almalısınız.

The Lord of the Rings izleme sırasını takip ederken bu filmleri izleyebileceğiniz yerler gösteren, aşağıdaki film afişlerinin altlarına yerleştirdiğim diğer izleme seçenekleriyle birlikte Apple TV butonu veya iTunes Store bağlantılarıyla (ikisi aynı şeyin laciverti) filmin sayfasına gidip satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Türkçe altyazı ve normal versiyonlara has dublaj (Stereo, Dolby) seçeneklerine sahip ve hepsi 4K HDR kalitesinde. Spoiler oluşturmamak için filmlerin sadece bülten açıklamalarına yer verdim.

Hobbit Hangi Sırasıyla Nereden İzlenir?

1. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

yuzuklerin-efendisi-izleme-sirasi-hangi-sirayla-izlenir-yuzuklerin-efendisi-yuzuk-kardesligi

Get it on Apple TV

Diğer: iTunes Store | Google Play | Netflix | blutv
Uzatılmış versiyon: iTunes / Apple TV

J.R.R. Tolkien’in epik başyapıtı, “Yüzüklerin Efendisi’nin” ilk kısmında utangaç bir genç hobbit Frodo Baggins (Elijah Wood) basit bir altın yüzük devralır. Yüzüğün güce sahip olduğunu bilir ancak kendisinin tüm dünyanın kurtuluş veya köleliğinin anahtarını elinden bulundurduğundan habersizdir. Bir sihirbaz, bir elf, cüce, iki erkek ve üç sadık hobbit arkadaşı eşliğinde Frodo, sevdiği toprak ve insanları kurtarmak için dünyanın o ana kadar bildiği en büyük kahraman haline gelmelidir. Akademi ve Altın Küre ödüllü Cate Blanchett, Oscar adayı ve Altın Küre ödüllü Ian McKellen, Akademi Ödülü adayı Viggo Mortensen, Orlando Bloom, Liv Tyler’den. En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Orijinal Müzik, En İyi Görsel Efekt ve En İyi Makyaj olmak üzere dört Akademi Ödülü sahibi.

2. Yüzüklerin Efendisi: İki Kule

yuzuklerin-efendisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-iki-kule

Get it on Apple TV

Diğer: iTunes Store | Google Play | Netflix | blutv
Uzatılmış versiyon: iTunes / Apple TV

Frodo Baggins ve Kardeşlik, Tek Yüzük’ü yok etme ve karanlık efendi Sauron’un kötülüğüne karşı durma arayışlarına devam ederler. Kardeşlik bölünmüştür ve şimdi kendilerini Sauron ve yandaşlarını yenmekte farklı yollarda bulurlar. Gelecekleri şimdi, yozlaşmış sihirbaz Saruman’ın beklediği Isengard’daki Orthanc Kulesi ve Mordor’un karanlık diyarlarının derinliklerinde yer alan Sauron’un Baraddur’daki kalesi olmak üzere iki kuleye bağlıdır.

3. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü

yuzuklerin-efendisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-kralin-donusu

Get it on Apple TV

Diğer: iTunes Store | Google Play | Netflix | blutv
Uzatılmış versiyon: iTunes / Apple TV

J.R.R. Tolkien’in destansı başyapıtı Yüzüklerin Efendisi’nin sonunda ordular dünyanın sonunu belirleyecek son bir savaş için toplanırken Yüzük Kardeşliği’nin bir üyesinin İnsanların Kralları’nın tahtına asil varis olduğu bildirilir. Buna karşın kötülük üzerinde zafer konusundaki tek ümit cesur bir cüce olan Frodo Baggins’tir (Elijah Wood – “Sil Baştan”). Kendisine sadece sadık dostu Sam ve iğrenç, gudubet Gollum’un eşlik ettiği Frodo, imkânsız gözüken arayışında Güç Yüzüğü’nü yok etmek için Mordor’un en derin, en karanlık yerlerine girer.

Filmde aynı zamanda şu oyuncular yer almaktadır: Oskar Ödülü adayı Viggo Mortensen (“Şiddetin Tarihçesi”), Oskar Ödülü adayı ve Golden Globe kazanan Ian McKellan (“X-Men”), Orlando Bloom (“Karayip Korsanları” üç bölüm), Liv Tyler (“Ziyaretçiler”) ve Oskar Ödülü ve Golden Globe kazanan Cate Blanchett (“Elizabeth”). Bu film, En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödülü dahil 11 dalda Oskar Ödülü kazanmıştır.

Yüzüklerin Efendisi serisini hangi izleme sırasıyla ve nereden, hangi platformlardan izleyebileceğinizi anlattığım yazının sonundayız. Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmaktan geri durmayınız.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza, hususi olarak Orta Dünya alanına mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
  1. Ozan Bulut Ozan Bulut Misafir | 5 Temmuz 2023

    Müthiş bir seri, düşündükçe tekrar izleyesim geliyor.

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.