İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Wonka Filminden İlk Fragman ve İlk Bakış: Timothée Chalamet’in Çikolata Fabrikası

Birçoğumuzun Charlie’nin Çikolata Fabrikası filmi ile tanıdığı çikolata dahisi Willy Wonka‘nın fabrikasından öncesini konu alan orijin hikayesiyle Wonka filminin ilk fragmanı yayımlandı.

Wonka filmi bu defa Timothée Chalamet tarafından canlandırılan Willy Wonka‘nın geçmişine giderek fevkalade tariflerini geliştirdiği ve ileride fabrikasının temel demirbaşlarından olan Oompa Loompa’larla nasıl tanıştığını konu alacak.

Wonka Filminin Türkçe Fragmanı

Başka kimler var?

Simon Farnaby ve Paul King tarafından kaleme alınan film, yine Paul King yönetmenliğinde çekilmektedir. Dahası Timothée Chalamet’ten gayrı oyuncu kadrosunda Calah Lane, Keegan Michael Key, Paterson Joseph, Matt Lucas, Sally Hawkins ve Mathew Baynton gibi isimler yer alıyor.

İlk bakış…

Açıkçası sadece fragman üzerinden eleştirmek pek doğru olmasa da Johnny Depp’in Willy’sinin dramatik şahsiyetinin tam zıttını görüyoruz. Dahası Deep ile hafızalarda yer edinmişken de ondan sonra canlandırılan aynı karakter hakkında düşüncelerin intikali elbette söz konusu olamaz. Bilemiyorum, sanki fazla güllük gülistanlık bir havası var; lakin ön yargılı olmamak lazım, zira insanların hikayeleri bir süreçte seyreder.

Film 15 Aralık 2023’te sinemalarda seyircisiyle buluşacak.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Fragmanı ve Timothée Chalamet’i en azından ilk intiba olarak nasıl buldunuz? Filmi seyretmeği düşünüyor musunuz? Johnny Depp’ten sonra bu filmi nasıl karşılıyorsunuz veya bir kıyas kabul eder mi?

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
  1. Hasibe Hasibe Misafir | 12 Temmuz 2023

    Chalamet bana hep yapmacık geliyor, lakin genelde olarak oynadığı filmler iyi. Deep’in yerini bence de asla dolduramaz.

    • halilesen Halil ESEN Yazar | 12 Temmuz 2023

      Katılıyorum, bazen zoraki bir hali varmış gibi geliyor bana da.

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.