İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Netflix Animasyonu Leo İncelemesi

Bu yazıda Netflix’in animasyon ve müzikal türdeki daha çok aile ve küçük çocuklar için olan yeni filmi Leo’nun spoilersız incelemesi ile karşınızdayım.

🎬 Leo

leo-filmi-leo-cizgi-filmi-leo-animasyon-filmi-netflix-leo-animasyon-filmi-incelemesi
Leo · Netflix

Leo filmini konusu bir ilkokulda dördüncü sınıfının teraryumundaki evcil hayvanlarından biri olan kertenkele Leo’nun kulaktan duyma bilgiyle bir senelik ömrünün kaldığını öğrenmesi sonucu kaçmak ve ömrü boyunca kaçırdığı hayatı yaşamak istemesi sonrası yaşadıklarını anlatır; dahası sınıf öğretmeninin hamilelik iznine çıkması ve yerine gelen vekil öğretmenin bir sınıf hayvanını her hafta sonu için öğrencilerin sırayla evlerine götürmelerini şart koşması kendisine bir fırsat sağlar.

Ancak her kaçmağa çalıştığında tökezler ve konuştuğunun fark edilmesi üzerine sır olarak kalması şartıyla o öğrenciyle konuşur. Bununla da kalmayıp onların çocukluk problemleri karşısında tavsiyelerde bulunarak onları cesaretlendirir. Aynı vaziyet birkaç defa tekrarlanınca artık kaçmak değil, çocuklarla bağ kurarak en azından iyi yad edilmek ister. Onun sayesinde çocukluk problemlerine derman bulan öğrencilerin ve sınıfın en sevileni ve sırdaşı olacaktır. Lakin işin içine en berbat his olan kıskançlık girince işler biraz rayından çıkar.

Evvela filmdeki klişelerin daha ilk dakikalarda göze batması filmden sıkılacağınızı düşündürebilecek olmasıyla beraber ilerledikçe belki harcadığınız zamanın karşılığını almak arzusundandır bir miktarda olsa hoşunuza gidebilecek basit bir animasyon filmi olduğunu söylemek isterim. Fakat bu basitlik görsel olarak değil. Dahası müzikal bir tür olduğunu önceden bilmeniz bunu işleri daha zahmetsiz hale getirebilir.

netflix-leo-netflix-leo-filmi-leo-cizgi-filmi-leo-animasyon-filmi-netflix-leo-animasyon-filmi-incelemesi

İngilizce seslendirmede gördüğüm kadarıyla hem yazarı olan hem Leo’yu seslendiren Adam Sandler’ın varlığı seyredenlere romantik bir hayranlık sunuyor. Türkçe seslendirme de ise hayranlıktan ziyade müzikal olması ile yapılacak kıyaslarda vasatın altında kaldığını düşünüyorum. Çok, hem de çok daha başarılarının varlığı malum. İnceleme için izlemiş olsam da zorlandığımı ama açıkçası bir yandan güldüğüm birkaç sahnenin varlığını inkar etmemekle birlikte yine de yeni bir şey sunmayan alelade olmaya mahkum bir film olduğu söylenebilir. Benim Leo’ya vereceğim puan on üzerinden beş civarı olur.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Leo animasyonunu seyrettiniz mi veya izlemeği planlıyor musunuz? Hoşunuza gitti mi, yoksa zaman kaybı mıydı? Müzikal animasyonlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmında fikirlerinizi yazmaktan geri durmayın.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Henüz hiç yorum yapılmadı. İlk yorumu yapan olmak ister misiniz?

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.