İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Matrix Resurrections’ın Nefes Kesici Yeni Fragmanını İnceliyoruz: Dejavu

Merakla beklenen serinin dördüncü filmi Lana Wachowski yönetmenliğinde çekilen Matrix Resurrections‘den ikinci bir fragman yayımlandı. Bu fragmanla birlikle film hakkında daha fazla detay verildi. Ana hattı ise dejavu.

Birçok tartışma ve söylentilere göre Matrix Resurrections’ın bir devam filmi olmayıp seriye yeniden başlanacağı söyleniyordu. Bunlar kısmen yanlış, kısmen ise evet, her şey yeniden başlıyor, lakin evvelkinin dejavusuyla birlikte. Dilerseniz evvela birçok soruya cevap veren ikinci fragmanı izleyelim, tekrar ve tekrar.

Matrix Resurrections 2. Fragmanı:

Trinity Yaşıyor!

Cevabı hala net olmasa da Trinity’nin gerçekte ölmeyip bir pil olarak yine Matrix’te yaşadığını görmekteyiz. Büyük ihtimalle 3. filmin sonunda büyük zeka onu ve Neo’yu bir şekilde tekrar kapsüllerine sokmuş.

“Bunu hatırlıyorum”

Fragmanda da vurgulandığı üzere savaşın tekrarlanacağını biliyoruz. Lakin bu film bir yeniden çekim de değil. Hikaye kaldığı yerden, lakin aynı zamanda baştan başlıyor. Yeni ve günümüz teknolojisiyle birleşiyor. Fragmanda en sevdiğim bölümlerden biri Ajan’ın “Mr. Anderson!” diye bağırdığında ara sahnede Ajan Simit’in görünmesi oldu. Dahası fragmanın son sahnelerinde nefesinizi tutmanız pek normaldir.

matrix-resurrections-matrix-4
Keanu Reeves (Neo) / Matrix Resurrections / Warner Bros. Pictures

Heyecanlı bir bekleyiş sunan Matrix Resurrections filmi 24 Aralık’ta altyazılı ve dublajlı olarak sinemalarda olacak. Ayrıca biletler ön satışta. Dublaj demişken polemiğe girmeden şunu söylemek lazımdır ki dilerim eski dublaj sanatçılarına tekrar başvurulmuştur.

Peki sizler ne düşünüyorsunuz? Fragmanlar sizlere heyecan yaşatıyor mu? Matrix evreni hakkında neler söylersiniz? Aşağıdaki yorumlar kısmında film hakkında konuşmağa devam edelim ve nelerden bahsedilmesi gerektiğini vurgulamanızda bu fragman incelemesi yazımın geliştirilmesine katlı sağlayabilirsiniz.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Henüz hiç yorum yapılmadı. İlk yorumu yapan olmak ister misiniz?

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.