İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Matrix İzleme Sırası ve İzlenebilecek Platformlar

Bu rehberde Matrix izleme sırası ile onları nereden, hangi platformlardan izleyebileceğiniz anlatılmaktadır.

Matrix Filmleri İzleme Sıralaması

Matrix serisini seyretmek için izlemeniz gereken tek bir sıra vardır, o da çıkış tarihine göre izlemek. Başka herhangi bir yolu olmadığından bu aynı zamanda kronolojik sırası da sayılabilir. Yani 4 Matrix filmi doğru bir şekilde şu sırayla izlenmelidir:

 1. The Matrix
 2. The Matrix Reloaded
 3. The Matrix Revolutions
 4. The Matrix Resurrections

Matrix Nereden İzlenir?

Matrix serisini seyretmek için karşınıza üç tür seçenek çıkmaktadır. Ya Netflix gibi servislere abone olacak ve aboneliğiniz süresinde izleyebileceksiniz, ya makul bir ücrete kiralayacak ve belirli süre zarfında seyredeceksiniz yahut bir defa satın alacak, seriye ömür boyu sahip olacaksınız.

Burada iş sizin bu filmler hakkındaki tasarrufunuza bağlıdır. Bir defa seyredip geçecek misiniz? Kiralayın veya Netflix’ten izleyin. Ona sahip olmak, ömür boyu arşivinizde saklamak ve istediğiniz zaman izlemek mi istiyorsunuz? O vakit bir defaya mahsus satın almalısınız.

Aşağıda film afişlerinin altlarına yerleştirdiğim diğer izleme seçenekleri mevcut. Apple TV butonu veya Windows’a da kurulabilen iTunes Store bağlantılarıyla (ikisi aynı şeyin laciverti) filmin sayfasına gidip satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Üstelik buradaki Matrix filmlerinin hepsi 4K HDR kalitesinde, Türkçe altyazı ve dublaj (Stereo, Dolby vs.) seçeneklerine sahip. Böylece kaliteli hizmet alarak Matrix izleme sırasını takip edebilirsiniz. Spoiler oluşturmamak için filmlerin sadece bülten açıklamalarına yer verdim. Bu bir nevi Matrix filmlerin konusu da sayılabilir.

The Matrix

matrix-serisi-matrix-siralamasi-matrix-film-serisi-matrix-film-siralamasi-matrix-filminin-konusu-matrix-izleme-sirasi-matrix-nereden-izlenir-izleyebilirim-izleme-yeri-halil-esen-o-belde

Get it on Apple TV

Diğer: iTunes Store | Google Play | Netflix | blutv

Matrix nedir? Hiç gerçek olduğundan emin olduğunuz bir rüya gördünüz mü? Peki ya uyanamasaydınız? Gerçek ile rüya arasındaki farkı nasıl anlardınız? Güzel bir yabancı (Carrie Ann Moss), bilgisayar korsanı olan Neo’yu (Keanu Reeves) yasak bir yeraltı şehrine götürünce, Neo gerçekle yüzleşir. Hayatı sandığı şeyin aslında bilgisayar tarafından yaratılmış bir program olduğunu görür. Neo, efsanevi ve tehlikeli isyankar savaşçı Morpheus’un (Lawrence Fishburne), insanlığı esaret altına alan illüzyon ile olan savaşına katılır. Artık her hareket, her saniye, her düşünce hayatta kalmak için bir savaş halini alır. Amaç Matrix’ten kaçmaktır.

The Matrix Reloaded

Matrix-Reloaded-matrix-serisi-matrix-siralamasi-matrix-film-serisi-matrix-film-siralamasi-matrix-filminin-konusu-matrix-izleme-sirasi-matrix-nereden-izlenir-izleyebilirim-izleme-yeri-halil-esen-o-belde

Get it on Apple TV

Diğer: iTunes Store | Google Play | Netflix | blutv

Seçim, güçlüler ile güçsüzler arasında yaratılmış bir illüzyondur. Matrix üçlemesinin ikinci bölümünde Zion, Makine Ordusu’nun bozgununa uğruyor. 250.000 gözcü robotun Dünya’daki son insan nüfusunu ve güçlenen direnişini yok etmesine saatler kala, Neo (Keanu Reeves) ve Trinity (Carrie-Anne Moss), Morpheus (Laurence Fishburne) ile Matrix’e geri dönerler ve olağanüstü yetenekleri ile silahlarını, baskıcı ve sömürgen güçlere karşı kullanırlar. Sevgi ile gerçeklerin, inanç ile bilginin, amaç ile mantığın çakıştığı bu noktada, Neo seçtiği yolda devam edip, insanoğlunu korkunç ve karanlık kaderinden kurtarmak zorundadır.

The Matrix Revolutions

Matrix-Revolutions-matrix-serisi-matrix-siralamasi-matrix-film-serisi-matrix-film-siralamasi-matrix-filminin-konusu-matrix-izleme-sirasi-matrix-nereden-izlenir-izleyebilirim-izleme-yeri-halil-esen-o-belde

Get it on Apple TV

Diğer: iTunes Store | Google Play | Netflix | blutv

Başlangıcı olan her şeyin bir sonu vardır. Matrix üçlemesinin bu müthiş son bölümünde, Neo, Morpheus ve Trinity, son gerçek şehir olan Zion’u kurtarmak için, insanoğlunu esir almış makinelerle savaşırlar. Ve Neo, insanların ve nesnelerin kodlarını görmek gibi özel güçlerinin daha da farkına varınca, The Matrix Revolutions’da yaptığı seçimin bedelini öder.

The Matrix Resurrections

Matrix-Resurrections-matrix-serisi-matrix-siralamasi-matrix-film-serisi-matrix-film-siralamasi-matrix-filminin-konusu-matrix-izleme-sirasi-matrix-nereden-izlenir-izleyebilirim-izleme-yeri-halil-esen-o-belde

Get it on Apple TV

Diğer: iTunes Store | Google Play

Vizyon sahibi film yapımcısı Lana Wachowski’den sinemada yeni bir tarz yaratan, çığır açan serinin uzun süredir beklenen dördüncü filmi ”The Matrix Resurrections” geliyor. Bu yeni film, en çok bilinen ikonik Neo ve Trinity rolleriyle Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’u tekrar bir araya getiriyor.

Matrix izleme sırasını ve nereden izleyebileceğinizi anlattığım yazının sonuna geldik. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce seri ilk üçlemeden sonra devam etmeli miydi? Eklemediğim, lakin başka izlenebilecek legal yerler var mı? Lütfen fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında benimle paylaşmaktan geri durmayınız.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
Haberler

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
 1. cernesn cernesn Üye | 4 Eylül 2022

  Söylenenin aksine Matrix 4 güzeldi. En azından 2 ve 3’ten güzel.

  • halilesen Halil ESEN Yazar | 4 Eylül 2022

   Teşekkürler. Katılıyorum. Kesinlikle seyretmeğe değer bir film.

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Beldemize daha yakın olmak için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Başlamak için dokunun.
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için Paylaş düğmesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.