İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Karşılaşmak İstemeyeceğiniz 8 Film Karakteri

Filmlerde seyrettiğimiz ve kendilerinden korktuğumuz, akıllarımızdan çıkmayan ve asla gerçek hayatta karşımıza çıkmasını istemeyeceğimiz film karakterleri listemi sizlere sunuyorum.

Bazılarına çok aşina olduğunuz, bazılarını ise belki ilk defa duyacağınız ve mutlaka hepsini seyretmenizi tavsiye ettiğim, gerçek hayatta karşınıza çıkmasını istemeyeceğiniz film karakterleri listem.

8. Sakar Şakir

Şaka yapmıyorum. Sakar Şakir filmini belki yüz defa seyretmiş ve her seferinde seyrederken kahkahaya boğulmuş olabilirsiniz, lakin bir düşünün: Gerçek hayatta böyle birinin karşınıza çıkmasını ister misiniz? Bu karakteri bir numaraya yerleştirmek istedim, lakin sizinle eğlendiğimi zannedersiniz diye vazgeçtim.
Büyük sanatçımız Kemal Sunal’a Allah’tan rahmet diliyorum.

7. John Doe

Öğüt vermek için insanları öldürerek cezalandıran bir seri katil. Düşmanın başına bile böylesi gelmesin.

6. Lord Voldemort

Kara büyüyle dolu asasını size doğrultmasını istemeyeceğiniz, kötülük dolu bir adam. Öyle ki filmde ismini dahi anmaktan korkuyorlardı.

5. Jigsaw

Belki kurbanlarının seçilme usulü mantığınıza münasip geliyordur, lakin ya kurban sizseniz. Nereden bilebilirsiniz? Kurbanlarını kendine has fantezisiyle öldüren bu karakter umuyorum ki karşınıza çıkmaz.

4. T-800

İnsanlar tarafından oluşturulmuş ve insanları yok etmek isteyen yapay zekaya sahip süper robotlar. Dilerim ki böyle bir geleceğe sahip olmayalım. Yapay zekanın bizden daha akıllı yahut zeki olması onların bizi bir evcil hayvan gibi görmelerine sebep olabilir. Belki kaçmak yerine kontrol etmeği seçmeliyiz. Her neyse, Terminatör filminin bu kötü robotunun ve türevlerinin karşınıza çıkmasını kesinlikle istemezsiniz.

3. Freddy Krueger

Klasiklerde kalan fakat hafızalardan silinmeyen bir karakter. Hayır, istemezdiniz.

2. Joker

Birçok kimsenin hayranı olduğunu bildiğim, lakin karşılarına çıkmasını istemediklerini de bildiğim Heath Ledger’ın oynadığın efsanevi Joker karakteri. Bakınız Joker burada harika bir karakter olabilir, lakin adam salt kötü ve elle tutulur bir tarafı yok. Kara Şovalye filmini her seyredişimde bu Joker için heyecanlandığımı da belirtmek isterim.

1. Paul ve Peter

Şimdi tüm o canavarları, büyüleri, katilleri, uğursuzlukları unutun ve insanlığa dönün; en tehlikelisine. Michael Haneke‘in meşhur eseri Funny Games filminde bulunan Paul ve Peter karakterlerinde çığlık yok, kahkaha yok, acımak yok; soğukkanlı kelimesini mübalağa etmiyorum, kelimenin bizzat kendisini tarif ediyorum ve bu film karakterleri soğukkanlı kelimesinin vücut bulmuş halidir, diyebilirim. Gerçek hayatta karşınıza çıkmaması için dua edin. Dahası bu sinema filmini seyretmenizi tavsiye ediyorum. Lakin dikkat edin; rahatsız olacaksınız.

Bu listede en çok korktuğunuz film karakterleri hangisi ve başka hangi karakteri listeye dahil etmek gerekir? Lütfen aşağıya yorum yaparak bunları bana bildirin ve listeyi birlikte güncelleyelim.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Henüz hiç yorum yapılmadı. İlk yorumu yapan olmak ister misiniz?

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.