İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Tekrar Tekrar İzlenebilecek 5 Christopher Nolan Filmi

Bu yazıda sinema dünyasından yaptığı filmlerle ün salan, her filmiyle çok konuşulan İngiliz yönetmen Christopher Nolan’ın tekrar tekrar usanmadan seyredilebilecek 5 filmini sunmaktayım.

İşte En İyi Christopher Nolan Filmleri

Listedeki Christopher Nolan filmlerini hiç seyretmeyenler için spoiler vermeden birkaç cümlelik yorum ile sıralamaktayım. Ayrıca sponsorlu olarak afiş altlarındaki bağlantılar vasıtasıyla filmleri kiralayarak veya satın alarak seyredebilirsiniz.

1. Kara Şövalye Üçlemesi Batman Begins (2005) on IMDb The Dark Knight (2008) on IMDb The Dark Knight Rises (2012) on IMDb

kara-sovalye-izlenilmesi-gereken-en-iyi-christopher-nolan-filmleri
Kara Şövalye Üçlemesi, Apple TV veya iTunes Store‘dan izleyin.

Daha birinci maddeden listeyi sekize çıkarmak gibi olmasın, zira Kara Şövalye’yi tek bir filmle ifade etmek bence doğru değil. Nolan’ın yorumu ve Hollywood’un görkemiyle destansı bir Batman hikayesini seyrettiğimiz bu seri, hiç şüphesiz ki hakkında en çok yazılıp konuşulan ve çoğumuz için hala en iyisi olan Batman filmleridir.

2. Başlangıç (Inception) (2010) Inception (2010) on IMDb

baslangic-inception-izlenilmesi-gereken-christopher-nolan-filmleri
Başlangıç, Apple TV veya iTunes Store‘dan izleyin.

Belki hepimiz rüyalarımızın mimarı olmak istemişizdir. Peki, ya başkalarının rüyalarına girmek ve casusluk yapmağa ne dersiniz? Başlangıç, çarpıcı sahneleri ve şaibeli finaliyle Christopher Nolan’ın ayrıca ses getiren şaheserlerinden biridir.

3. Yıldızlararası (Interstellar) (2014) Interstellar (2014) on IMDb

yildizlararasi-interstaller-izlenilmesi-gereken-christopher-nolan-filmleri
Yıldızlararası, Apple TV veya iTunes Store‘dan izleyin.

Dünya artık son demlerini yaşarken insanoğlunun kaderi yaşanılabilecek yeni bir ev bulmak için uzay yolcuğuna çıkan ekibin ellerindedir. Uzayın derinliklerine seyrederken belki gerçekliğinden şüphe ettirmeyen manzaralarla ve karşılaştığımız amansız mücadele karşısında izlediğimiz belki uzun bir müddet üzerine çıkılamayacak bir film.

4. Prestij (The Prestige) (2006) The Prestige (2006) on IMDb

prestij-the-prestige-interstaller-izlenilmesi-gereken-christopher-nolan-filmleri
Prestij, Apple TV veya iTunes Store‘dan izleyin.

Sihir ve intikamın amansız mücadelesine tanık olduğumuz Prestij, hiç şüphesiz ki harika bir seyir zevki sunan Christopher Nolan filmlerinden biridir. Dahası filmin sonunda “bunun için değer mi?” dememek de elde değil.

5. Tenet (2020) Tenet (2020) on IMDb

tenet-izlenilmesi-gereken-christopher-nolan-filmleri
Tenet, Apple TV veya iTunes Store‘dan izleyin.

Tekrar tekrar seyredilebilecek Christopher Nolan filmleri arasında Tenet’i almamak olmaz. Zira ilk seyredişte çok defa anlaşılmamıştır. Ciddi olsam da şakayı bir kenara bırakalım. Gerçekten de Tenet, sinema tarihinde yeni bir soluk getirmektedir. Tenet, aksiyona doyarken zamanın bükülmedik yerinin kalmadığı bir film.

Tenet filmi için eleştiri yazımızı okuyun

Listede olan veya olmayan favori Christopher Nolan filmleriniz hangisi? Hangisini kaç defa seyrettiniz ve ne kadar daha seyredebilirsiniz? Nolan‘ın yeni filmlerini bu listeye almak mümkün olacak mıdır? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında benimle paylaşmaktan geri durmayınız.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Henüz hiç yorum yapılmadı. İlk yorumu yapan olmak ister misiniz?

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.