İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Indiana Jones Filmleri Hangi Sırayla ve Nereden İzlenir?

Bu yazıda sinemanın ikonik karakterlerinden biri olarak gösterilen aktör Harrison Ford tarafından canlandıran Indiana Jones filmlerinin hangi sıralama ile ve hangi mecralarda nasıl izleyebileceğinize bir bir rehber sunuyorum.

Indiana Jones İzleme Sırası

Serinin izleme sıralaması film sırasına göre aşağıdaki listede olduğu gibi çıkış tarihine göre olacaktır.

Indiana Jones Nereden İzlenir?

Filmleri seyretmek için önünüze üç seçenek çıkıyor: Bir defa satın alarak filme sahip olmak; cüz’i bir meblağ karşılığında kiralamak; bir platforma abone olduğunun müddetçe filmin bulunduğu arşive erişmek. Sizlere dilediğiniz seçeneği kullanabilmeniz için aşağıda bir liste hazırladım. Afiş altına Apple TV butonu ile birlikte izleyebileceğiniz mecraları ekledim.

Tavsiyem, Apple’ın sponsorlu bağlantıları olması bir yana, Windows’a da kurulabilen iTunes Store veya cilalanmış şekliyle Apple TV olacaktır; yüksek kalitede, altyazı ve dublaj seçenekleriyle izleme keyfinizi layık olduğunuz seviyede yaşarsınız; ayrıca diğerlerine nazaran fiyatlandırma daha makuldür.

Spoiler oluşturmamak için şimdilik kısaca bilgi sahibi olunması için filmlerin bülten açıklamalarına yer verdim. İlerleyen zamanlarda incelemelerde bulunduğumda güncellerim.

Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları – 1981

Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları’nın sunacağı büyük heyecanlara hazır olun. Indy ve Marion Ravenwood, Nazilerle mücadele edip tuzakları atlatarak Ahit Sandığı’nı arıyor.

Indiana Jones: Kamçılı Adam – 1984

Indiana Jones: Kamçılı Adam sizi yeni heyecanlarla tanıştıracak. Indy ve arkadaşları Himalayaların tepesinden labirenti andıran madenlere uzanan soluk soluğa bir macerayla karşınızda.

Indiana Jones: Son Macera – 1989

Indiana Jones: Son Macera’da Jones’lara yetişmeye çalışmak gibisi yok. Indy’nin Nazi düşmanları geri gelip babasını kaçırdı. Kutsal Kâse’nin peşindeler.

Indiana Jones: Kristal Kafatası Krallığı – 2008

STEVEN SPIELBERG ve GEORGE LUCAS sizi tüm zamanların en iyi maceraperestiyle buluşturuyor! Film, Indy’nin Akator’un gizemli ve olağanüstü güce sahip kristal kafatasını ele geçirmeye çalışan zeki ve güzel bir ajanla olan mücadelesini anlatıyor.

Indiana Jones: Kader Kadranı – 2023

Harrison Ford, ikonik serinin merakla beklenen bu son bölümü için efsanevi kahraman arkeolog rolüne geri dönüyor – son, dünyayı dolaşan, çılgın bir sinematik macera. Jones, sabrını olduğu kadar gücünü de sınayan bir mücadeleye yeniden girişince, tarihin akışını değiştirebilecek eski bir kadranı cihazı kendi kişisel çıkarları için kullanmak isteyenlerden korumak için her şeyi riske atıyor. Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, John Rhys-Davies, Toby Jones ve Mads Mikkelsen’den oluşan yıldız kadrosuyla kesintisiz bir heyecan yolculuğu! George Lucas ve Philip Kaufman tarafından yaratılan karakterlere dayanan bu heyecan verici final, James Mangold tarafından yönetildi ve ayrıca Jez Butterworth ve John-Henry Butterworth ile David Koepp ve James Mangold tarafından yazıldı.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Henüz hiç yorum yapılmadı. İlk yorumu yapan olmak ister misiniz?

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.