İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Hobbit İzleme Sırası ve İzlenecek Yerler

Bu rehberde Hobbit üçlemesi hangi sırayla, yani Hobbit izleme sırasını ve bu filmleri meşru bir şekilde nerelerde izleyebileceğiniz anlatılmaktadır.

Hobbit Hangi Sırayla İzlenir?

Hobbit serisi de aynı Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde olduğu gibi çıkış sırasına göre izlenildiği takdirde doğru bir izlenme elde edilmiş olur. O sebeple Hobbit izleme sırası şu şekildedir:

 1. Hobbit: Beklenmedik Yolculuk
 2. Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları
 3. Hobbit: Beş Ordunun Savaşı

Hobbit Nereden İzlenir?

Görünüşe gire Hobbit üçlemesini seyretmek için birkaç seçeneğiniz var. Bunlardan biri filmleri satın almak. Satın aldığını film ömür boyu size ait olur; faturası kesilir, vergisi dahildir. O film artık sizin bir mülkünüzdür. Bir diğeri kiralama işlemidir. Ufak bir ücret ile kiralarsanız filmi oynatmak için 30 gününüz vardır, fakat filmi açtığınız andan itibaren 2 günlük bir erişiminiz bulunmaktadır.

Burada iş sizin bu filmler hakkındaki tasarrufunuza bağlıdır. Bir defa seyredip geçecek misiniz? Kiralayıp izleyin. Ona sahip olmak, ömür boyu arşivinizde saklamak ve istediğiniz zaman izlemek mi istiyorsunuz? O vakit bir defaya mahsus satın almalısınız.

Aşağıda film afişlerinin altlarına yerleştirdiğim diğer izleme seçenekleri mevcut. Apple TV butonu veya Windows’a da kurulabilen iTunes Store bağlantılarıyla (ikisi aynı şeyin laciverti) filmin sayfasına gidip satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Üstelik buradaki Hobit filmlerinin hepsi Türkçe altyazı ve normal versiyonlara has dublaj (Stereo, Dolby) seçeneklerine sahip; hepsi 4K HDR kalitesinde. Spoiler oluşturmamak için filmlerin sadece bülten açıklamalarına yer verdim. Bu bir nevi filmlerin konusu da sayılabilir.

Yüzüklerin Efendisi Hangi Sırasıyla Nereden İzlenir?

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk

hobbit-beklenmedik-yolculuk-hobbit-izleme-sirasi-hangi-sirayla-izlenir-hobbit-sirasi-filmleri-uclemesi-hobbit-nereden-izlenir-hobbit-izleme-yeri-izlenecek-yerler-hobbit-filmleri-lotr-orta-dunya-izleme-o-belde-halil-esen

Get it on Apple TV

Diğer: iTunes Store | Google Play
Uzatılmış versiyon: iTunes / Apple TV

Macera, Erebor’u Gandalf ve efsanevi savaşçı Thorin Oakenshield’in önderliğindeki 13 Cüce’nin yardımıyla geri almak için destansı bir arayışa sürüklenen Bilbo Baggins’in peşini bırakmaz. Yolculukları onları alıştıkları yerlerden uzaklara götürür. Cinler, Orklar ve ölümcül Wargs’larla dolu ve Necromancer olarak tanınan gizemli ve kötü birisinin bulunduğu tehlikeli yerlerden geçerler.

Hedefleri Doğu’ya ve Yalnız Dağ’ın çorak yerlerine gitmek olduğu halde, ilk önce Bilbo’nun hayatını sonsuza dek değiştirecek bir yaratık olan Gollum’la karşılaştığı Goblin tünellerinden kaçmaları gerekmektedir. Burada, bir yeraltı gölünün kıyısında Gollum’la yalnız kalan mütevazı Bilbo sadece kendisini bile şaşırtan yaratıcılık ve cesaretin derinliklerini keşfetmekle kalmaz, aynı zamanda beklenmedik ve yararlı niteliklere sahip olan Gollum’un “değerli” yüzüğüne de sahip olur. Bu, Bilbo’nun anlamaya bile başlayamayacağı bir şekilde bütün Orta Dünya’nın kaderine bağlı olan basit bir altın yüzüktür.

Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları

hobbit-smaugun-corak-topraklari-hobbit-izleme-sirasi-hangi-sirayla-izlenir-hobbit-sirasi-filmleri-uclemesi-hobbit-nereden-izlenir-hobbit-izleme-yeri-izlenecek-yerler-hobbit-filmleri-lotr-orta-dunya-izleme-o-belde-halil-esen

Get it on Apple TV

Diğer: iTunes Store | Google Play
Uzatılmış versiyon: iTunes / Apple TV

Akademi Ödülü® kazananı Peter Jackson, Orta Dünya macerasına devam ediyor. Bu filmde, Cüce Krallığı Erebor’u tekrar ele geçirmek için yola çıkan, Thorin Meşekalkan önderliğindeki 13 Cüce’yi, Blbo Baggins (Martin Freeman) isimli Hobbit’i ve Gri Gandalf (Ian McKellen) isimli Büyücü’yü takip ediyoruz. Doğu’ya doğru yöneldiklerinde, deri değiştiren Beorn ve tekinsiz Kuyutorman’da dev örümcekler ile karşı karşıya gelirler.

Legolas (Orlando Bloom) ve Orman Elfleri’nden kaçarlar ve Okçu Ozan ile ilk önce Göl Kasabası’na, daha sonra da en büyük tehlike olan Ejderha Smaug ile karşılaşmak için Yalnız Dağ’a giderler. Yıldızlardan oluşan kadrosu ve Jackson’ın ödül kazanmış Weta Workshop’undan çıkan büyü dolu efektleri ile Tolkien’in efsanevi öyküsü, daha önce hiç hayal edilmemiş şekilde hayata geliyor.

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı

hobbit-bes-ordunun-savasi-hobbit-izleme-sirasi-hangi-sirayla-izlenir-hobbit-sirasi-filmleri-uclemesi-hobbit-nereden-izlenir-hobbit-izleme-yeri-izlenecek-yerler-hobbit-filmleri-lotr-orta-dunya-izleme-o-belde-halil-esen

Get it on Apple TV

Diğer: iTunes Store | Google Play
Uzatılmış versiyon: iTunes / Apple TV

J.R.R. Tolkien’in kalıcı eserinden uyarlanan üç filmin sonuncusunda, Akademi Ödüllü yönetmen Peter Jackson Orta Dünya’ya dönüyor. Destansı Yüzüklerin Efendisi üçlemesi’nden 60 yıl önce Orta Dünya’da geçen bu macerada, korkunç ejderha Smaug’un ele geçirdiği Cüce Krallığı’nı geri almak için epik bir yolculuğa katılan Bilbo Baggins var. Beklenmedik bir şekilde Büyücü Gandalf tarafından ziyaret edilen Bilbo, bir grup cüceye eşlik ederek, her türlü yaratığın cirit attığı vahşi ormanlara ve tehlikeli topraklara doğru bir yolculuğa çıkar. Erebor’a varıp Smaug’la yüzleştikten sonra, Orta Dünya’nın geleceğini belirleyecek destansı bir savaş için Beş Ordu bir araya gelir.

Hobbit filmlerini hangi sırayla izleyebileceğinize işaret eden izleme sırası ve nereden izlenebileceği ile alakalı legal olarak izlenebilecek platformları anlattığım yazım buraya kadardı. Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmaktan geri durmayınız.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza, hususi olarak Orta Dünya alanına mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
 1. Ziya Hastürk Ziya Hastürk Misafir | 12 Şubat 2022

  Harika bir içerik olmuş. Emeğinize sağlık.

  • halilesen Halil ESEN Yazar | 14 Şubat 2022

   Çok teşekkür ederim, beğenmenize sevindim.

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.