İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Fantastik Canavarlar Serisi İzleme Sırası Nedir Nereden İzlenir?

Son güncelleme tarihi 11 Nisan 2024

Harry Potter evreni Fantastik Canavarlar serisi ile büyümekte, Büyücülük Dünyası genişlemektedir. Hikayenin bir kitabı olmadığı için herhangi bir kitaptan uyarlama olmayan serinin senaryosunu çoğunlukla J. K. Rowling yazmakta, ilk iki filmde olduğu üzere yönetmenliğini David Yates yapmaktadır.

Toplamda beş film olacağı duyurulan Fantastik Canavarlar serisininFantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?, Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları ve Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları olmak üzere ilk iki filmi seyirciyle buluştu.

Fantastik Canavarlar İzleme Sırası Nedir?

Seriyi doğru bir şekilde hangi sırayla izleneceğini bulmak için kronolojik sırasını, bu şekilde de çıkış sırasını takip etmek kafi gelecektir. Fantastik Canavarlar serisi şu şekilde izlenir:

  1. Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?
  2. Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları
  3. Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları

Fantastik Canavarlar Serisi Nereden İzlenir?

Fantastik Canavarlar filmlerini izlemek için karşınıza üç tür seçenek çıkmaktadır. Ya Netflix gibi servislere abone olacak ve aboneliğiniz süresinde izleyebileceksiniz, ya makul bir ücrete kiralayacak ve belirli süre zarfında seyredeceksiniz yahut bir defa satın alacak, seriye ömür boyu sahip olacaksınız. Şahsen ben üçüncü şıkkı işaretlemekteyim. Çünkü bu muazzam seri (en azından Büyücülük Dünyası’nın bir uzantısı) arşivinizde birer yıldız gibi durmakta ve izlenmek için keyfinizi beklemektedir. Lakin tüm seçeneklerin daha iyi anlaşılması gerekmektedir.

Eğer abonelik servisleri ile bu filmleri seyredecekseniz ücret ödemeğe devam ettiğiniz müddetçe erişiminiz olur. Lakin o platformdan filmler kaldırıldığında üzerinde bir hak iddia edemezsiniz. Çünkü onlar sizin değildir ve siz ancak o platformun arşivine erişebilmek için para ödersiniz. Dahası filmlerin kalitesi de ilgili platforma bağlıdır.

Kiralama seçeneğinde ise size filmleri açmak için bir ay, yani otuz gün süre tanınır. İzlemeğe başladığınız, yani oynat tuşuna bastığınız an ise filmi bitirmek için iki güne denk kırk sekiz saatiniz vardır. Filmleri satın aldığınızda ise o artık sizin bir mülkünüzdür. İstediğiniz an ve istediğiniz kadar izleyebilirsiniz. Satın alabileceğiniz veya kiralayabileceğiniz mağazalarda ise öne çıkan Apple TV veya iTunes Store’u tavsiye ederim. Sebebi ise altyazının haricinde o müthiş dublaja, Dolby Vision, HDR ve 4K görüntü kalitesine sahip olmasıdır. En ufak problemde Apple yetkililerini harikulade desteği ve sağlanan iyi hizmet de cabası.

Tek tek filmlere geçmeden evvel uğraşmamanız ve daha uygun bir fiyata tek alım ile tüm Fantastik Canavarlar serisine veya koleksiyona sahip olabilmeniz için aşağıya bir koleksiyon bağlantısı oluşturdum; resme tıklayarak Apple TV sayfasına gidersiniz.

Aşağıda Fantastik Canavarlar serisinin tüm filmlerini listelemiş ve afişlerinin altına Apple TV rozetleri ve başka nereden seyredebileceğinizin bağlantılarını eklemiş bulunulmaktadır. Spoiler’sız bir sunuş içinse filmlerin bülten açıklamalarına yer verildi.

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

fantastik-canavarlar-nelerdir-nerede-bulunurlar-yorumu-film-yorumu

Get it on Apple TV

İzleyebileceğiniz yerler: iTunes Store | Netflix | Google TV

“Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar,” Newt Scamander’in tam da olağanüstü çeşitlilikte sihirli yaratıkları bulup belgelediği global bir yolculuğu tamamladığı 1926 yılında açılır. Jacob adlı bir No-Maj (Amerika’da Muggle anlamına gelir), kayıp bir sihirli sandık ve Newt’in bazı fantastik canavarlarının kaçması büyücüler ve No-Maj dünyasını tehlikeye atmamış olsaydı, kısa süreliğine uğradığı New York’tan hiçbir olay olmadan ayrılabilirdi.

Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar? Film Eleştirisi

Fantastik Canavarlar 2: Grindelwald’ın Suçları

fantastik-canavarlar-grindelwaldin-suclari-fantastik-fanavarlar-serisi-fantastik-canavarlar-2-harry-potter-wizarding-world

Get it on Apple TV

İzleyebileceğiniz yerler: iTunes Store | NetflixGoogle TV

Büyülü Dünya’nın yaratıcısı J.K. Rowling’in hayal gücünden Harry Potter’ın zamanından önceki sihirli maceraları konu alan Fantastik Canavarlar film serisi geliyor. İlk filmin sonunda güçlü Karanlık Büyücü Gellert Grindelwald (Johnny Depp), Newt Scamander’ın (Eddie Redmayne) yardımıyla MACUSA (Amerika Birleşik Devletleri Sihir Meclisi) tarafından yakalanmıştır. Fakat Grindelwald hapisten kaçar ve çoğunluğu kendisinin gerçek amacından bihaber olan taraftarlar toplayarak işe koyulur: Büyücü olmayanlara hükmetmek için saf kan büyücüler yetiştirmeyi planlamaktadır. Grindelwald’ın planlarını engellemek için Albus Dumbledore (Jude Law), karşılaşacağı tehlikenin farkında olmadan yardım etmeyi kabul eden eski öğrencisi Newt Scamander’ı görevlendirir. Gitgide bölünen bu büyülü dünyada sevgi ve sadakatin sınanmasıyla en gerçek arkadaş ve aileler arasında bile sınırlar çizilebilir.

Fantastik Canavarlar 3: Dumbledore’un Sırları

fantastik-canavarlar-serisi-fantastik-canavarlar-3-dumbledore'un-sirlari

Get it on Apple TV

İzleyebileceğiniz yerler: iTunes Store | Google TV

Profesör Albus Dumbledore (Law); güçlü Karanlık büyücü Gellert Grindelwald’ın (Mikkelsen) büyücülük dünyasının kontrolünü ele geçirmek üzere harekete geçtiğini bilmektedir. Onu tek başına durduramayınca tehlikeli bir görevde sihirbazlar, cadılar ve cesur bir Muggle fırıncıdan oluşan korkusuz bir ekibe önderlik etmesi için Magizoologist Newt Scamander’ı (Redmayne) görevlendirir. Ekip bu görevde eski ve yeni canavarlarla karşılaşacak ve Grindelwald’ın yandaşlarından oluşan, gitgide büyüyen bir birliğe karşı mücadele vereceklerdir. Peki tehlike bu kadar büyükken Dumbledore daha ne kadar süre müdahil olmadan bekleyebilecektir?

Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları’ndan 18 Karakter Posteri

Büyücülük Dünyasına ait her şey okuyucuyu ve izleyiciyi heyecanlandırmaktadır. Peki sizin Fantastik Canavarlar filmleri hakkında fikirleriniz nelerdir? Seri nereye gidiyor, bizleri neler bekleyecek? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza, hususi olarak Büyücülük Dünyası alanına mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Henüz hiç yorum yapılmadı. İlk yorumu yapan olmak ister misiniz?

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.