İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Da Vinci Şifresi Serisi İzleme Sırası ve Nereden İzlenir Rehberi

Dan Brown‘un çok ses getiren aynı isimdeki romanlarından uyarlanan Da Vinci Şifresi Serisi veya Robert Langdon Serisi olarak ifade edebileceğimiz film serisinin hangi sırayla ve nasıl legal olarak seyredebileceğinizi yahut hangi platformlardan temin edebileceğinizi anlatan bir rehberle daha karşınızdayım.

Da Vinci Şifresi Serisi Hangi Sırayla Seyredilir?

Bu sorunun cevabı çok defa filmlerin çıkış sırasına göre olacaktır. Lakin yüzde doksan sekiz itibari ile birbirinden bağımsız konuları içerdiği için esasında o an hangisi izlemek istiyorsanız onda karar kılabilirsiniz. Lakin ilk defa seyredecek veya bir maraton yapacaksanız yine çıkış sırasına göre seyretmenizi tavsiye ederim. O halde Da Vinci Şifresi Serisi filmleri sıralaması aşağıdaki gibidir.

  1. Da Vinci Şifresi
  2. Melekler ve Şeytanlar
  3. Cehennem

Robert Langdon Filmleri Nereden Seyredilir?

Pek çok filmde olduğu gibi Da Vinci Şifresi serisi filmlerini seyretmek için yine karşınıza birkaç seçenek çıkmaktadır. Satın almak, kiralamak ve abonelik. Satın aldığınız film ömür boyu size ait olur; bana göre miras dahi kalabilir. Kiraladığınız filmi oynatmak için otuz gününüz vardır, fakat açtığınız andan itibaren kırk sekiz saat, yani iki gün içinde bitirmeniz gerekir. Abonelik ise, misal Netflix, aylık bir ödeme karşılığında o firmanın sunduğu hizmetteki arşive erişim hakkı kazanırsınız; lakin filmler üzerinde bir hak iddia edemezsiniz.

Robert Langdon filmlerini satın almak veya kiralamak isterseniz sizlere Windows’a da kurulabilen iTunes Store ile Apple TV seçenekleri ile karşılaşırsınız. Apple’ın güvencesiyle satın aldığınız filmler hesabınıza tanımlanır ve sizin dijital bir mülkünüz konumuna gelir. Bu filmleri eğer destekleyen cihazlardan izlerseniz 4K HDR kalitesinde seyredersiniz. Kiralamada da aynı kalite vardır ama dediğim gibi gayet makul bir zaman zarfında bulunursunuz. Kiralama her zaman aktif olmayabilir; diğer yandan abonelik servislerinde de bazı dönemlerde sözleşmelerine bağlı olarak bulunmayabilir. Diğer yandan satın aldığınızda film mağazadan kaldırılmış dahi olsa siz yine de erişebilirsiniz. Bir Apple TV alternatifi olarak Google TV de vardır.

Aşağıya Da Vinci Şifresi serisi filmlerinin bir listesini oluşturdum; afişleri altında Apple TV butonuyla diğer izleme bağlantılarını ve spoiler oluşturmayan özeti mahiyetindeki bülten açıklamalarına yer verdim.

🎬 Da Vinci şifresi – 2006

Dan Brown’ın dünya çapında en çok satan kitabı, Ron Howard’ın yönettiği ve senaryosunu Akiva Goldsman’ın yazdığı The Da Vinci Code filminde hayata geçiyor. Tuhaf bir cinayetin gizemini çözmek için Fransa’dan İngiltere’ye uzanan nefes kesici bir arayışa çıkan simgebilimci Robert Langdon (Akademi Ödüllü® Tom Hanks; 1993 En İyi Erkek Oyuncu, Philadelphia ve 1994 En İyi Erkek Oyuncu, Forrest Gump) ve şifrebilimci Sophie Neveu’ya (Audrey Tautou) katılarak gizemli bir antik toplumun perde arkasında, İsa’dan bu yana korunan bir sırrı birlikte keşfedin. Eleştirmenler, Sir Ian McKellen, Alfred Molina ve Jean Reno’nun birinci sınıf performans sergilediği The Da Vinci Code’u, “sürükleyici” ve “merak uyandırıcı “birinci sınıf bir macera” olarak tanımlıyor.

🎬 Melekler ve Şeytanlar – 2009

Ron Howard’ın “Melekler Ve Şeytanlar”ının bu heyecanlı devamında uzman simgebilimci Robert Langdon (Tom Hanks), çok tehlikeli gizli bir örgüt olan İlluminati’nin kaçırdığı dört kardinali bulmak için Roma’da, kalbinizi yerinden fırlatacak bir avda antik ipuçlarını takip ediyor. Kardinallerin hayatı tehlikededir ve Papa’nın asistanının (Ewan McGregor) yardıma çok ihtiyacı vardır. Langdon mühürlü lahitler, tehlikeli mezarlar ve yeryüzündeki en gizli mahzenin kalbinde geçen, durmak bilmez, aksiyon yüklü bir yarışa girer.

🎬 Cehennem – 2016

Floransa, İtalya’da bir hastane odasında uyanan Robert Langdon’ın (Tom Hanks), son birkaç günde olanlara dair hatırası yoktur ve kendini bir anda bir insan avının hedefinde bulur. Dr. Sienna Brooks’un (Felicity Jones) ve semboloji bilgisinin yardımıyla bu bulmacayı çözmeye çalışır.

En İyi 10 Stanley Kubrick Filmi

Şahsen belli aralıklarla izleme ihtiyacı hissettiğim ve arşivimde bulunmasından dolayı büyük zevk aldığım bir film serisidir Da Vinci Şifresi film serisi. Bu yazıyla sizlere hangi sırayla ve legal olarak nasıl temin edilip seyredilebileceği ile alakalı bir rehber sunmak istedim. Robert Langdon film serisi hakkında düşüncelerinizi yorumlar kısmında paylaşmaktan kendinizi geri koymayın.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Henüz hiç yorum yapılmadı. İlk yorumu yapan olmak ister misiniz?

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.