İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Çığlık Serisi Hangi Sırayla ve Nereden İzlenir?

Son güncelleme tarihi 11 Nisan 2024

Bu rehberler Scream veya Türkçesiyle Çığlık filmlerinin hangi sırayla ve nereden, hangi platformlardan izlenebileceğiz anlatılmaktadır.

Çığlık izleme sırası nedir?

Scream filmlerinin izleme sırası, filmler kronolojik olarak seyirciyle buluştuğu için çıkış tarihlerine göre seyretmek en doğrusu olacaktır. O halde Çığlık filmlerinin izleme sırası şu şekildedir:

1. Çığlık
2. Çığlık 2
3. Çığlık 3
4. Çığlık 4
5. Çığlık
6. Çığlık 6

Çığlık filmleri nereden izlenir?

Şu anda görünüşe göre Çığlık serisini seyretmek için iki seçeneğiniz var. Birincisi satın almak, ikincisi kiralamak. Satın aldığınızda o film ömür boyu size ait olur; kiraladığınızda ise oynatmak için bir ayınız varken filmi başlattığınız andan itibaren bitirmek için 48 saat müddetiniz vardır ki bu oldukça makul.

Scream filmini edinmek için memleketimizde faaliyet gösteren Google Play ve iTunes Store veya cilalanmış hali olan Apple TV vardır. Google TV’de bölgesel bir fiyatlandırma olmadığından fiyatlar bazen acayip derecede yüksek oluyor. Lakin iTunes Store (Windows’a da kurulabiliyor) veya Apple TV (aynı şey, birçok TV’de var, yakında Android’e de gelecek) onun yanında uzun zamandır en iyi fiyatları veren bir hizmet sunuyor. Makul bir fiyata satın alabilir veya çok daha makulünde kiralayabilir, dahası yüksek kalitede film keyfini meşru bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Aşağıya Çığlık filmlerini çıkış tarihine göre listeledim ve afişlerinin altına Apple TV butonu ile diğer izlenebilecek yerlerin bağlantılarını ekleyim. Spoiler oluşturmaması için sadece bülten açıklamalarını kullandım.

Çığlık (1996)

Küçük kasabalarında bir dizi gizemli ölüm yaşandıktan sonra, Sidney Prescott’ın önderliğindeki sıra dışı bir grup arkadaş, maskeli bir katilin hedefi haline gelir. Ceset sayısı artmaya başlayınca, Sidney ve arkadaşları kendilerini korku filmlerinin “kurallarını” düşünürken bulurlar, çünkü kendileri gerçek hayatta bir korku filmini yaşıyorlardır.

Çığlık 2 (1997)

Sidney Prescott,üniversiteye gittiğinde, hayatını paramparça eden şok edici cinayetleri sonunda geride bıraktığını düşünüyordu. Taklitçi bir katil dizinin gerçek hayattaki devamını oynamaya başlayana kadar. Şimdi, tarih kendini ürkütücü bir şekilde tekrar ederken, hırslı haber muhabiri Gale Weathers, polis memuru Dewey ve diğer “Scream” kazazedeleri, kendilerini, kimsenin güvende ya da şüphe edilmeyenler arasında olmadığı, korkunç derecede zekice kurgulanmış bir hikayede mahzur kalmış bulurlar.

Çığlık 3 (2000)

Sidney Prescott, güvenli bir şekilde korunarak inzivada yaşarken, korkunç Greensboro cinayetlerine dayanan filmin en son bölümü “Stab 3”ün Hollywood setinde cesetler etrafa doluşmaya başlar. Sürekli artan dehşet sonunda onu saklandığı yerden çıkardığında, Sidney ve Greensboro’dan kurtulan diğerleri, bir kez daha bir korku filmi karmaşasının sinsi oyunu içine çekilirler. Ancak tam da nasıl kurallara göre oynayacaklarını bildiklerini düşündükleri anda, bütün kuralların yıkıldığını fark ederler.

Çığlık 4 (2011)

300 milyon dolarlık gelir getiren tüyler ürpertici Çığlık filminin dördüncü serisinde yıldızlarla dola orijinal kadro on yıl sonra tekrar bir araya geliyor. Sydney Prescott şimdi bir kişisel gelişim kitabının yazarı olarak kitabının tanıtım turunda son durak olarak eve, Woodsboro’ya döner. Orada tekrar Şerif Dewey ve şimdi evli olan Gale ve aynı zamanda kuzeni Jill ile Kate Hala ile bir araya gelir. Ne yazık ki Sidney’in ortaya çıkışı Ghostface’i de geri getirecek ve Sidney, Gale ve Dewey ile birlikte Jill ve dostlarının yanı sıra tüm Woodsboro kentini tehlikeye atacaktır. Efsanevi yönetmen Wes Craven bizi uzmanlığıyla bir dizi kör, kanlı sokakta yolculuğa çıkartıyor.

Çığlık (2022)

Bir dizi vahşi cinayetin, kendi hâlindeki Woodsboro kasabasını sarsmasının üzerinden 25 yıl geçmiştir ve korku salan yeni bir katil Hayalet Surat maskesiyle hortlamıştır. Kurban sayısı arttıkça, katilin hedefindeki Woodsboro sakinleri, Hayalet Surat’ın ilk cinayetlerinden sağ kurtulanların yardımına başvurmak zorundadır. Herkesin şüpheli olduğu bir ortamda katili önlemenin bir yolunu yalnızca Sidney Prescott, eski Şerif Dewey Riley ve muhabir Gale Weathers bulabilir.

Çığlık 6 (2023)

Son Hayalet Maskeli cinayetlerinin ardından, hayatta kalan dört kişi Woodsboro’yu geride bırakır ve yeni bir sayfa açar. Çığlık 6’da, Melissa Barrera, Jasmin Savoy Brown, Mason Gooding, Jenna Ortega, Hayden Panettiere ve Courteney Cox, Jack Champion, Henry Czerny, Liana Liberato, Dermot Mulroney, Devyn Nekoda, Tony Revolori, Josh Segarra ve Samara Weaving ile birlikte serideki rollerine geri dönüyor.

Do Not Disturb Film Eleştirisi

Görüldüğü üzere Scream filmleri üzerine çektiği alaka ile çekilmeğe devam ediliyor. Peki sizin bu seri hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Hepsini seyrettiniz mi, favori filminiz hangisi yahut yeni izlemeği mi düşünüyorsunuz? Lütfen fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında benimle paylaşmaktan geri durmayınız.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (0)

Yorum Yaz
Henüz hiç yorum yapılmadı. İlk yorumu yapan olmak ister misiniz?

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.