Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit Serisi Hangi Sırayla ve Nereden İzlenir?

Üçer filmden toplamda 6 film olan Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerini sırayla nasıl seyredeceğinizi tayin etmek işi bazen kafa karıştırıcı olabiliyor. Çünkü bu tek noktada birleşen, lakin aynı şeyin bir parçası olan Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmleri sırayla çekilmemiştir. Asıl hikaye 2001 senesinde başlarken, ondan daha evvelini konu alan Hobbit serisi 2011 yılında başlamaktadır. Lakin aynı şeyin bir parçası olmasına rağmen hikayeyi birbirilerini bağlayan kesin çizgileri bulunmamaktadır. Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit izleme sıralaması tamamen sizin tercihinize kalmaktadır. İster kronolojik sırasıyla ister hikaye sırasıyla seyredebilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit Serisi Hangi Sırayla İzlenmeli?

Kronolojik sırası:
Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği
Yüzüklerin Efendisi: İki Kule
Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü
Hobbit: Beklenmedik Yolculuk
Hobbit: Smaug’un Viranesi
Hobbit: Beş Ordunun Savaşı

Hikaye sırası:
Hobbit: Beklenmedik Yolculuk
Hobbit: Smaug’un Viranesi
Hobbit: Beş Ordunun Savaşı
Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği
Yüzüklerin Efendisi: İki Kule
Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü

Peki nereden seyredilir?

Yüzüklerin Efendisi serisi ve Hobbit serisi filmlerini seyretmek için birkaç seçeneğiniz vardır. Bunlardan biri filmleri satın almak. Satın aldığını film ömür boyu size ait olur; faturası kesilir, vergisi dahildir. O film artık sizin bir mülkünüzdür. Bir diğeri kiralama işlemidir. Ufak bir ücret ile kiralarsanız filmi oynatmak için 30 gününüz vardır, fakat filmi açtığınız andan itibaren 2 günlük bir erişiminiz bulunmaktadır. Diğer seçenek ise abonelik servislerinden bir abonelik ücreti karşılığında seyretmektir. Abone olduğunuz müddetçe filmlere erişirsiniz; lakin filmler üzerinde herhangi bir hakkınız bulunmaz. Satın alma kiralama ve abonelik ücretleri zaman zaman değişebilmekte, indirim olabilmektedir.

Burada iş sizin bu filmler hakkındaki tasarrufunuza bağlıdır. Bir defa seyredip geçecek misiniz? Kiralayın veya Netflix’ten falan izleyin. Ona sahip olacak ve ömür boyu arşivinizde saklayacak, istediğiniz zaman izlemek mi istiyorsunuz? Satın almalısınız.

 Neden Korsan Kullanmamalıyız?

Filmler hakkında fikir sahibi olmanız ve bunun Spoiler’sız olması lazım gelir diye filmlerin yalnızca bülten yazılarına, açıklamalarına yer verdik.

Yüzüklerin Efendisi Serisi

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

yuzuklerin-efendisi-yuzuk-kardesligi-yuzuklerin-efendisi-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-sirasiyla-serisi-hobbit-serisi-kac-film-hobbit-siralamasi-lord-of-the-rings-izleme-sirasi-hobbit-siralama-hobit-serisi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-serileri-yuzuklerin-efendisi-seri-sirasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-serisi-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-film-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-siralama-hobbit-kac-seri-yuzuklerin-efendisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-kronolojik-sira-yuzuklerin-efendisi-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-ilk-seri-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-film-serisi-yuzuklerin-efendisi-film-sirasi-yuzuklerin-efendisi-izleme-sirasi-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-siralama-yuzuklerin-efendisi-serisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-serisi-hobbit-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-film-serisi-izleme-sirasi-hobbit-serisi-siralamasi-lotr-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-izleme-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-izlenme-sirasi-hobbit-serisi-sirasi-lord-of-the-rings-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-serileri-yuzuklerin-efendisi-film-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-the-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-serileri-sirasi-hobbit-izle-hobbit-ve-yuzuklerin-efendisi-izleme-sirasi-hobbit-ve-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-film-sirasi-hobbit-hangi-sirayla-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-filmleri-siralamasi-yuzukler-efendisi-serisi-hobbit-filmi-serisi-yuzuklerin-efendisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-mi-hobbit-mi-once-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-siralama-yuzuklerin-efendisi-bolum-siralamasi-hobbit-seris-yuzuklerin-efendisi-seri-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-serisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenir
2 Saat 58 Dakika | 2001

J. R. R. Tolkien’ın epik başyapıtı Lord of the Rings’in bu ilk bölümünde, çekingen bir hobbit olan genç Frodo Baggins’e miras olarak basit bir altın yüzük kalır. Yüzüğün gücü olduğunu bilir ama tüm dünyayı kurtaracak veya köleleştirecek sırrın yalnız kendisinde olduğunu bilmez. Şimdi Frodo, yanında bir büyücü, bir cin, bir cüce, iki insan ve üç sadık hobbit dostu olduğu halde, ülkeyi ve sevdiği insanları kurtarmak için dünyanın gelmiş geçmiş en büyük kahramanı olmak zorundadır.

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule

yuzuklerin-efendisi-iki-kule-yuzuklerin-efendisi-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-sirasiyla-serisi-hobbit-serisi-kac-film-hobbit-siralamasi-lord-of-the-rings-izleme-sirasi-hobbit-siralama-hobit-serisi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-serileri-yuzuklerin-efendisi-seri-sirasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-serisi-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-film-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-siralama-hobbit-kac-seri-yuzuklerin-efendisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-kronolojik-sira-yuzuklerin-efendisi-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-ilk-seri-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-film-serisi-yuzuklerin-efendisi-film-sirasi-yuzuklerin-efendisi-izleme-sirasi-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-siralama-yuzuklerin-efendisi-serisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-serisi-hobbit-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-film-serisi-izleme-sirasi-hobbit-serisi-siralamasi-lotr-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-izleme-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-izlenme-sirasi-hobbit-serisi-sirasi-lord-of-the-rings-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-serileri-yuzuklerin-efendisi-film-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-the-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-serileri-sirasi-hobbit-izle-hobbit-ve-yuzuklerin-efendisi-izleme-sirasi-hobbit-ve-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-film-sirasi-hobbit-hangi-sirayla-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-filmleri-siralamasi-yuzukler-efendisi-serisi-hobbit-filmi-serisi-yuzuklerin-efendisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-mi-hobbit-mi-once-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-siralama-yuzuklerin-efendisi-bolum-siralamasi-hobbit-seris-yuzuklerin-efendisi-seri-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-serisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenir
2 Saat 59 Dakika | 2002

Frodo Baggins ve Kardeşlik, Tek Yüzük’ü yok etme ve karanlık efendi Sauron’un kötülüğüne karşı durma arayışlarına devam ederler. Kardeşlik bölünmüştür ve şimdi kendilerini Sauron ve yandaşlarını yenmekte farklı yollarda bulurlar. Gelecekleri şimdi, yozlaşmış sihirbaz Saruman’ın beklediği Isengard’daki Orthanc Kulesi ve Mordor’un karanlık diyarlarının derinliklerinde yer alan Sauron’un Baraddur’daki kalesi olmak üzere iki kuleye bağlıdır.

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü

yuzuklerin-efendisi-kralin-donusu-yuzuklerin-efendisi-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-sirasiyla-serisi-hobbit-serisi-kac-film-hobbit-siralamasi-lord-of-the-rings-izleme-sirasi-hobbit-siralama-hobit-serisi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-serileri-yuzuklerin-efendisi-seri-sirasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-serisi-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-film-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-siralama-hobbit-kac-seri-yuzuklerin-efendisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-kronolojik-sira-yuzuklerin-efendisi-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-ilk-seri-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-film-serisi-yuzuklerin-efendisi-film-sirasi-yuzuklerin-efendisi-izleme-sirasi-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-siralama-yuzuklerin-efendisi-serisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-serisi-hobbit-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-film-serisi-izleme-sirasi-hobbit-serisi-siralamasi-lotr-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-izleme-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-izlenme-sirasi-hobbit-serisi-sirasi-lord-of-the-rings-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-serileri-yuzuklerin-efendisi-film-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-the-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-serileri-sirasi-hobbit-izle-hobbit-ve-yuzuklerin-efendisi-izleme-sirasi-hobbit-ve-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-film-sirasi-hobbit-hangi-sirayla-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-filmleri-siralamasi-yuzukler-efendisi-serisi-hobbit-filmi-serisi-yuzuklerin-efendisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-mi-hobbit-mi-once-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-siralama-yuzuklerin-efendisi-bolum-siralamasi-hobbit-seris-yuzuklerin-efendisi-seri-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-serisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenir
3 Saat 21 Dakika | 2003

J.R.R. Tolkien’in destansı başyapıtı Yüzüklerin Efendisi’nin sonunda ordular dünyanın sonunu belirleyecek son bir savaş için toplanırken Yüzük Kardeşliği’nin bir üyesinin İnsanların Kralları’nın tahtına asil varis olduğu bildirilir. Buna karşın kötülük üzerinde zafer konusundaki tek ümit cesur bir cüce olan Frodo Baggins’tir. Kendisine sadece sadık dostu Sam ve iğrenç, gudubet Gollum’un eşlik ettiği Frodo, imkânsız gözüken arayışında Güç Yüzüğü’nü yok etmek için Mordor’un en derin, en karanlık yerlerine girer.

Hobbit Serisi

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk

hobbit-beklenmedik-yolculuk-yuzuklerin-efendisi-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-sirasiyla-serisi-hobbit-serisi-kac-film-hobbit-siralamasi-lord-of-the-rings-izleme-sirasi-hobbit-siralama-hobit-serisi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-serileri-yuzuklerin-efendisi-seri-sirasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-serisi-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-film-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-siralama-hobbit-kac-seri-yuzuklerin-efendisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-kronolojik-sira-yuzuklerin-efendisi-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-ilk-seri-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-film-serisi-yuzuklerin-efendisi-film-sirasi-yuzuklerin-efendisi-izleme-sirasi-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-siralama-yuzuklerin-efendisi-serisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-serisi-hobbit-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-film-serisi-izleme-sirasi-hobbit-serisi-siralamasi-lotr-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-izleme-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-izlenme-sirasi-hobbit-serisi-sirasi-lord-of-the-rings-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-serileri-yuzuklerin-efendisi-film-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-the-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-serileri-sirasi-hobbit-izle-hobbit-ve-yuzuklerin-efendisi-izleme-sirasi-hobbit-ve-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-film-sirasi-hobbit-hangi-sirayla-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-filmleri-siralamasi-yuzukler-efendisi-serisi-hobbit-filmi-serisi-yuzuklerin-efendisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-mi-hobbit-mi-once-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-siralama-yuzuklerin-efendisi-bolum-siralamasi-hobbit-seris-yuzuklerin-efendisi-seri-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-serisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenir
2 Saat 49 Dakika | 2013

Yolculukları onları alıştıkları yerlerden uzaklara götürür. Cinler, Orklar ve ölümcül Wargs’larla dolu ve Necromancer olarak tanınan gizemli ve kötü birisinin bulunduğu tehlikeli yerlerden geçerler. Hedefleri Doğu’ya ve Yalnız Dağ’ın çorak yerlerine gitmek olduğu halde, ilk önce Bilbo’nun hayatını sonsuza dek değiştirecek bir yaratık olan Gollum’la karşılaştığı Goblin tünellerinden kaçmaları gerekmektedir. Burada, bir yeraltı gölünün kıyısında Gollum’la yalnız kalan mütevazı Bilbo sadece kendisini bile şaşırtan yaratıcılık ve cesaretin derinliklerini keşfetmekle kalmaz, aynı zamanda beklenmedik ve yararlı niteliklere sahip olan Gollum’un “değerli” yüzüğüne de sahip olur. Bu, Bilbo’nun anlamaya bile başlayamayacağı bir şekilde bütün Orta Dünya’nın kaderine bağlı olan basit bir altın yüzüktür.

Apple TV / iTunes Store Kirala ₺3,99 Satın Al ₺17,99
Google Play Filmler ₺4,99 Satın Al ₺21,99

Hobbit: Smaug’un Viranesi

hobbit-smug-yuzuklerin-efendisi-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-sirasiyla-serisi-hobbit-serisi-kac-film-hobbit-siralamasi-lord-of-the-rings-izleme-sirasi-hobbit-siralama-hobit-serisi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-serileri-yuzuklerin-efendisi-seri-sirasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-serisi-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-film-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-siralama-hobbit-kac-seri-yuzuklerin-efendisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-kronolojik-sira-yuzuklerin-efendisi-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-ilk-seri-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-film-serisi-yuzuklerin-efendisi-film-sirasi-yuzuklerin-efendisi-izleme-sirasi-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-siralama-yuzuklerin-efendisi-serisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-serisi-hobbit-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-film-serisi-izleme-sirasi-hobbit-serisi-siralamasi-lotr-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-izleme-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-izlenme-sirasi-hobbit-serisi-sirasi-lord-of-the-rings-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-serileri-yuzuklerin-efendisi-film-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-the-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-serileri-sirasi-hobbit-izle-hobbit-ve-yuzuklerin-efendisi-izleme-sirasi-hobbit-ve-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-film-sirasi-hobbit-hangi-sirayla-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-filmleri-siralamasi-yuzukler-efendisi-serisi-hobbit-filmi-serisi-yuzuklerin-efendisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-mi-hobbit-mi-once-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-siralama-yuzuklerin-efendisi-bolum-siralamasi-hobbit-seris-yuzuklerin-efendisi-seri-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-serisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenir
2 Saat 41 Dakika | 2014

Akademi Ödülü® kazananı Peter Jackson, Orta Dünya macerasına devam ediyor. Bu filmde, Cüce Krallığı Erebor’u tekrar ele geçirmek için yola çıkan, Thorin Meşekalkan önderliğindeki 13 Cüce’yi, Blbo Baggins (Martin Freeman) isimli Hobbit’i ve Gri Gandalf (Ian McKellen) isimli Büyücü’yü takip ediyoruz. Doğu’ya doğru yöneldiklerinde, deri değiştiren Beorn ve tekinsiz Kuyutorman’da dev örümcekler ile karşı karşıya gelirler. Legolas (Orlando Bloom) ve Orman Elfleri’nden kaçarlar ve Okçu Ozan ile ilk önce Göl Kasabası’na, daha sonra da en büyük tehlike olan Ejderha Smaug ile karşılaşmak için Yalnız Dağ’a giderler. Yıldızlardan oluşan kadrosu ve Jackson’ın ödül kazanmış Weta Workshop’undan çıkan büyü dolu efektleri ile Tolkien’in efsanevi öyküsü, daha önce hiç hayal edilmemiş şekilde hayata geliyor.

Apple TV / iTunes Store Satın Al ₺18,99
Google Play Filmler ₺4,99 Satın Al ₺21,99

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı

hobbit-bes-ordunun-savasi-yuzuklerin-efendisi-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-sirasiyla-serisi-hobbit-serisi-kac-film-hobbit-siralamasi-lord-of-the-rings-izleme-sirasi-hobbit-siralama-hobit-serisi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-serileri-yuzuklerin-efendisi-seri-sirasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-serisi-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-film-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-siralama-hobbit-kac-seri-yuzuklerin-efendisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-kronolojik-sira-yuzuklerin-efendisi-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-ilk-seri-yuzuklerin-efendisi-serisi-hobbit-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-film-serisi-yuzuklerin-efendisi-film-sirasi-yuzuklerin-efendisi-izleme-sirasi-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-siralama-yuzuklerin-efendisi-serisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-serisi-hobbit-serisi-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-film-serisi-izleme-sirasi-hobbit-serisi-siralamasi-lotr-izleme-sirasi-yuzuklerin-efendisi-izleme-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-izlenme-sirasi-hobbit-serisi-sirasi-lord-of-the-rings-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-serileri-yuzuklerin-efendisi-film-serisi-hobbit-yuzuklerin-efendisi-the-hobbit-serisi-yuzuklerin-efendisi-serileri-sirasi-hobbit-izle-hobbit-ve-yuzuklerin-efendisi-izleme-sirasi-hobbit-ve-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-film-sirasi-hobbit-hangi-sirayla-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-serisi-hangi-sirayla-izlenmeli-hobbit-filmleri-siralamasi-yuzukler-efendisi-serisi-hobbit-filmi-serisi-yuzuklerin-efendisi-sirasi-yuzuklerin-efendisi-mi-hobbit-mi-once-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-siralama-yuzuklerin-efendisi-bolum-siralamasi-hobbit-seris-yuzuklerin-efendisi-seri-siralamasi-yuzuklerin-efendisi-ve-hobbit-serisi-nasil-izlenmeli-yuzuklerin-efendisi-hangi-sirayla-izlenir
2 Saat 24 Dakika | 2015

J.R.R. Tolkien’in kalıcı eserinden uyarlanan üç filmin sonuncusunda, Akademi Ödüllü yönetmen Peter Jackson Orta Dünya’ya dönüyor. Destansı Yüzüklerin Efendisi üçlemesi’nden 60 yıl önce Orta Dünya’da geçen bu macerada, korkunç ejderha Smaug’un ele geçirdiği Cüce Krallığı’nı geri almak için epik bir yolculuğa katılan Bilbo Baggins var. Beklenmedik bir şekilde Büyücü Gandalf tarafından ziyaret edilen Bilbo, bir grup cüceye eşlik ederek, her türlü yaratığın cirit attığı vahşi ormanlara ve tehlikeli topraklara doğru bir yolculuğa çıkar. Erebor’a varıp Smaug’la yüzleştikten sonra, Orta Dünya’nın geleceğini belirleyecek destansı bir savaş için Beş Ordu bir araya gelir.

 Harry Potter Oyuncularının Gençlik Rolleri

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerinin hikayeleri birbirilerine doğrudan bir etkide bulunmadığı için bunları izleme sıralaması sizin tercihinize kalıyor. Hikaye kronolojisi açısından ilk Hobbit serisini ve ardından Yüzüklerin Efendisi serisini seyredebileceğiniz gibi, eğer yapım sırasına göre seyretmek ister iseniz evvela Yüzüklerin Efendisi serisini seyretmeniz lazım gelir. Lakin aralarındaki bu kronoloji sadece hikaye ile değil, 10 yıllık bir sinema teknolojisi farkını da içerir.