Karşınıza Çıkmasını İstemeyeceğiniz Film Karakterleri

Filmlerde seyrettiğimiz ve kendilerinden korktuğumuz, akıllarımızdan çıkmayan ve asla gerçek hayatta karşımıza çıkmasını istemeyeceğimiz film karakterleri listemizi sizlere derledik.

Bazılarına çok aşina olduğunuz, bazılarını ise belki ilk defa duyacağınız ve mutlaka hepsini seyretmenizi tavsiye ettiğimiz, gerçek hayatta karşınıza çıkmasını istemeyeceğiniz film karakterleri:

8. Sakar Şakir

sakar-sakir-film-karakterleri

Şaka yapmıyoruz. Sakar Şakir filmini belki yüz defa seyretmiş ve her seferinde seyrederken kahkahaya boğulmuş olabilirsiniz, lakin bir düşünün: Gerçek hayatta böyle birinin karşınıza çıkmasını ister misiniz? Bu karakteri bir numaraya yerleştirmek istedik, lakin sizinle eğlendiğimizi zannedersiniz diye vazgeçtik.
Büyük sanatçımız Kemal Sunal‘a Allah’tan rahmet diliyoruz.

7. John Doe

se7en-john-doe-yedi-seven-film-karakteri

Öğüt vermek için insanları öldürerek cezalandıran bir seri katil.

6. Lord Voldemort

Kara büyüyle dolu asasını size doğrultmasını istemeyeceğiniz, kötülük dolu bir adam. Öyle ki filmde ismini dahi anmaktan korkuyorlardı.

5. Jigsaw

saw-jigsaw-korku-filmleri-korkung-filmler-film-karakterleri

Belki kurbanlarının seçilme usulü mantığınıza münasip geliyordur, lakin ya kurban sizseniz. Nereden bilebilirsiniz? Kurbanlarını kendine has fantezisiyle öldüren bu karakter umuyoruz ki karşınıza çıkmaz.

4. T-800

film-karakterleri

İnsanlar tarafından oluşturulmuş ve insanları yok etmek isteyen yapay zekaya sahip süper robotlar. Dileriz ki böyle bir geleceğe sahip olmayalım. Yapay zekanın bizden daha akıllı yahut zeki olması onların bizi bir evcil hayvan gibi görmelerine sebep olabilir. Belki kaçmak yerine kontrol etmeği seçmeliyiz. Her neyse, Terminatör filminin bu kötü robotunun ve türevlerinin karşınıza çıkmasını kesinlikle istemezsiniz.

3. Freddy Krueger

Klasiklerde kalan fakat hafızalardan silinmeyen bir karakter. İstemezdiniz.

2. Joker

kara-sovalye-joker-film-karakterleri

Birçok kimsenin hayranı olduğunu bildiğimiz, lakin karşılarına çıkmasını istemediklerini de bildiğimiz Heath Ledger‘ın oynadığın efsanevi Joker karakteri. Bakınız Joker burada harika bir karakter olabilir, lakin adam salt kötü ve elle tutulur bir tarafı yok.

1. Paul ve Peter

funny-games-film-karakterleri

Şimdi tüm o canavarları, büyüleri, katilleri, uğursuzlukları unutun ve insanlığa dönün; en tehlikelisine. Michael Haneke‘in meşhur eseri Funny Games filminde bulunan Paul ve Peter karakterlerinde çığlık yok, kahkaha yok, acımak yok; soğukkanlı kelimesini mübalağa etmiyoruz, kelimenin bizzat kendisini tarif ediyoruz ve bu film karakterleri bu kelimenin vücut bulmuş halidir, diyebiliriz. Gerçek hayatta karşınıza çıkmaması için dua edin. Dahası filmi seyretmenizi tavsiye ediyoruz. Lakin dikkat edin; rahatsız olacaksınız.

Sizin en korktuğunuz yahut gerçek hayatta karşınıza çıkmasını istemeyeceğiniz karakter hangisi? Forumumuzdaki bu tartışmaya katılabilirsiniz.
Gerçekte Karşınıza Çıkmasını İstemeyeceğiniz Film Karakterleri