James Potter ve Kılıcın Varisi Filminden 2. Fragman

Harry Potter dünyasında sonraki nesli ele alan, resmi olmayan, lakin kendi orijinal hikayesiyle gelen Türk yapımı, bir hayran filmi, James Potter ve Kılıcın Varisi filminden yeni bir fragman yayımlandı.

Daha evvel ilk Türk Harry Potter fan yapımı olan James Potter ve Kayıp Asa kısa filmini YouTube üzerinden yayımlayan Vulture Works, düşük bütçeli bir film olmasına rağmen yüz bine yakın bir izlenme ile başarılı olmuş, seyircilerin beğenisini kazanmıştı. Üzerine, Emirhan Akbaba yönetmenliğindeki sinema filmi Kılıcın Varisi‘nden ikinci yayımlanan fragmanı heyecan ile karşılandı.

Türk Yapımı Harry Potter Fan Filmi: James Potter Ve Kılıcın Varisi İkinci Fragman

KONU

Hikayemiz 19 yıl sonra ile açılıp Albus Severus Potter’ın Hogwarts’a gitmesiyle başlıyor. Albus gibi Slytherin bölümünde olan Scorpius Malfoy bu uyarlamada James Sirius ile yaşıt. Scorpius ve Albus arasındaki ilişkiyi kıskanan James bir nevi Malfoy ile abilik çatışması içinde kalıyor. Durum böyleyken 100 yılda bir gerçekleşen Kral Arthur’un Canavarı kehaneti Hogwarts’ı vuruyor. Başı bir türlü dertten kurtulamayan Potter’larımızı ve dostlarını büyük bir macera bekliyor. Bültenden

Oyuncular

Denizhan Akbaba – James Sirius Potter
Mert Ali Dayı – Albus Severus Potter
Görkem Kasal – Harry Potter
Özgür Civelek – Ralph Finnigan
Elif Sevinç – Alice Jefferson
Kutay Kalabalık – Scorpius Malfoy
Alp Börekcioğlu – Profesör Thomson
Uğur Ünsal – Neville Longbottom
Oğulcan Aşıkoğlu – Gryffindor Student
Rıdvan Durmuş – Wizard

Vizyon Tarihi

James Potter ve Kılıcın Varisi filminin vizyon tarihi henüz belli değil. Vizyona girdiğinde film hakkında daha çok konuşulacağını düşünüyoruz.

turk-yapimi-harry-potter-fan-filmi-james-potter-ve-kilicin-varisi-ikinci-fragman

 Harry Potter Oyuncularının Gençlik Rolleri

Dünyada Harry Potter‘ın bu kadar çok sevilmesi, benimsenmesi, hayran yapımı eserler ortaya çıkarıyor. Bu eserlerin arasında bir Türk filmini görmek harika olduğu gibi, yerinde ve doğru tenkitler yaparak desteklenmelidir.

Dilerseniz forumumuzdaki Wizarding World köşemizde Harry Potter veya Fantastik Canavarlar hakkında paylaşımlarda bulunabilirsiniz.