Londra’nın Leicester Meydanı’nda Yeni Harry Potter Heykeli Açıldı

Bugs Bunny, Mary Poppins, Gene Kelly, Batman, Paddington, Mr. Bean ve Wonder Woman gibi sevilen karakterlerin heykellerine mekan olan Londra’daki Leicester Meydanı’na Nimbus 2000 ile uçan bir Harry Potter heykeli yapıldı. Dahası 28 Eylül günü Alex Zane sunumu ile Harry Potter hayranları ile buluşturuldu.

Heykeldeki Harry Potter, serinin ilk filmi olan Felsefe Taşı‘ndaki 11 yaşında bulunan Harry’nin Slytherin’e karşı ilk Hogwarts Quidditch maçını oynadığı anın tasviridir.

Leicester Meydanı’nda Yeni Harry Potter Heykeli

harry-potter-heykeli

Ayrıca mekan, Harry Potter ve Felsefe Taşı filminin ön gösterimine de ev sahipliği yapmıştı ve şimdi, önümüzdeki sene 20. yılına varacak olan bir Harry Potter heykeline ev sahipliği yapıyor.

Meydanın yeni heykeli hakkında konuşan Zane, “Harry Potter dünyanın dört bir yanındaki hayranlara müthiş neşe getirdi ve benim gibi pek çok kişi onunla birlikte büyüdü, bu yüzden benim bulunduğum Leicester Meydanı’ndaki hakkettiği yerinde bulunması harika. Meydandaki Sahneler’de yer almağı hakkeden başka bir sahne düşünemiyorum.” ifadelerini kullandı.

Londra halkı bu yeni Harry Potter heykeline büyük ilgi göstermişe benziyor. Öyle ki heykel önünde öz çekim kuyrukları oluşmuş.

Ayrıca açılışta Çağlar Boyu Quidditch kitabının illüstrasyonlu baskısının geleceği de haber verildi.

Bu yeni Potter heykeli hakkında neler düşünüyorsunuz? Lütfen yeni H. Potter heykeli ile alakalı fikirlerinizi bizimle paylaşmaktan geri durmayınız.