Gece Kuşu – Film Yorumu

Gece Kuşu yahut orijinal ismiyle Late Night, geç vakitlerde yayımlanan bir tolkşov programını ve koltuğunu kaybetmek tehlikesiyle yüz yüze olan sunucu Katherine Newbury’nin değişim hikayesini anlatan Komedi türünde 2019 yapımı bir Amazon Orijinal sinema filmidir. Lakin endişelenmeyin, sadece Amazon Prime Video’da bulunmuyor. Bu konuda Netflix‘e emsal olması lazım gelir.

gece-kusu-late-night-film-yorumu

IMDb – 6,5/10 | Beyazperde – 3,1/5 | Sinemalar – 7/10

Oyuncu kadrosunda Emma Thompson, Mindy Kaling, Max Casella, Hugh Dancy, John Lithgow, Denis O’Hare, Reid Scott ve Amy Ryan gibi isimlerin mevcut olduğu Gece Kuşu filminin yorumuna geçmeden evvel filmi yasal olarak nerede seyredebileceğinizden haber etmek isteriz.

Gece Kuşu filmi nereden izlenir?

Late Night filmini izleyebilmek için birkaç seçeneğiniz var. Mac, Windows, iOS ve destekleyen TV’ler için Apple TV yahut iTunes Store; neredeyse diğer tüm platformlardan erişebileceğiniz Google Play Filmler -yeni ismi muhtemel Google TV- ile satın almak ile kiralamak tercihinde bulabilirsiniz. Satın aldığınız film ömür boyu size aittir. Kiralama için 30 gün müddet, lakin başlatıldığında 2 günlük bir süreniz bulunmaktadır.

Apple TV / iTunes Store: ₺18,99
Google Play Filmler: ₺11,99

Gece Kuşu (Late Night) Fragmanı

Film Yorumu

On senedir tolkşovu yürüten ve birçok büyük ödüle layık görülen Katherine, elli yaşlarında huysuz ve lakayt bir kadındır. Reytingleri istenilen seviyede bulunmayan ve seyircinin alakasını çekemeyen programında onun yerine başka birinin getirileceğini öğrenince panikler.

gece-kusu-late-night-film-yorumu

Kendisine yöneltilen kadın düşmanı olduğu iddiaları çürütmek için, ki kendisi kadın düşmanıdır, beyaz erkeklerle dolu yazar kadrosuna bir kadını eklemek ister. Dahası evvelce bir kimya tesisinde kalite kontrol vazifesinde çalışan ve komediyi seven Hintli ve zenci bir kadın olan Molly, iş görüşmelerine katılır ve Katherine’ın aceleciliği sebebiyle şans eseri işe alınır. Kötü bir ilk intiba veren ve huysuz Katherine’ın sert ve lakayt tavırlarına karşı narin ruhu ezilen Molly, onun her şeyi alt üst olan hayatında kariyerini kurtarmasına ve kendini bulmasına yardımcı olur.

gece-kusu-late-night-film-yorumu

Her ne kadar film komedi türünde de olsa bir değişim hikayesi namına idare edilebilirlik dozundadır. İçerisinde kendine has hicivler de bulunan ve seyirciye büyük bir vaatte bulunmayan Gece Kuşu veya Late Night, bize göre izlenilebilecek bir filmdir. Film yorumumuzun sonunda kendisine verilen puanları yerinde buluyoruz.

Siz filmi seyrettiniz mi yahut seyretmeği düşünüyor musunuz, Gece Kuşu hakkındaki film yorumunuz nedir?