12 mesaj
 3171
Kullanıcı avatarı
#1 ·
Ad Soyad: Mümine Yeşilmen
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): Betlcan76820722
Beğendi : 216
Beğenildi : 105
Sol yanımı saran hasretin pençesindeyde ruhum,buhranlar sarıyor beni ve hüsrana uğruyordu dünyam.
Sevgili!Sevdam yanmış, küllere dönmüş,yüreğim bu yanmışlığı nasıl anlatsa? Nasıl dile gelse Mecnun'a dönen bu yürek? Ellerim titrer ellerim solgun iki gül gibi önüme düşer öylece.
Sevgili baharım sen yazım sensin, yüreğimin yangınlarına düşen Rahmetim yine sensin.Efendim bunalan bu ruhum bir sabah güneşi bekler ufkunda dünyamın,öyle bir sabah olsun ki tüm cihan güneşini görsün,umut sokaklara serilsin, Vuslat'ına kavuşsun tüm hasretler.Gel sevgili,gelişinle yeni hayatlar doğsun yeryüzünde.
Ey yoluna kurban olduğum,çok mu ırak düştü yüreğim sevdadan? Tükeniyor kalp atışlarım,secdelerde sevda sevda diye sayıklıyor nefesim nerdesin efendim?
Bastığın toprak olmayı ne çok isterdim, rüzgar olup ayaklarına dolanmayı ne çok isterdim efendim.Kurudu göz pınarlarım,buz kesti tüm benliğim ve ben adına Şubat dedim beni üşüten bu sevdanın, Vuslatı vardı bilmiyorum,üşüyen avuçlarımda varlığını hissediyordum.En sevgili dedim O'na , bir sabah ufkuma güneş gibi doğacaktı biliyorum...

Mümine Yeşilmen
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Bu şiir değil,deneme beğeninize ve yorumlarınıza sunuyorum inşaallah beğenirsiniz.😊
Kullanıcı avatarı
#3 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 810
Beğenildi : 773
Sonsuzhuzur yazdı: 14 Oca 2021, 03.06 Bu şiir değil, deneme...
O zaman başlığı bulunması gereken yere, Deneme/Fıkra/Makale forumuna taşıdım.

Yorumda bulunmak lazım gelirse ne yazacağımı tahmin ediyorsunuzdur. :) Yüreğinize sağlık. Lakin daha çok şiir üslubunuza yakın oluşu aslında onu bir mensur şiir gibi göstermiş. Bence deneme namına daha "metinsel" olabilirdi.
Kullanıcı avatarı
#4 ·
Evet Halil bey valla çok iyi tahmin edebiliyordum,😊deneye deneye olacağım umuyorum inşaallah çünkü bunu başaracagima inanıyorum , yorumunuz için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
#5 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 810
Beğenildi : 773
Size benim onu okuduktan sonra hasta gibi takıntılı olduğum Osmanlıca, Türkçe, Uydurmaca kitabını tavsiye etmek isterim. Dijital versiyonu da mevcut. Fakat nedense kitap fiyatlarındaki artış onu da vurmuş. :(
Kullanıcı avatarı
#6 ·
Ad Soyad: Seyital BAYKAL
Beğendi : 97
Beğenildi : 192
Merhaba, yazınız şiir-deneme arasında bir yazı olmuş bence. Yazınızda, yazı türü yönünden bir kararsızlık var. Acaba şiir mi yoksa dememe mi olsam? diyor yazınız. Duygu yoğunluğu yönünden şiire yakın ancak biçim olarak nesre göz kırpıyor. Yazınızı duygu yönünden beğendim lakin cümlelerinizin ayaklarının yere basması gerekiyor.
Deneme, adı üzerinde olduğu gibi bol bol deneyerek, yazarak ve bu türde yazılan yazıları okuyarak kendinizi geliştireceğiniz bir yazı türü. Bence yazmaya devam edin sizdeki bu duygu yoğunluğu tıpkı yatağını bulan nehir gibi uygun yeri ve kalıbı bulunduğunda eminim çok güzel yazılara imza atacaksınız.
Kullanıcı avatarı
#7 ·
Çok teşekkür ederim yorumunuz için,evet bende yazarken o dengeyi sağlayamadığımın farkındayım dediğiniz gibi bol deneme ve okumalarla düzeltmeye çalışacağım, tekrar teşekkür ederim hocam.
Kullanıcı avatarı
#8 ·
Tavsiyelinize uymaya çalışacağım Halil bey teşekkür ederim, deneyip tekrar atamaya devam edeceğim inşaallah.
#9 ·
Ad Soyad: Didem Sevim ÇAPKURT
X (namıdiğer Twitter): obeldeweb
Beğendi : 19
Beğenildi : 26
Efendim denemeniz eminim daha güzel olacaktır ancak ilk okuduğumda şiir mi yoksa deneme mi diye kafam karıştı aynı duyguları sizdede sezdim sanki bir karmaşa , kararsızlık mı desem bilemedim ama bu karışık duygulardan kurtulursanız , deneme türüne daha hakim olacağınızı düşünüyorum bilhassa deneyerek, öğrenerek gibi...
Kullanıcı avatarı
#10 ·
Çok teşekkür ederim canım, toparlayacağıma inanıyorum,her zaman çalışmak çabalamak karşılık bulur buna inanıyorum,tekrar teşekkür ederim.
#11 ·
Ad Soyad: Didem Sevim ÇAPKURT
X (namıdiğer Twitter): obeldeweb
Beğendi : 19
Beğenildi : 26
Ne demek efendim .Bende çabalarınızın karşılık bulacağına inanıyorum , güzel yazılara imza atacaksınız umarım 😊
Kullanıcı avatarı
#12 ·
Umarım çok teşekkür ederim.😊
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: