Budur Varlığım - Mehmet Sığırcı

4 mesaj
 115
Kullanıcı avatarı
#1 ·
Ad Soyad: Mehmet Sığırcı
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldecom
Beğendi : 66
Beğenildi : 25
Bilmem anlar mısın şiirden, sözden
Bazıları vardır, sahtedir hepten
Lakin benim içime sığmaz yalanlar
Ne dersem içten, ne dersem yürekten

Kelam söylerim dinlemezler, boşver
Gelip yanıma bana elini ver
Gel ki bana uzanalım göklere
Yıldızları bir de yakından görüver

Gökleri sığdırıp yazdım sayfaya
Yıldızları köle ettim sevdaya
Bir bakışın vardı, dünyaya bedel
Lakin gücüm yetmedi yazmaya

Yıldız derim, gökleri derim ama
Vereceğim çok şey yoktur sana
Yüreğimi koydum, budur varlığım
Budur vereceğim, sevdadır sana

Mehmet Sığırcı
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 823
Beğenildi : 791
İlk mısra güzel bence, şiirin ne ve nasıl olduğu ile alakalı iyi bir intiba sunuyor. Sonraki bentler de bence kendi içinde kendisini güzel toparlıyor, fakat bazı defa boşver/ver gibi bence ucuz kafiyeler görece güçlü başlayan binayı kırıyor. Hoş, kaleminize sağlık, şiiriniz daim olsun. Sizden de diğer başlıklara iştirak beklerim.
#3 ·
Ad Soyad: Mahir
Beğendi : 12
Beğenildi : 12
Bir şiir sunulduğu okuyucuyu nasıl etkiler? İnsanları duygulandırabilmek dünyada olup olabilecek en güzel şeylerden birisi bence.Şiiriniz sadece iki kişiyle sınırlı ve dar bir sevgi hikayesi sunuyor.Bu nedenle duygulandırabilme potansiyeli nispeten düşük.Okuyucu şiirle buluşunca şiiri kendi sevdiği kişiye veya ayrılığına üzüldüğü kişiye veya yaşadığı olaya atfedebilmeli.Yani şiirin hikayesi kapsayıcı şekilde kuvvetli olmalı bence.Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
#4 ·
Ad Soyad: Mehmet Sığırcı
Beğendi : 66
Beğenildi : 25
Haklısın. Sizin eleştirileriniz sayesinde şiirlerdeki eksik yanları daha kolay kavrayabiliyorum. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Elimden geldiğince diğer başlıklara da iştirak etmeye çalışacağım.

5 dk 45 sn sonrasında otomatik birleştirildi:
Şiirlerde en sık yaptığım hatalardan biride iki kişiyle sınırlı tutmak. Çok önemli bir noktaya deyindiniz. Bunun gibi diğer bazı şiirlerimde de okuyucunun etkilenebilmesi için benimle aynı duyguları yaşaması, hatta aynı şartlar altında bulunması gerekiyor. Bu konuda sık hata yapmama karşın sık eleştiri de alıyorum. Artık bu hususa daha dikkat etmeye çalışacağım. Değerli yorumunuz için teşekkürler.
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: