7 mesaj
 1168
Kullanıcı avatarı
#1 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 813
Beğenildi : 775
Sen yıldızları seyrederken her gece
Ben karanlıkta kalırdım
Kimseye muhtaç olmadan attığım her adım
Yaklaşırken uzaklaştığımı anladım
Söyler misin
Seni güneşe mahkum eden kaç hece

Senden önce Will gibiydim
Senden sonra Mecnun oldum ben
Kör gözlerimin göremediği
Gecenden uzak bir beden

Ben hiç kimsenin yaklaşamadığı nifede
Gönlümün soğumasını bekliyorum
O kadar üşüdüm ki sofanda
Cehennemi soğutmağa gidiyorum
Cennete girdiğini san diye

Şimdi yıldızlara bakmalısın
Küçük çocukların korkmaması için
En güzel duaları oku, bildiğin
Ben şimdi geceye akacağım
Üzülme
Sen yıldızları seyret

Halil ESEN
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Bu şiiri 9 ile 10 sene önce yazmıştım. Şimdiye göre daha genç veya çocuk sayılırım ama birçoğu kapalı olmasa da hal izahlarını her zaman yaşadığımı görüyorum. Biraz daha dikkat edince aşırılıklar da var. Dahası hatırladığım kadarıyla ilk defa serbest şiir yazma gayretinde bulunduğum şiirdi. Ara ara aklıma gelen, belki mükemmel değil ama basit, sevimli ve ince bir şiir olduğunu düşünüyorum. Bir ehemmiyeti olmasa da bir fakülte e-dergisinde de yayımlanmıştı.

Nife, dünyanın çekirdeğinin merkezi gibi bir şeydi zannımca; müthiş sıcaktır; dahası bulunduğu bent hep hoşuma gitmiştir.

Evet, evet; en son bentteki "üzülme" mısraı olmasa da olabilirdi ama kattığı mana derinliği çıkarmak konusunda tereddüt geçirmiştim..
#3 ·
Ad Soyad: Şule Topuz
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldecom
Beğendi : 102
Beğenildi : 40
Senden önce Will gibiydim
Senden sonra Mecnun oldum ben demişsiniz...

Will bana Gölgelerin Efendisi serisini çağrıştırdı neredeyse bir solukta çok severek okumuştum ilk on iki cildini birden sizin kastettiğiniz anlam neydi bilmiyorum ama...

Ayrıca, serbest şiir yazmış olmanıza sevindim aslında onlar yani "şiire benzemeyen şiirlerdir bize şiiri sevdirenler", şöyle, a bu şiir mi, nasıl şiir böyle dedirten...

Fazla da benzemiyor serbest şiire ha onu da söyleyeyim...

Ayrıca, bence nostalji barındırıyor içeriğinde...

İyi ki yazmışsınız diyorum hele ki serbest şiiri andırınca...

Kaleminize sağlık iyi forumlar...
Kullanıcı avatarı
#4 ·
Şule Hanım, evvela yorumunuz için teşekkür ederim. Will, okuduğum ilk kitaplardan olan, fakat pek edebi olmayan ve büyük ihtimal şu an elime alsam birkaç saniye sonra yerine koyacağım Senden Önce Ben isimli bir eserin bir karakteriydi, Jojo Moyes idi yazarının adı hatırladığım kadarıyla.

Şiire benzemeyen şiirler... ifadesine katılmıyorum. Misal O Belde şiiri de serbesttir, gayet de şiire benzer, bence... falan.

Evet, bakınca nostaljik havasını ben de teneffüs edebiliyorum. Size de iyi forumlar dilerim.
Kullanıcı avatarı
#5 ·
Ad Soyad: Mehmet Sığırcı
Beğendi : 46
Beğenildi : 18
Çok güzel ve anlamlı bir şiir . Kaleminize sağlık. Hece ölçüsüyle şiir yazmaya çalışıyorum ama serbest ölçüyü hiç beceremiyorum. Serbest ölçülü şiirlerin kendine özgü kuralları mı var? Veya nasıl yazabiliriz?
Kullanıcı avatarı
#6 ·
Serbest de olsa bence kelimelerin kudretinin ve ahenginin farkında olunarak ve bir intibak sağlanması gayesiyle çalışılması lazım geldiğini düşünüyorum. Dahası elbette muvaffakiyet için uzun etütler gerekli.
#7 ·
Ad Soyad: Şule Topuz
Beğendi : 102
Beğenildi : 40
Şiire benzemeyen şiir ifadesine gayet tabiidir ki katılmazsınız anlıyorum ancak kastettiğim farklı bir şeydi bu arada Jojo Moyes'ten bir kitap da ben okumuştum adı lazım değil ve bence serbest şiir yazabilmek için Süleymaniye'de Bayram Sabahı'nı iyice sentezlemelisiniz iyi forumlar.
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: