Kırık Kalp - Mahir DEMİR

4 mesaj
 267
#1 ·
Ad Soyad: Mahir
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldecom
Beğendi : 8
Beğenildi : 4
Dur dinle anlatayım sana kendimi
Ne olur küsme anla söyleyeceklerimi
Yıllanmış gözyaşlarım yakarken gözlerimi
Soldurma kalbimin çocuk çiçeklerini

Dünyanın karanlık karmaşasında
İnsanların çirkin duygularında
Parlak güneşin aydınlık sabahında
Yanımda ol bırakma yarım duygularımla

Üzülüyor boğuluyorum çok zaman
Çıkamıyor içinden kıpırdayamıyorum inan
Yalvarırım bırakma bozma masum dünyamı
Yazmaya çalışırken yıkık duygularımı

Mahir DEMİR
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 815
Beğenildi : 775
Elbette şiiriniz kendisine özel ama onu okurken sanki daha önceden edindiğim bir kalıpla okudum. Mısraların çok fazla tanıdık olması da biraz itti. Gördüğüm kadarıyla kafiye (daha doğrusu redif) üzerine teksif edilmiş ama her bentteki bir mısra bozmuş gibi. Diğer yandan tabii samimi. Kaleminize sağlık, şiiriniz daim olsun.
#3 ·
Ad Soyad: Mahir
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldecom
Beğendi : 8
Beğenildi : 4
Öncelikle teşekkür ederim güzel yorumlarınız için.Birşeyler yazmaya çalışırken (ki adına şiir diyemiyorum sebebi daha önce hiç uğraşmadığım bir konu şiir sadece duyguların ifadesi diyebilirim).Ya birinin yerine kendini koymak ya da kendi duygularını ifade etmeye çalışmak oldukça zor bir iş anladım.Günümüz çağında beyin geçmişine kayıtlı kelime çöplüğünden ne yaparsanız yapın bir "kopyala yapıştır" illaki oluyor ve bu da tamda sizin bahsettiğiniz şey gibi.Kendi kuşağımdan çok yeni nesil yazdıklarında özgünlüğü bulamayacak diye korkuyorum.
Kullanıcı avatarı
#4 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 815
Beğenildi : 775
Hayır bahsettiğim şey o değil. Kelime çöplüğü diye bir şey yok. Kelime hazneniz ne kadar büyükse o kadar büyük düşünürsünüz. Misal şimdiki nesi 4 veya 5 farklı manayı, birbiriyle hiçbir alakası olmayan 5 farklı manayı onlarla neredeyse hiç alakası olamayan bir kelimeyle anlatıyor, düşünüyor ve yazıyor. Siz ise bu 5 kelimeyi bilerek beyninizin düşünme gücünü beşe katlarsınız zira her hissin, düşüncenin ve görülenin kodu zenginleşir. Falan. Benim demek istediğim ifade şekliydi. Genelleme yapmak doğru olmaz, içlerinde 3000 senelik tarihi koddan kopmayanlar veya bunu istemeyenler de var ama birçoğu zaten buralı değil gibi.
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: