Zaman - Okan Avcı

3 mesaj
 701
#1 ·
Ad Soyad: Okan avcı
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldecom
Beğendi : 5
Beğenildi : 23
Çok ağır hareket eden bir trenin
En arka vagonunun camından
Tozlanmış bulut sürülerine bakarken
Karşımda oturan kırmızı elbiseli
Ve sekiz dokuz yaşlarında kız çocuğunun
Ani gülümsemesi ile değişen zaman

Okan avcı
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Ad Soyad: Muharrem DELİBAŞ
Profil: Doğrulandı
Beğendi : 326
Beğenildi : 285
Tasvirli, uzun ve bitmemiş bir cümlenin dizelere bölünmesi çalışmanız zamanla şiir dili ve dizelerini de karşımıza çıkaracaktır umudundayım. Kaleminize sağlık.
Kullanıcı avatarı
#3 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 816
Beğenildi : 777
Muharrem Bey'e katılıyorum. Bunu çok görüyorum, şiirin bazı kimselerde salon edebiyatına döndürülmesi ile bir basitlik kabulü var. Lakin daha derinde basit ile sadenin birbirine karıştırıldığı oluyor. Yanlış anlamayın, size karşı değil, şiiriniz üzerinden genele yazıyorum. Diğer yandan şiir ahengi veya üslubu oluşturmanın da fevkalade zor olduğunu kabul etmek lazım. Kendi tecrübelerimden üzerine ziyadesiyle teksif etmek gerekiyor ve ondan uzaklaştığınızda bazı onu kaybettiğiniz oluyor.

Şiirinize gelirsek bahsedilenleri hayal ettiriyor, lakin hissettirmek konusunda bir çabası yok. Zati bu gaye edilmemiş. Evvelinde dediğiniz gibi şiirden farklı şeyler anlayabiliyoruz. Sahi şiir nedir? Muamma.

Kaleminize sağlık, şiiriniz daim olsun. Foruma iştirakini buradaki herkes gibi çok kıymetli.
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: