4 mesaj
 1250
Kullanıcı avatarı
#1 ·
Ad Soyad: Süper Site
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldecom
Beğendi : 1
Beğenildi : 5
Bir sözlük uygulaması indirdim. Günlük bir 20-25 kelime incelersem kelime haznem gelişir mi?
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 810
Beğenildi : 773
Bir zamanlar en sevdiğim aktivitelerden biri sözlük karıştırmaktı. Farklı kelimeleri inceler, onları cümle içinde nasıl kullanabileceğimle alakalı düşünürdüm. Elbette faydalı olur. Lakin daha faydalı olabilecek ve benimde zamanında çokça yaptığım bir şey söyleyeyim: Klasik bir Türkçe romanı alın ve bilmediğiniz kelimeleri sözlükten araştırarak not alın. O kelimeye daha sonra da denk geleceğiniz için manasını bilerek okuyacaksınız. Dahası bu yolla onu kullandığınız için de aklınızda kalacaktır. Diğer başlıkta da ifade ettiğim üzere Kürk Mantolu Madonna müthiş bir başlangıç olacaktır.
Kullanıcı avatarı
#3 ·
Ad Soyad: Semra Eroğlu
X (namıdiğer Twitter): obeldecom
Beğendi : 325
Beğenildi : 150
Halil beye katılıyorum ayrıca kelimelerin gücüne sonsuz inanıyorum.
Kullanıcı avatarı
#4 ·
Ad Soyad: Çağlar Ilgın Sakaoğlu
Beğendi : 21
Beğenildi : 64
Çengel bulmaca çözmek ve kitap okumak bu konuda çok faydalı. Sözlü kültür eserleri de okunabilir, Dede korkut örneğin. Orijinal metinle günümüz Türkçesinin karşılaştırılması şeklinde ilerlenebilir.
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: