7 mesaj
 808
1
#1 ·
Ad Soyad: Zeynep Güldiken
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): ZeynepGldiken3
Beğendi : 50
Beğenildi : 106
Şarkıları sevmek kadar kolay olsaydı hayat
Bir yol daha bulurdum günlerce sürecek
Bedeviler bulurdum yoluma yoldaş
Ve aşkı tekrar arardım yılmadan

Umut doldursaydı bir zamanlarki gibi kalbi
Ve öteleseydi zehirli düşünceleri
Hiç tanımasaydım kötü adamları
Şarkıları sever gibi severdim hayatı

Bir yol daha arardım bulamsam da
Karanlıklarda, kuşluk vaktinde ya da sapsarı gökyüzünde
Gözlerimle seçerdim iyi insanları
Bir parça bulurdum gidenlerden
Ve şarkılar gibi dinlerdin rüzgarları
Şarkılar gibi severdim insanları

Zeynep Güldiken
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 816
Beğenildi : 776
Şiir tutuyor ve hızla itiyor okuyanı. Bu benim de zamanında hep yapmağa çalıştığım sade yazmak gayretinden ileri geliyor. Sonraları daha fazlasını isteyerek bu artık bana yetmemeğe başlamış ve birçok şiirime bayağı damgasını yapıştırmama sebep olmuştu. Dahası sadelik ile basitlik arasındaki farka daha çok dikkat ettiğimde de sade yazmanın müthiş zorluğu karşısında ne yazdımsa yetersiz görüyordum. Neyse...

Elbette şiiriniz basitliğe uğramıyor, lakin ilk mısradaki sebep ve altlarda tekrar ile verilmeğe çalıştığınız vurgunun daha iyi ve farklı yazılabileceği kanaatindeyim. Aklınıza gelmiştir, ilk mısra, şarkı söylemek kadar, olabilirdi; belki bunu malum meşhur şiirlerden münezzeh olmak için yapmış olabilirsiniz. Ancak böyle olsaydı ikinci bendin son mısraının yanında tekrar gibi değil, devamı gibi durabilirdi. Genel olarak sevdim; şiiriniz daim olsun ve kaleminize sağlık.
#3 ·
@halilesen uğraşınız devam ettiği sürece kaleminiz size istediğiniz sadelikte şiirler bahşedecektir bence :)

Benim yazımla ilgiliyse “Şarkıları sevmek” kısmı diğer şiirlerden münezzeh olmak adına değiştirilmiş bir kısım değil, daha önceden de belirttiğim gibi gayriihtiyari yazıyorum ve üzerinde oynamalar yapıyorum. Ancak ikinci bent son mısra ile tekrar gibi durması konusunda size hak verdim. Yapıcı yorumunuz için teşekkürler, aynı şekilde sizin de şiiriniz daim olsun :)
Kullanıcı avatarı
#4 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 816
Beğenildi : 776
Kalemim bana küs veya ben bu konuda çok yorgunum zannedersem. Şiir yazAmıyorum artık. Ara ara denemelerim oluyor, lakin tutunamıyorum.

Anladım. Rica ederim. Bu arada evvelki cevabımdaki itmek kelimesini sürüklemek manasında, öncen değil de arkadan daha doğru olur diye, kullanmiştım, fakat itmek kelimesine olan ön yargıdan menfi mananın çıkabileceğini göz ardı etmişim.
#5 ·
Kaleminiz sizle barışacaktır diye düşünüyorum, ben şiiri görev gibi her gün her saat yazılabilecek bir tür olarak görmüyorum; ilham, yetenek ve uygun zamanlama şart. Ayrıca bu mecrada ve kendi hayatınızda çok fazla türde insanın şiiriyle haşır neşir olduğunuz için belki yazdıklarınız ve yazılanlar size bayağı gelmeye başlamış olabilir, Eski Türk filmi etkisi diyebiliriz buna. Ben dönemsel olduğu kanaatindeyim :)
Cevabınızı tekrar okudum, teşekkür ediyorum tekrar. Şiirinizle kavuşmanız dileğiyle :)
Kullanıcı avatarı
#6 ·
Ad Soyad: Canan Gocukçu
Beğendi : 135
Beğenildi : 36
Kaleminize sağlık, şiiriniz ve verdiği duygular çok güzel, ben beğendim. Dendiği gibi sürükleyici veya ittirici. :)
Kullanıcı avatarı
#7 ·
Ad Soyad: Semra Eroğlu
X (namıdiğer Twitter): obeldecom
Beğendi : 325
Beğenildi : 150
tebrikler, emeğinize kaleminize sağlık sevgiler.
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: