#1 ·
Ad Soyad: Gamze Koç
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldecom
Beğenildi : 1
insan geçmişle gerecek arasında yaşayan bir varlıktır.
Geçmişle gelecek arasında yaşayan insan, ancak eylem aracılığıyla insanlar
arasına yerleşebilir ve kamusal bir alan kurabilir. İnsan ancak bu yolla “insan dışı”
bir dünyadan kurtulabilir ve kendisinin yarattığı ortak bir dünyada, yani kendi evi
olan bir dünyada yaşayabilir. Ne var ki, eylem öngörülemezlik ve belirsizlik
özelliğiyle geçici olan, sonlanan bir etkinliktir. Onun kalıcı olmasını sağlayan
tarihtir. Tarihe süreklilik sağlayan ise gelenektir. Geçmiş ile gelecek arasındaki
bağı gelenek kurmakta ve gelenek sayesinde insan köksüzlükten
kurtulabilmektedir.
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 810
Beğenildi : 773
Geçmişle gelecek arasında derken bir an insanı o an yaşayan veya günü bir saydığınız intibaına kapıldım. Lakin sonlarında toplarladınız. Fakat bana göre fikirler yarım, sığ ve ilimsiz kalmış. Zira eylem dediğiniz hareket halindeyken ve "kamusal" alandayken de pekala insan dışı olunabilir. İnsan dediğimiz şeyin meselesi hareketse hayvanlar da insan sayılmalıdır. Falan.

Bilemiyorum, sanki farklı sözleri bitiştirmiş gibi bir üslup görüyorum. Bence bir süreklilik içerisinde çok daha iyini yazabilirdiniz. Forumda Peyami Safa Bey köşesindeki İyi Yazı Kötü Yazı makalesi size bir rehber olabilir.

Kaleminize sağlık.
#3 ·
Ad Soyad: Gamze Koç
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldecom
Beğenildi : 1
Herkesin yaşamış tecrübe etmiş ve gözlemlerine dayalı bir fikri vardır herkesin yaşayışı hayatı farklı olduğuna göre bende size saygı duyuyorum ama benim savunduğum farklı bir görüş var..👍
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: