Sabahattin Ali

3 mesaj
 996
#1 ·
Ad Soyad: Zeynep Yılmaz
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldecom
Beğendi : 15
Beğenildi : 5
Sabahattin Ali'nin romanlarını okudunuz mu? Okuduysanız sizce romanları nasıl? Düşüncelerinizi çok merak ediyorum.
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 810
Beğenildi : 773
Sabahattin Ali hakkında söylenecek şeyler başlı başına bir kitabın konusu olmak vasfını taşımaktadır. Kendisinin şiir ve romanlarını okudum. Bazılarını tekrar tekrar. Sebebini bilmiyorum, lakin sadece hikayelerini okumadım; belki fırsat bulamadım. Dahası Sabahattin Ali ne yazık ki Popülerliğe kurban gidiyor. Lakin bu galiba o kadar da kötü değil.

Sabahattin Ali, zamanında Öz Türkçe adı altında Türkçenin soysuzlaştırılması karşısında, adeta bu hareketi yok sayarak o sağlam üslubunu korumuş ve bizlere mükemmel bir miras bırakmıştır. Trajedi dolu vefatına karşı keşke yaşasaydı da daha çok eser verseydi dediğim sanatçılardan birisidir.
#3 ·
Ad Soyad: Furkan Şeker
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldecom
Beğenildi : 1
Bu yazarın bilindik olması, onun romanlarının tarzının Türk Edebiyatı'na katkıları sayesinde olduğunu düşünürsek; romanlarının tazına göre güzel olduğu bir gerçektir!
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: