Aşk nedir - Vahap Özdemir

7 mesaj
 839
Kullanıcı avatarı
#1 ·
Ad Soyad: vahap özdemir
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): v4hap
Beğendi : 59
Beğenildi : 64
Çaresizliktir
belki de bir yabancıdır
tesadüfen geçer kapından
çalıp çırpar çocukluğu baharından
belki de geriye dönülmezlik
belki de bir hiçtir..

esrik gözyaşlarının çiğ tanesi gibi yanaklarına düşmesidir
anılar yaratıp
dönüşü olmayan yokuştan bırakmaktır
hiç bilmediğin o diyarlara sürgün
belki tükenmişliğin son demi
emin olunamayan duyguların içinde,
birbirine bakan iki gözün
kurduğu bir tuzaktır..

Vahap Özdemir
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
#2 ·
Ad Soyad: Fatih Aziz Ünal
Beğendi : 97
Beğenildi : 169
Çiçek böcekten öte, yüzünü daha ziyade hayata dönmüş bir şiir kanaatimce. Lafzen kısa olmasına karşın laf kalabalığından uzak etkili imgeler kurulmuş.

"Dönüşü olmayan yokuş, hiç bilmediğin o diyar, emin olunamayan duygular" gibi fiilimsi ile yapılan sıfat tamlamaları yerine kelime odaklı tamlamalar yapmak imgelerin yoğunluğunu -bence- artırmakta. Belki sonraki şiirler için, bu şiir vesilesiyle böyle bir eleştiri çıkarılabilir. Fakat şiirin mevcut hali de mevzuyu sunmakta eksik kalmamış, güzel bir şiir meydana gelmiş. Umarım daha zariflerini de okuma fırsatım olur.

Selametle
#3 ·
Ad Soyad: Süleyman Mutlu
X (namıdiğer Twitter): obeldecom
Beğenildi : 1
Dilimize Arapçadan geçmiş olan aşk kelimesi ''aşaka'' sözcüğünden türetilmiştir. Aşaka ise Arapçada sarmaşık anlamına gelir.Aşk çeşitli coğrafyalarda ve kültürlerde farklı şekilde tanımlanmıştır. Örneğin tasavvuf edebiyatında aşk, ilahi ve mecazi aşk olarak ikiye ayrılır. Başta Fuzuli olmak üzere birçok divan şairine göre kainatın yaratılma sebebi aşktır.
#4 ·
Ad Soyad: Şule Topuz
Beğendi : 102
Beğenildi : 40
Güzel olmuş elinize sağlık etkileyici bir şiir.
#5 ·
Ad Soyad: Mahir
Beğendi : 8
Beğenildi : 6
Aşkın acımasız yüzününün başlangıcını anladım şiirden.Sevmek kazasının iyi bir yönünü bulmak insan için güç gerçekten.Ancak aşık olmayı arayan toplumun aradığı yalancı mutluluğu gösterseydi daha güzel görünebilirdi gözlere.Emeğinize sağlık.
#6 ·
Ad Soyad: Aley kaya
Aşk özgür bırakmaktır. Bir kafes değil yuva olup kapısını açık bırakmaktır. Ne olursa olsun ihtiyacı olduğunda ona huzuru sağlayacak bir yuva olmaktır. Gerçek aşık karşısındakininde ona kendi isteğiyle, aşkla gelmesini ister. Aşk gerçeklik arar. Zorunlulukla değil isteyerek olan bir gerçeklik..
Kullanıcı avatarı
#7 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 813
Beğenildi : 775
İkinci mısradaki -dır eki çıkınca bana daha ahenkli geldi orası; bununla birlikte hem kendisi hem altındakiyle de bağlantılı gibi olup baka bir mana da verebilir. Potansiyeli olan bir şiir gibi ama bir bahçıvan misali yontmak lazım diye düşünüyorum. Kaleminize sağlık, şiiriniz daim olsun.

@Münzevî Bey dediğiniz şeyi anlıyorum, bunu pek çok şiirde görüyoruz, sanki orada olmaması gereken bir şeyler varmış gibi hissettiriyor, Belki...
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: