2 mesaj
 336
Kullanıcı avatarı
#1 ·
Ad Soyad: Salih Melikoğlu
Profil: Doğrulanmadı
Beğendi : 32
Beğenildi : 55
onun kadar sevmedi kimse
onun kadar özlemedi
kimseler onun kadar
pencerede beklemedi

bardağımdan su içer
terimi eliyle silerdi
bilirdim dişim ağrısa
onun içi giderdi

bu yüzden ki dilerim
o benden önce ölsün

istemem yokluğumda üzülsün

Salih Melikoğlu
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 822
Beğenildi : 791
Nesir ile şiir üslubunun çok, çok başka şeyler olduğunu okuduysanız birçok yorumumda ifade etmeğe çalıştım. Sizce de gerçekten öyle değil midir? Bizden evvelkilerin edebi lisan ile günlük lisanı birbirine yaklaştırmağa çalışmasındaki gaye üslup değildi. Şimdi kelimelerden geçtik, konuşmağa, sese geldik. Ses ile yazı, hatta şiir yakın değil, bir olmuş. Zannedersem bizim de onların yaptığının tersini yapmamız lazım. :)

Şiirinizde nesre yakınlık ve yukarıda bahsettiğim üzere günümüzün nesri aynı zamanda günümüz konuşma üslubunun neredeyse ta kendisi olmuş iken tercih etmediğim bir şeydir. Lakin bunu yaparken sizin de bundan kurtulmağa çalıştığınıza dair bir sezgim var.

Lakin yine birçok yorumumda dediğim üzere bu tür şiirlerde okuyucu ağdalı veya oynak bir sesle okumak mecburiyetinde kalıyor. Bilemiyorum tercih meselesi midir? Lakin bana göre şiir dinlemek için değil, okumak içindir. Dahası orada insan sesinin değil, kelimelerin, hecelerin, harflerin ahengini, mücadelesini ararım.

Kaleminize sağlık, şiiriniz daim olsun.
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: