Sen Biliyorsun - Duran Efeoğlu

5 mesaj
 519
duranefeoglu
#1 ·
Gönlümden geçeni Allah biliyor,
Gönlümde olduğunu sen biliyorsun.
Dert dediğin ölünce biter de;
Ölümden sonra da gelmeyeceğini ben biliyorum.

Duran Efeoğlu
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 832
Beğenildi : 796
Bence dörtlüğünüzü az çok bir vezin ve bir şema, dahası biraz daha edebi vasfı arayarak yazsaydınız nazarımda daha kıymetli olabilirdi. Siz ne dersiniz? Benim de böyle şiirlerim vardı. Onlar için de aynı şeyleri düşünmekteyim.

Kaleminize sağlık; şiiriniz daim olsun.
duranefeoglu
#3 ·
Hani diyorum ya zat-ı muhterem diye, işte o zat-ı muhterem gönlümde olduğunu biliyor, takdir edersiniz ki gönlümüzden geçeni de Allah biliyor. Bana gelince o zat-ı muhteremin bir ömür gelmeyeceğini de ben biliyorum. Canı sağolsun. Bilmukabele inşallah
Kullanıcı avatarı
#4 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 832
Beğenildi : 796
Öyle yazmalısınız ki yazdıklarınızın kudretiyle herkes onu göstermeli, lakin o sizi istese de göremeyeceğini bilmeli.

Kelebeğin Rüyası bir bir film var, izlemediyseniz mutlaka seyredin, hatta Sinema Kulübümüzde geçen haftaların filmiydi, lakin başlattım başlığa devam edilmedi. Orada bir replik vardır: "Aşk bahanesidir şiirin."

Bir şair için her şey şiir içindir. Şiir yazdığım zamanlar bu söz tam bir şekilde bende vücut buluyordu.
duranefeoglu
#5 ·
İzlemdin lakin imkan bulunca izlerim Allah nasip ederse. Hz. Yusuf kıssasını bilirsiniz. Hz. Züleyha'nın " La ilahe illallah Yusuf nebiullah. " deyip Hz. Yusuf'tan dua isteyince Allah azzevecelle Hz. Züleyha'ya gencliğini, ve güzelliğini geri vermiş. Nikah da Allah'ın takdiri ile o kuyunun dibinde kıyılmış. Demem o ki Aşk Yusuf'ta saklı, Züleyha olana aşk var, olmayana Allah kerim. Bir defasında demiştim ki; ben Yusuf değilsem de sen Züleyha gibi güzeldin, sen Züleyha değilsen de ben Yusuf gibi kölendim. Görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: