Ölüm Geliyor - Duran Efeoğlu

6 mesaj
 385
duranefeoglu
#1 ·
Son yaklaştı artık, ölüm geliyor,
Dünyada görmedim, gülüm geliyor,
Yusuf'u Züleyha'ya yazan kader;
Yoluna kurban olduğum ömrüm geliyor.

Duran Efeoğlu
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 816
Beğenildi : 777
Bence ikinci bentteki mana kafiyeye kurban gitmiş. Oysa o size değil, siz ona gidiyorsunuz.

Biraz kendimce düzelmeğe çalışacağım, herhangi bir telif iddiam olmadan, müsaadenizle:

Son yakındır, artık ölüm geliyor
Bu can koşarak gülüme geliyor
Yusuf'u Züleyha'ya yazan kader
Artık benim de başıma geliyor

Falan falan, niye yaptım bilmiyorum, öyle içimden geldi. Daha iyisini yapabilirsiniz.

Kaleminize sağlık; şiiriniz daim olsun.
duranefeoglu
#3 ·
Şiirler şairlerin haletiruhiyyelerini yansıtırmış.
İnsan için sonunun ne zaman olacağı meçhuldür malumunuz. Bununla hirlikte muhakkaktır. Dünya icin de öyle. Dikkat edilirse bu kaos ve kargaşalar, kıyametin ayak sesidir. Emri İlahi ne zaman gelir bilemeyiz. Ben gülümü ömrümce görmedim Allah nasip ederse ölüm gelince oda gelecek. Gelmezse de canı sağolsun. Yusuf'u Züleyha'ya yazan kader yani kaderin de sahibine gideceğimiz dogrudur. Lakin filhakika O her dem bizimledir ve bizim O'na gittiğimizden çok O bize gelmektedir. Emri Hak vuku bulunca da O'nunla olmak nasip olur inşAllah.
Düzenlendi (28 Tem 2021, 21.16)(1)
duranefeoglu
#4 ·
Tüm bunların ötesinde ince düşünceleriniz için de teşekkür ederim Halil bey.
Kullanıcı avatarı
#5 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 816
Beğenildi : 777
Anlıyorum. Şiirlerinizde bazen ilahi mi beşeri aşkı mı kastediyorsunuz, pek kesinleştiremiyorum. Gülden maksadınızı anlıyorum, dahası O'ndan da öte sadece Allah yeter. Lakin Allah'a ulaşmak da kolay değil, çalışmak, azmetmek, belli bir seviyeye ulaşmak lazımdır.

Ömür bahsinde ise sadece bu dünya hayatına ömür dendiğini zannediyorum. Bu açıdan ifadeniz bende sağlam bir mana üzerine oturmadı.

Ne demek Duran Bey, ben teşekkür ederim.
duranefeoglu
#6 ·
İlahi ve beşeri aşkı şiirlerde kullandığım gözünüzden kaçmamış. Umud ediyorum ki mihatabı üzerine alınıyordur. Alınmasa da canı sağolsun. Zihninizdeki soru işaretini gidermek amacı ile açıklamak gerekirse ömür dediğiniz gibi hu hayat içindir. Bununla birlikte ömrün bir deminde beşeri aşk, son deminde ilahi aşk... Daha açık bir ifade ile bizi şu üç günlük alemde aşkı bulmadık gönül arzu eder ki son nefesimizi ilahi Aşk'a kul olarak verelim.
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: