5 mesaj
 1221
Kullanıcı avatarı
#1 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 816
Beğenildi : 776
Merhaba,
Sinemanın varlığı ve kudretini inkar edemeyiz ki ben dahil bir çoklarımız hayranı, belki düşkünüyüz. Bu heyecanımızı buraya yansıtmak ve sinemaseverler olarak etkileşimde bulunmak, bunu arttırmak lazım diye düşünüyorum.

Bu sebeple derim ki bir sinema grubu kuralım. Bu gruba ait bir alt forum olsun, sadece bu grup mensupları yazabilsin, gruba girmeyenler okuyabilsin tabii ama yazamasın. Orada her hafta önceden belirlediğimiz ve herkesin izleyeceği bir filmi tartışalım, üzerine konuşalım.

Bunu haftada bir defa yapmak, yani her hafta izlenecek "okunacak" bir film belirlemek daha münasip olacaktır, çünkü bu şekilde birbirimizi sıkıştırmamış oluruz ve üzerine düşünecek vakti buluruz.

Grup lideri önceden bir film duyursun, dahası zamanı gelince, Pazardan başlatabiliriz, yeni bir başlık oluşturarak tartışmaya açılsın. Yeni izlenecek film duyuruları yine Pazar akşamı belirlenebilir. Bu gruba girmek isteyenler KKP'de Gruplar sayfasından istek yollayabilir ki bağlantısını özel oluşturacağımız alt foruma da ekleriz.

Ne dersiniz? Bu konu hakkında her türlü tavsiye ve eleştiriyi burada yapalım.
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
#2 ·
Ad Soyad: Atahan Şule
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldeweb
Beğendi : 28
Beğenildi : 26
Eğer yeterli grup arkadaşı bulunabilirse çok güzel bir düşünce ama şu konuda biraz şüphelerim var. seçilen filmler herkesin hoşuna gitmeyebilir bir süre sonra izlemekten sıkılabilirler. Filmleri neye göre seçeceğiz?

Ayrıca yeterli zamanı bulabilecek arkadaşlarla beraber, söylediğiniz tartışma ortamını diziler için de bulmak isterim. Eğer hemfikir olabilirsek ikisini birlikte yürütebiliriz belki.
Kullanıcı avatarı
#3 ·
Elbette her önümüze çıkan filmi seyretmemekle beraber, yapılan tavsiyeler ve bilgiler ile seçilebilir.

Herhesin hoşuna gitmesi hedef değil ki zaten bu sebeple tarisacağız.
#4 ·
Ad Soyad: Atahan Şule
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldeweb
Beğendi : 28
Beğenildi : 26
Tabi herkesin hoşuna gitmesi gerekmiyor bu şekilde tartışacağız ama insanların sürekli hoşuna gitmeyen filmleri izlemesi insanı bıktırabilir. Bu sebeple grup liderindense herkes bir film tanıtsa daha sonra tanıtılan filmler arasından oylama yapsak daha devamlı bir sistem olabilir diye düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
#5 ·
O zaman bu fikri çöpe atmamız gerekir, çünkü zaten İncelemeler forumunda isteyen film, dizi incelemesi, yorumu, tenkidi, anlatımı yapabilir. Zira ben ve birkaç kimse bunu yapmaktadır. Burada gaye aynı zaman diliminde bir film üzerine teksif ederek onun hakkında hararet oluşturmak olduğu için bu şekil daha münasip geliyor bana. Buradaki filmler Alacakaranlık, Gece Kuşu veya bilmem ne filmleri gibi değil, Yıldızlararası, Saksı Olmanın Faydaları, Makas Eller gibi daha klasik ve bazen arada sıkışmış filmler ve gerçekten üzerine düşünülmeğe, konuşulmağa layık filmler olacaktır.

Anlatmak istediğinizi de anlıyorum. Belki bir başlık altında film havuzu da oluşturulabilir.
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: