Duvarlarım - Atahan Şule

10 mesaj
 1186
#1 ·
Ad Soyad: Atahan Şule
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldeweb
Beğendi : 28
Beğenildi : 26
Soğuk duvarlar akıyor ellerimden.
Tutsamda zor, bensiz hep kaçar kendinden.
Cenginden, cürmünden bir konu tutturuyor.
İşte bu soğuk duvarlar üstüme geliyor.

Sıcak kapım kulpu açılmıyor.
Çıksam ne ki insan insana acımıyor.
bakıyor, kaçıyor ne yapsa aynı.
ben ondan medet umdukça o da benden umuyor.

Bıraktım onu, ondan gelenleri.
artık sadece duvarlarım' arasındayım.
hiç olmadığım kadar yalnız,
Ölümün kıyısındayım.

Atahan Şule
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
#2 ·
Ad Soyad: Emre YILMAZ
X (namıdiğer Twitter): Emre__yilmz
Beğendi : 2
Beğenildi : 7
Şiirinizi çok beğendim genel anlamda kelime hatalarına falan hiç bakmak kısıtlıyor insanı gibi gelir bana. noktalama işaretleri sanki göz yoruyor bir kaç yerde olsa daha mı iyi olur acaba ?
#3 ·
Yorumunuz için teşekkür ederim. henüz çok acemiyim genelde noktalama işaretlerine dikkat edemiyorum lütfen toyluğuma verin. yorumlarınız sayesinde kendimi geliştireceğim. Umuyorum gelecek şiirlerimde aynı hataları görmezsiniz.
Kullanıcı avatarı
#4 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 810
Beğenildi : 773
Bence şiirde noktalama işaretleri sadece bir tercihtir. Mesela ben umumi olarak noktalama işaretlerini kullanmazdım. Öte yandan noktalama işaretlerinin konuşma havasını veya diğer yazı türlerine benzerliği yansıttığını da düşünüyor olabilirim. Şiirin kendine has bir üslubu olmalıdır. Dahası sizin de şiirinizde yaptığınızı düşündüğüm üzere ahengi insan sesiyle değil, kelimelerin sesiyle sağlamalısınız. Nice güzel şiirlerinizi görmek ümidiyle kaleminize sağlık, şiiriniz daim olsun.

Lütfen diğer şiir yorumlarına, tartışmalara katılmağı ihmal etmeyin. Zaten buranın gayesi bu. Ne yazık ki herkes sadece kendi şiiri ile alakalı olduğu için diğer şiirleri tahlil etmiyor, yorumları okumuyor, onlara katılmıyor.
#5 ·
haklısınız. okumadığımdan değil ama diğer şiirleri yorumlayacak, eleştirecek kadar yetkin olduğumu düşünmüyorum
Kullanıcı avatarı
#6 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 810
Beğenildi : 773
Bir ara toplu bir e-posta ile gönderdiğim metinden bir kısmı hatırlattınız. Şöyleydi:
Dahası sizlerin de paylaşımlara yapıcı ve üst seviye olarak edebi bir şekilde yorumlar yapmak, eleştirmek ve tartışmalar oluşturup onlara katılmak hususunda gayretinizi temenni ediyoruz. Bazılarımızın kendini bu raddede görmediğini biliyoruz. Lakin kendileriyle aynı amaç uğrunda bir araya gelmiş olan bu toplulukta tartışmayacaksanız, kendinizi geliştirmek için bunu nerede yapacaksınız ki.
#7 ·
metniniz bana cesaret verdü bahsettiğiniz husus hakkında daha aktif olacağım
Kullanıcı avatarı
#8 ·
Ad Soyad: Muharrem DELİBAŞ
Beğendi : 326
Beğenildi : 284
Şiirinizin girişi etkili. Tutsamda, derken -da bağlacını ayırmanız iyi olurdu. "insan insana acımıyor" sözünde acımıyor yerine "açılmıyor" deseniz daha hoş olabilirdi. "kapım kulpu", kapımın kulpu" olsa daha akıcı olurdu. Bunları, eleştiri değil öneri olarak belirtiyorum. En önemlisi şiiri birkaç kez yeniden yazarsanız son hali ilk halinden daha güzel olacaktır. İçten ve şiir iklimine girerek yazmışsınız. Daha hoş şiirlerinizi görmek dileğiyle yüreğinize sağlık.
Kullanıcı avatarı
#9 ·
Ad Soyad: Semra Eroğlu
X (namıdiğer Twitter): obeldecom
Beğendi : 325
Beğenildi : 150
Şiirinizi genel anlamda beğendim bizlere geçirdiği duygular güzeldi tebrikler değerli şair böyle güzel şiirlerinizin devamlılığını dilerim kutlarım.
Kullanıcı avatarı
#10 ·
Ad Soyad: Canan Gocukçu
Beğendi : 135
Beğenildi : 36
Yere sağlamca basan bir anlatım üslubunu gördüm. Galiba bu da okuyuşla ilgili bir şey. Atakan Bey, kaleminize sağlık.
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: