7 mesaj
 359
Gelin tanış olalım.
#1 ·
Ad Soyad: Yusuf Efe SORUHAN
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): obeldecom
Beğendi : 23
Beğenildi : 11
SELAMLAR, Delinin tekiyim. Ama bu delilik istemli. Deliyim çünkü bu mantıklı olan. 11. Sınıf öğrencisiyim. Burayı buldum çünkü istedim. İstedim çünkü kitap yazmak için birilerinin fikirlerine de ihtiyacım var. Yardımcı olan kişilere minnettar olurum...

Hedefim girişimci olmak. Girişimci olmak istiyorum çünkü bu benim; özgür olmamı, insanların mutluluğunu sağlayacak ve mantıklı olan da bu. Hayatımı boş geçirmek istemiyorum.

İçimde müthiş bir coşku var. Bu coşku kelimelerle ifade edilebilir mi?! Bu coşku felsefe sayesinde var. Her zaman adam gibi düşünürüm.

Racona uygun işler yaparım. Racon nedir? Racon bir ergenin uydurduğu birşey değildir. Hakikat uğruna savaşırken kullandığım esas yöntem ve malzemelerdir. Bunlara uygun olmak gerekir...

Hem delimiyim ki akıllı olayım? Haha
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 816
Beğenildi : 777
Deliliğin mantıklı tarafı yok, lakin burayı bulabilmeniz yolu bildiğinizi ve deli olmadığını gösterir; beldemize hoş geldiniz.
#3 ·
Ad Soyad: Şule Topuz
Beğendi : 102
Beğenildi : 39
Yiğidin iyisine deli derler bir...
"Bu zamanda hâlâ yazıyorsan evet delisin!" (Kürşat Başar) iki...
"Bütün bunları göre göre yazmak görevini hâlâ sürdüren insanlar var. Demek ki yazmak "narkotik" bir olay... Bırakılamıyor." (Uğur Gergin)Bu da üç!
#4 ·
Deliliğin mantıklı tarafı var. Ama delilik derken neyi kastettiğimi de anlıyorsunuz değil mi?
Kullanıcı avatarı
#5 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 816
Beğenildi : 777
Türkçede pek çok manası var, zannımca yazarken aynı şeyden bahsetmiyorduk.
#6 ·
Çılgınlıktan bahsediyorum, doğru olanı yaptıktan sonra hiç bir şeyi umursamamaktan... Buna gerek duyuyorum çünkü gerçek olarak nitelendirdiğim şeyler kafamı yiyiyor. Kendimi kandırmaktan başka çarem yok. Gerçekleri görmemekten ve bunu da en iyi "çılgın" olarak yapabiliyorum. Yeterince çılgın olunca aldığım zevk beni bir süreliğine dünyevi hayata kitliyor ve bu da sağlıklı düşünmem için gerekli.
#7 ·
Ad Soyad: Şule Topuz
Beğendi : 102
Beğenildi : 39
Bir Delinin Hatıra Defterini okuduğunuzu düşünüyorum... Ama hiç düşündünüz mü bir yazar onu yazmaya niye ihtiyaç duyar?
Ben bunu yazmaya kalktığımdan cevabını gözlerimle görmüş oldum... Sadece yazmak... Aynı adlı eserleri farklı yazarların yazması... Farklı perspektifler... Ve sıradan okurun mesela on ayrı yazarın Bir Delinin Hatıra Defteri adlı kitabını okuduğunu düşünün... Elbette, normal hatıra defterlerine de sıra gelecek...
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: