1 mesaj
 349
26 Temmuz 2015'te başlayan ve 4 Ekim'inde gösterimi tamamlanan Rick and Morty'nin 2. sezon hakkında burada yazın.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
#1 ·
Mesajlar: 1784
Kayıt: 11 Haz 2020, 16.22
Ad Soyad: Halil ESEN
Cinsiyet: Bay
Konum: Bursa
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 832
Beğenildi : 796
Resim
Düğün (The Wedding Squanchers)İzleyin:

Ailemiz kahvaltı masasında iken bir kanatlı kurye gelir ve Rick'in en yakın arkadaşı Kuş Adam ile Summer'ın arkadaşı Tammy'nin düğünü vardır. Rick, düğünleri cenaze merasimi olarak gördüğünü ifade ederken diğer aile fertleri düğüne gidilmesini savunur, bu sırada kanatlı kurye konuşmaları yanlış anlayıp Jerry'yi hediye sanır ve kaptığı gibi gider. Şimdi geri kalanlar mecburen düğüne gitmek zorundadır.

Düğünde farklı ve yeni karakterler tanırız. Merasim devam eder, nikah olur, sonrasındakinde Rick konuşmasını da yapar. Lakin sonrasında Tammy konuşmayı devam ettirir ve hiç kimsenin beklemediği sırada kendisinin Gezegenler Arası Federasyon'un gizli bir ajanı olduğunu itiraf eder. Herkesin şaşkınlığı gibi Kuş Adam'da afallayarak Tammy yaklaşırken onun tarafından birkaç el ateşle vurulur. Çıkan çatışmanın içinden ailemiz bir şekilde kurtulur.

Lakin dünyaya dönemezler; çünkü Federal Hükumet orayı fethetmiş olacaktır ve aradıkları Rick'tir. Diğerleri tek başına dönseler bile Rick'in yerini öğrenmek için yapmayacağı işkence de olmayacaktır. Bu sebeple yaşanılacak gezegen ararlar. Bilgisayarın söylediğine göre Federal Hükumet'in denetiminde olmayan ve dünya ile %90 benzerliği bulunan 3 gezegen vardır ve sırayla bunları ziyaret ederler. İlk gezene vardıklarında şu diyalog dikkate şayan:

"-Bunun dünya olmadığını iddia edebilir misin?
- Evet, çünkü Afrika kıtası yok.
- Bu beyazların problemi Morty."

Fakat bu gezegen çok küçüktür. Diğerine gittiklerinde her şey yolunda gibidir ama her şey koçanlardan meydana geldiğini fark edince Rick dehşete düşer ve herkesi gemiye toplayıp giderler. Son gezegende de her şey yolunda gözükürken gün doğar ve güneş avazı çıktığı kadar bağırır; burada günler 42 saat olunca tabii burada da kalamayacaklardır; bu sebepler ilk gittikleri küçük gezegene giderler.

Rick keşfe çıktığı sırada geri kalan aile fertleri gıybete başlar; lakin bu gezegen çok küçüktür; Rick kutba gidip bir mağaraya girince evin altına girer ve gizli ailenin konuştuklarını duyar. Dahası büyük bir duygusal çıkmaza giren Rick teslim olmağa karar verir. Dondurma alacağını söyleyip gezegenden çıkar ve Jerry'yi taklit edere kendini ihbar eder. Dahası Rick tutuklanırken aile istila edilmiş dünyaya geri döner.

Yöneten: Wes Archer
Yazan: Tom Kauffman
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Cevapla
Paylaş:

  • Benzer Konular

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle