5 mesaj
 702
#1 ·
Ad Soyad: alper yılmaz
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): alprylmz13
Beğenildi : 11
Anadolu bir ırmaktır
Başı Vei'dir, sonu Beç
Nerde kaldı o zamanlar
Savaş, cenk adını sen seç!

Ben askerim isterim ölmeyi
Hiç olur mu? Türk'ün bir benzeri
Hikmetini soramam maveradan gelen sesin
İnce elemem, çiğneyemem mukaddes emri

Bu yüce dağlar, engin ovalar
Yiğitler sürerken üzerine atlar
Şahit olun bu güzel kadere
Bütün Anadolu'dan milyonlar.

Alper Yılmaz
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Ad Soyad: mehmet ekmekci
X (namıdiğer Twitter): mehmetekmekci
Beğendi : 19
Beğenildi : 48
Yüreğinize sağlık bir iki eleştirim olucaktı dörtlükler arası uyum yok gibi bide vei ve beç kelimelerini açıklarmısınız sanki orda bir anlam çelişmesi var yani Anadolu bir bölgeyi ifade eder yani beç ten kastınız Viyana kapıları ise manada bir bozukluk doğar çünkü Viyana Anadolu'nun tersi yöndedir hani vatan toprağıdır diyebiliriz ama Anadolu diyemeyiz
#3 ·
Vei Orta Asya'da Türk'ler ile Tang Hanedan'ın sınırı.Beç ise Osmanlı'da Macar sahrasına verilen isimdir.Yönettigimiz sınırların en dogu ve batı ucunu kast ederek tarihsel devamlılığımızı vurgulamak istedim.
Kullanıcı avatarı
#4 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 810
Beğenildi : 773
Okumağa devam ettiğimi fark edince destan gibi yükselerek okuduğumu fark ettim. Güzel. @Mehmetekmekci Bey'in dediği dörtlükler arası ahengin olmaması, zannedersem muhtevaların farklı şeylerden bahsetmesi gibi. Lakin biraz daha geri gidip bakıldığında esasında mevzu olarak benzer olduğunu görebilmek mümkün. "Savaş, cenk adını sen seç" dizesinde aklıma okuduğum bir makalede savaş uydurmacasının harp, muharebe gibi farklı manalarda kullanılmasından şikayet edilmesi aklıma geldi; Peyami Safa Bey'in bir yazısıydı zannedersem. Lakin şiirde buna farklı bir açıdan bakması da sonradan hoşuma gitti. Kaleminize sağlık, diyorum. Sizden de diğer başlıklara iştirak beklerim. Hem şiirler, hem de malum şiirlerden çok farklı bölümler de var. Malum burası bizim sosyal medyamız.
#5 ·
Yorumunuz için teşekkür ederim.
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: