Son - Buse SEVER

4 mesaj
 695
#1 ·
Ad Soyad: Buse SEVER
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): @SeverrBuse
Beğenildi : 7
Kederli akşamların karlı geceleri
Hiç durmadan hecelerim

Bağırsam zaten duymayacaklar
Sessizliğin kölesi olanlar

Ve ben bunu bilir bunu söylerim
En derin duygularım duyarsızlaştı

Kafamın içi bulanıklaştı
Sorularım yığınla yoktan ordu oldular

Hangi hain benim gölgemin peşinde
Gölgem de pek pişkin hep direnişte

Kapısını araladığım cehennemime bir adım kala
Hangi sonu arar dururum

Oysa tek bir son vardır beni bekleyen
Hiç gerilmeden hiç değişmeyen.

Buse SEVER
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 810
Beğenildi : 773
Şiiriniz benim de bu tarzda yazdığım zamanları hatırlattı; tarz derken beyitle yazılan şiirlerimin başlangıcından bahsediyorum. Sonradan buradan devam edince şiir anlayışıma katkısı çok olmuştu. Zannımca ahengin zaptına ihtiyacı var şiirin. Zira bundan öte nesre yakın olması gibi bir huyu vardır beyitlerin. Kaleminize sağlık, şiiriniz daim olsun, sizden de foruma iştirak beklerim.
#3 ·
Ad Soyad: Buse SEVER
X (namıdiğer Twitter): @SeverrBuse
Beğenildi : 7
Yorumlarınızı dikkate alacağım. Bu tarz da bende ilk defa yazdım. Forumda şiirlerimle beraber daha fazla aktif olacağım. Teşekkürler.
#4 ·
Ad Soyad: Fatih Aziz Ünal
Beğendi : 98
Beğenildi : 169
Şiirde takip edilebilir bir konu bütünlüğü var, bu güzel. Beyitler halinde yazılması temiz bir görüntü ortaya koymuş fakat bir iki beyit hariç dizeler arasında veya beyitler arasında yeterli ahenk kurulmadığı için yazılmak istenen bir şiirin son halinden ziyade ilk, taslak halini anımsatıyor. Şairin söylemek istedikleri var ama bunları dışarı vurmak ve bir şiir haline getirmek için aceleci davranmış gibi. Eğer üslubu farklı imgelerle, kelime oyunlarıyla, aliterasyon veya asonansla ya da en bilinen haliyle uyaklarla zenginleştirirseniz. Söylemeyi arzuladığınız şeyleri çok daha etkileyici bir üslupla kaleme almış olursunuz. Bu arzuyu taçlandırdığınız şiirlerinizi de okuma fırsatım olur umarım. Selametle kalın
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: