9 mesaj
 995
Kullanıcı avatarı
#1 ·
Ad Soyad: mehmet ekmekci
Profil: Doğrulanmadı
X (namıdiğer Twitter): mehmetekmekci
Beğendi : 19
Beğenildi : 48
Sen hiç şiir yazdın mı agatha,
Harfleri ızdırap tutkalıyla işledin mi sayfalara,
Gönlünden kopardın mı acı acı kelimeleri,
Nakşetmeyi bilir misin gözyaşlarını,
Küstürmeden kalemi kağıda...

Sen hiç şiir yazdın mı agatha,
Divitinden can suyu verdin mi filizlenmemiş umutlara,
Haykırdın mı satırları, mazbut kalelerin burcunda,
Bilir misin küskün şairlerin dergâhını,
Diz çöktün mü, bağrı yanık mısraların huzurunda...

Mehmet EKMEKÇİ
Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
Kullanıcı avatarı
#2 ·
Ad Soyad: Halil ESEN
Profil: Doğrulandı
X (namıdiğer Twitter): halilsncom
Beğendi : 810
Beğenildi : 773
Evvelkine göre daha yalın bir şiiriniz. Bu tarz şiirler malumunuzdur ki pek eleştirmeğe müsait olmuyor. Zira genelde rediften kafiye ve okunuşta ahengi kurmağa mecburi kılan bir tonlama içindedir. Fakat güzel, okuyana haz veriyor zannımca. Kaleminize sağlık diyorum, iştirakiniz daim olsun.
Kullanıcı avatarı
#3 ·
Teşekkür ederim. Oturup şiir yazdığım söylenemez ilham kaynaklarına bağlı, ekseriyette farklılıklar arz ediyor mesela dün gece budalayı okuyordum bu tarzda vuku bulmasında etkili oldu. Yarın akifi okusam ve etkilensem tabi o tarzda bir etkisi olur
Kullanıcı avatarı
#4 ·
Mehmetekmekci yazdı: 30 Mar 2023, 12.28 dün gece budalayı okuyordum bu tarzda vuku bulmasında etkili oldu.
Lisedeyken Cemal Süreya'nın bütün şiirleri kitabını almıştım. Bir gün sonra da iade etmiştim. :D
Kullanıcı avatarı
#5 ·
Hocam şiirlerinizden belli zaten ölçüye biçime önem veriyorsunuz hakkınıda veriyorsunuz zannımca ama evriliyoruz nihayetinde en acısıda gündelik 400 500 kelime kullanacak kadar dilimiz erozyonda bu hiçlikte şiir yazanı bulabilmek bile heyecan verici
Kullanıcı avatarı
#6 ·
Tabii. Aslında ben de tekdüzeliği sevmem. Şiir kitabımda her türden yazdığım şiirler vardır. (gelecekte yeniden tertip ederek ikinci baskısını yapacağım). Bazı defalar ölçü çok da umurumda değildi, lakin hep yapmağa çalıştığım şey edebi bir üslup kullanmaktı. Benim bu zamanda gördüğüm kadarıyla esas problem konuşmak ile yazmak işinin birbirine yapışması, arada boşluk olmamasıdır.
Kullanıcı avatarı
#7 ·
Benimde bu kitap işine bı el atma vaktim geldi fakat bu işler nasıl olur nasıl biter hiç bilmiyorum yıllarca hep dergilere matbulara yığıldık kaldık yazdığım şiirin makalenin denemenin haddi hesabı yok zaten makale denemeler felan desen artık okuyucuyu geçtim editörler bile okumuyor, anlayacağın kopyala yapıştır maksat içerik olsun derdindeler. Şiirde de hayat sahası son buldu artık dergi sahiplerinin ablası kardeşi dıdısı felan derken hem kendilerini bitirdiler hemde bizi usandırdılar anlayacağın özgün bir eser ortaya koymanın vakti geldi gibi
1 dk 49 sn sonrasında otomatik birleştirildi: Tavsiyelerinizi bekliyorum
Kullanıcı avatarı
#8 ·
Benim bununla alakalı sunduğum bir hizmet var. Birinin kitabını çıkartıyoruz. Çıktığında burada bu hizmeti verdiğimle alakalı bir başlık açacağım. Vardı ama onu bazı sebeplerden kaldırmıştım. Haha, tam adamını buldunuz. :D
Kullanıcı avatarı
#9 ·
Hocam bazen bir köşeye bir not alırsın mesala bir filmi izlemek veya birini ziyaret etmek hep böyle gece uyumadan önce aklına gelir aslında kolay bişeydir ama yıllar geçsede bir türlü yapamazsınız kitap işi bende biraz böyle oldu yıllardır hep aklımda ama bir türlü fiile dökemedim bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim
Forumda başlıklara cevap yazabilmek için kayıtlı ve giriş yapmış olmalısınız.
Paylaş: