Anlık Bildirimleri Etkinleştirin

 1 mesaj
 150
O Belde Forumu hakkında problemlerin çözümü, neyi nasıl yapılır, yeni özellikler ve forum hakkında malumatlar
Cevapla
Kullanıcı avatarı
halilesen
Halil ESEN

Doğrulanmış
Bu profil, orijinal olup gerçek bir kimseyi temsil etmektedir.
#1 ·
Mesajlar: 1391
Kayıt: 11 Haz 2020, 16.22
Ad Soyad: Halil ESEN
Cinsiyet: Bay
Konum: Bursa
Profil: Doğrulandı
İrtibat:
O Belde'de artık anlık (push) bildirimleri kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Anlık bildirimler nedir, derseniz, kısaca telefonunuzdaki uygulamalardan veya sosyal medya uygulamalarından gelen bildirimleri örnek olarak gösterebilirim. Bu özellik bir müddettir mevcut olsa da bunu hususi olarak duyurmanın daha verimli olacağına kanaat getirdim.

Hem masaüstü (bilgisayarlar) ve mobil cihazlarınızda (telefonlar) anlık bildirimleri açabilirsiniz, lakin burada mobil cihazlar üzerinden anlatacağım ki esasında aynı ara yüze sahipler. Ondan önce de bunun masaüstünde her cihazda çalıştığını ama mobil kısımda ise Apple'ın uygulama mağazasından indirilmeyen web uygulamalarına yeni yeni yeşil ışık yakması sebebiyle henüz iOS cihazlarınızda kullanamayacağınızı söylemek lazımdır. O taraftaki gelişmelerin takipçisiyim. Lakin onun yerine e-posta tercihlerinizi daha ziyade düzenleyebilirsiniz.Bildirim ikonuna tıkladığınızda açılan bildirimler bölümünün en altında anlık bildirimlerin vaziyetini gösteren bir alan bulunur. Eğer kapalı ise parantez içindeki etkinleştir kısmına tıklayın/dokunun. Bunu ilk defa yapıyorsanız bildirimleri etkinleştirmek için bir onay kısmı karşınıza çıkar. Sonrasında hazırsınızdır.

Anlık bildirim ayarlarınızı kullanıcı kontrol panelinizde Bildirim tercihleri bölümünden veya yine bildirimler bölümünde en üstte bulunan ayarlara giden bağlantı ile ulaştığınız sayfada düzenleyip kaydedebilirsiniz. Her şey sizin kontrolünüzde, sürpriz yok.

Diğer yandan ana sayfa yazıları için de benzer ayar vardır, lakin bir karışıklık olmaması için ana sayfa kısmında sağ alt köşedeki kırmızı ikondan açabilir veya kapatabilirsiniz.

Burada anlattıklarım basit gibi gözükse de bunu yapabilmek için uzun uğraşlar verildiğini söylemek isterim.

İyi forumlar dilerim.
Cevapla
Paylaş:

Beldemize daha yakın olmak için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilTamam