Ruslar Çakma Instagram Yaptı: Grustnogram!

 2 mesaj
 538
Cevapla
Kullanıcı avatarı
halilesen
Halil ESEN

Doğrulanmış
Bu profil, orijinal olup gerçek bir kimseyi temsil etmektedir.
#1 ·
Mesajlar: 1408
Kayıt: 11 Haz 2020, 16.22
Ad Soyad: Halil ESEN
Cinsiyet: Bay
Konum: Bursa
Profil: Doğrulandı
İrtibat:
Bildiğiniz gibi Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısından beridir dünya üzerindeki hemen her şirket, her organizasyon Rusları dışlamakta, onları kovmakta ve itibar etmemektedir. Lakin bu hareketin asıl sebebi Rusları hükumetlerine karşı kışkırtmak olsa da ters tepip onların birliğine de hizmet edebilir.

Alexandr Tokarev ve Ivan Semkin tarafından Rusya'da yasaklı olan Instagram'ın tabiri caizse çakması yapıldı. Grustnogram isimli bu platform neredeyse birebir Instagram ile aynı, lakin bu site sadece bir tepki değil, aynı zamanda Rusların üzüntüsünü yansıtmakta.

Resim

Zira Grustnogram'a girdiğinizde Rusça "Üzgünler için sosyal ağ" ve hemen altında "üzüntünü paylaş, birlikte üzülün" yazmaktadır. Üstelik beğenme ifadesi olarak kırık bir kalp simgesi bulunmakta.

Elbette platform tutar ve büyürse moddosu da değişecektir. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Bizim de bu tarz alternatiflerimiz olmalı mı?
Beldemize daha yakın olmak için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilTamam
cernesn
Ceren E.
#2 ·
Mesajlar: 52
Kayıt: 25 Eki 2020, 21.58
Ad Soyad: Ceren E.
Cinsiyet: Bayan
Konum: Bursa
Profil: Doğrulanmadı
Güzel fikir aslında. Dediğiniz gibi büyürse üzgün değil, mutlu olurlar. :)
Cevapla
Paylaş: