1718 uygun sonuç bulundu

halilesen · Dün, 23.07
İzlenecek Film Önerileri
Aklıma gelen ilk 10 filmi söyleyeceğim; büyük ihtimal birçoğunu hemen herkes izlemiştir: Yıldızlararası, Joker, Kara Şövalye Üçlemesi, Geleceğe Dönüş, Ölümcül Oyunlar, Senin Adın, Her Şey Her Yerde Aynı Anda, Parazit, Coco, Başlangıç Falan. Çok var ama aklıma şu an bunlar geldi.
halilesen · 18 Şub 2024, 01.34
Sen Yıldızları Seyrederken - Halil ESEN
Bu şiiri 9 ile 10 sene önce yazmıştım. Şimdiye göre daha genç veya çocuk sayılırım ama birçoğu kapalı olmasa da hal izahlarını her zaman yaşadığımı görüyorum. Biraz daha dikkat edince aşırılıklar da var. Dahası hatırladığım kadarıyla ilk defa serbest şiir yazma gayretinde bulunduğum şiirdi. Ara ara aklıma gelen, belki mükemmel değil ama basit, sevimli ve ince bir şiir olduğunu düşünüyorum. Bir ehemmiyeti olmasa da bir fakülte e-dergisinde de yayımlanmıştı. Nife, dünyanın çekirdeğinin merkezi gibi bir şeydi zannımca; müthiş sıcaktır; dahası bulu...
halilesen · 18 Şub 2024, 01.30
Sen Yıldızları Seyrederken - Halil ESEN
Sen yıldızları seyrederken her gece Ben karanlıkta kalırdım Kimseye muhtaç olmadan attığım her adım Yaklaşırken uzaklaştığımı anladım Söyler misin Seni güneşe mahkum eden kaç hece Senden önce Will gibiydim Senden sonra Mecnun oldum ben Kör gözlerimin göremediği Gecenden uzak bir beden Ben hiç kimsenin yaklaşamadığı nifede Gönlümün soğumasını bekliyorum O kadar üşüdüm ki sofanda Cehennemi soğutmağa gidiyorum Cennete girdiğini san diye Şimdi yıldızlara bakmalısın Küçük çocukların korkmaması için En güzel duaları oku, bildiğin Ben şimdi geceye aka...
halilesen · 09 Şub 2024, 12.07
Selam Ben Ali Mesut
Ali Bey beldemize hoş geldiniz. Dilerim ki zihninize temiz teneffüs edeceğiniz keyif aldığınız zamanlar geçirirsiniz burada. İyi forumlar.
halilesen · 07 Şub 2024, 20.36
Akşam Konulu 3. O Belde Şiir Yarışması
Yarışmaya duyulan alaka kabul edilebilir olsa da iştirakin az olması karşısında en azından verilen emeği neticeye ulaştırmak ve daha fazla kimsenin iştirakine vesile olması için yarışmanın son katılım tarihini mevcudun 3 ay sonrasına aldım.

Yeni son iştirak tarihi 15 Haziran 2024'tür.
halilesen · 07 Şub 2024, 20.31
Akşam Konulu O Belde Hikaye Yarışması
Alakanın sıfıra yakın olması ile boşa harcanan maddi manevi zararın karşısında daha da ziyana sürüklenmemek için bu yarışmayı iptal ediyorum.
halilesen · 06 Şub 2024, 21.35
Netflix'te Rick and Morty'nin 7. Sezonu Var Mı?
Gizli sekmese veya yeni sekmede aç derseniz uygulamaya atmaz.
halilesen · 06 Şub 2024, 20.02
Netflix'te Rick and Morty'nin 7. Sezonu Var Mı?
f4d3 yazdı: 10 Oca 2024, 22.33 Üyeliğim olmadığı için göremiyorum.
Aslında görülebilir:
halilesen · 06 Şub 2024, 19.54
6 Şubat - Busenur SEZER
Onu geçtim kaç asır önce bu topraklarda yetişen ve bizden biri olan Mimar Sinan ismindeki bir adamdan daha ileri gidemeyişimiz. Elbette büyük bir mimar ama ondan dersler alıp kendimizi yetiştirip daha iyisini yapmamız gerekmiyor muydu? Onun tekniklerine, görmüşsünüzdür, Japonlar sahip çıkıyor. Belki bilmeyenler vardır bin küsur sene önce ilk robotu yapan da bizden biri. Düşününce bizim robottan askerlerimiz olmalıydı diyorum. Fabrika çıkışlı ürün yetiştiren bir eğitim sistemimiz olduğundan maziden dersler almak pek mümkün olmuyor maalesef. Yeti...
halilesen · 06 Şub 2024, 18.41
6 Şubat - Busenur SEZER
Kadere gönderme varken burada söylemek isterim ki kader bahsinde yollar yaratılmıştır ama hangi yoldan gideceğimizi belirlediğimiz direksiyon bizdedir. Kalitesiz bina yapmayı seçmek deprem gibi afetlerde yıkılacağı ve kafasına beton yığını düşen birinin büyük ihtimal öleceği sonucuna ulaştırması budur. Elbette kontrol edilemez kader olayları da vardır; misal hangi ana babadan doğacağımız gibi; bu muazzam büyük bir kader olayıdır. Lakin birçok şeyi biz tercih ederiz yahut karşı karşıya kaldığımız zamanda da yine bir tercih vardır... Falan oraya ...
halilesen · 05 Şub 2024, 19.48
En İyi Müzik Dinleme Programı Nedir?
Sponsorlu bağlantı:
https://apple.co/48a3Dtg

Elbette Apple ile işbirliği içerisinde olduğum için değil, gerçekten beğendiğim ve kaliteli bulduğum için tavsiye ediyorum.
halilesen · 05 Şub 2024, 19.06
En İyi Müzik Dinleme Programı Nedir?
iTunes Store. Şimdi baktım satın aldığım 798 parça var. :) Bunu albüm satın almak gibi düşünün, CD değil ve çok kaliteli, daha ucuz. Tek seferlik ödeme ile ömür boyu sahip oluyorsunuz. Fakat Apple Music'i de uzun zaman kullandım ve ara ara kullanırım; hem iOS'te hem Android'de hem web'de çok memnundum. Çok eskiden üniversitede Spotify da kullanmıştım ama o zamandan aklımda kalır bir memnuniyet hatırlamıyorum. YouTube Music ise ne bileyim Apple Music gibi profesyonel gelmiyordu. Söz konusu abonelik ise bence Apple Music. Şöyle bir ayrım var benc...
halilesen · 04 Şub 2024, 20.23
Netflix'te Rick and Morty'nin 7. Sezonu Var Mı?
Muhtemelen tümü yayımlanacak ve tümü dublajlı olacaktır.
halilesen · 04 Şub 2024, 18.47
Netflix'te Rick and Morty'nin 7. Sezonu Var Mı?
Buraya yazmağı unuttum ama YouTube'dan duyurmuştum, Rick and Morty'nin 7. sezonu 8 Şubat'ta yani 4 gün sonra Netflix'te olacak.
halilesen · 04 Şub 2024, 18.18
Sahte Yatırım Reklamlarına Dikkat
İşin tekniğini veya yapay zekasının (aslında tam zeka değil ama sonuçta yetenekli bir yazılım) ile neler yapılabileceğini bilmeyenler inanabilir. YouTube'un, dolayısıyla Google'ın bunlara izin vermesi çok tuhaf.
halilesen · 04 Şub 2024, 10.53
Sahte Yatırım Reklamlarına Dikkat
YouTube Premium'u son ay yenilemediğim için karşıma birkaç defa çıkan bir reklam türü var: Arkada meşhur birinin, bir siyasetçinin veya kanaat önderi sayılan kimselerin konuşma kaydını koyup sesin yapay zeka ile taklit edildiği ve sözde çeşitli yatırım tavsiyelerinin verildiği reklamlar var. Konuşmanın sahteliği ağız hareketlerinin intibak oluşturmaması ile belli oluyor ama onu da yapay zeka ile ayarlamağa akıl edememişler veya yapamadılar. Bunların sahtekar ve dolandırıcı olduklarını düşünüyorum. Bu konuda sizin fikrinizi almak ve kendimce uya...
halilesen · 02 Şub 2024, 17.46
Evil Morty Kimdir?
Oo, izlemek için çıldırdığım diziler var ama Türkiye'de olmadığı için ve bunu çalmağa bahane olarak görmediğimden izlemiyorum. Yapamadığımdan değil, alasını yaparım ama hem ahlaken hem prensip olarak bunu yapmıyorum. İngilizcemi istediğim gibi geliştirebilirsem globalde daha çok izleme imkanım olacaktır diye düşünüyorum. Neyse yapacak bir şey yok artık.
halilesen · 02 Şub 2024, 13.01
Evil Morty Kimdir?
Önceki gönderide genelleme yaptım, lütfen üzerinize alınmayın diyeceğim ama yapılanın yapanlar tarafından farkında olunduğunu düşünüyordum. Yani sizi hedef alarak kurmamıştım cümlemi. Beni tanıyanlar genel olarak bunda hassas olduğumu bilirler.
halilesen · 01 Şub 2024, 23.48
Evil Morty Kimdir?
Söz konusu bölüm hakkında heyecan duyuyordum. Şimdi neredeyse tamamını tahmin edebiliyor veya biliyor gibiyim. Ülkede çalmayan, yani korsan kullanmayan bir avuç insan olmanın kötü bir tarafı da bu.
halilesen · 01 Şub 2024, 23.00
Evil Morty Kimdir?
Daha Türkiye için çıkmamış yeni sezondan spoiler yemek bugün en kötü şeydi.
halilesen · 01 Şub 2024, 19.15
Deliliğim, Aşkım - Zeynep Güldiken
Yoruma yahut eleştiriye girişmediğim farklı zamanlarda okudum şiiri ama son okumamda mana bana daha belirgin geldi, bu da bazen kendimi çok fazla vermediğimi gösteriyor zannımca. Güzel. Bazı yerlerde mananın ani değişimi yahut atlanması var; bunu ben de kullanırdım ve onlarda da aralarında bir boşluk varmış gibi hissederdim; sonradan fark ediliyor, fakat burada çok kadar değil. Bunu genel olarak görüyorum, belki klasik şiirlerde çok daha az, mısraların birbirine bağlanması, bu mana olarak da üslup olarak da olabilir... Siz ne düşünüyorsunuz?
halilesen · 01 Şub 2024, 19.10
Işıklar - Zeynep Güldiken
Nedense sanki mısraları yeniden işlemek istedim; "Eski aşklarımı, sakin yaşlarımı", "Sönmesini beklerken yakan bendim tüm ışıkları", falan. Elbette ben ve diğer birinin bunu yapmasını sizin şiire yansıttığınız nüansları ve manayı değiştirebilir. Şiir bence birkaç noktaya tutunarak kendisini okutabiliyor; kaleminize sağlık, şiiriniz daim olsun.
halilesen · 01 Şub 2024, 19.03
Genç Hisli Ölümler - Zeynep Güldiken
Daha çok ilk bentte bana akseden bir hadise var ki sanki mısra sonlarına vardığımda önceki kelimeleri unutuyor gibi oldum. Bu mısra yapısı veya benim o anki halimden mütevellit olabilir. Bazı kelime tercihlerinizi beğendim. Son kısımda ise Yahya Kemal'in "Birçok gidenin her biri memnun ki yerinden / Birçok seneler geçti; dönen yok seferinden." mısralarını hatırlattı; belki redifler sebebiyle. Başta bahsettiğim kısma biraz daha alaka verince bunun sebeplerini anlamak düşünmek icap etti. Devrik cümleleri normalde ben de çok kullanırım a...
halilesen · 01 Şub 2024, 01.14
Organ Bağışı Caiz Mi?
Fakat her şartta her şey kesin doğru olmaz. Burada beyin ölümü üzerine organ nakli tartışılıyor. Bu kesin olmayan bir konu. Beyin ölümü teşhisi konulup sonradan ayağa kalkan, normal olarak yaşamağa devam eden kimseler az değil; hatta bazı doktorlar tarafından sırf organ nakli sebebiyle böyle teşhisler konulduğu ile alakalı haberler okuduğumu hatırlıyorum. Burada bir insan organlarının alınması için öldürülmüş olmuyor mu? Bunun neresi caiz? Demem o ki o kadar basit değil.
halilesen · 31 Oca 2024, 23.45
OceanGate, Titanik Turları Düzenlemeğe Devam Ediyor
Artık devam etmiyorlardı, yazdığım gibi. Şu an vaziyet nedir bilmiyorum.