İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ödüllü Yorumlar Çekilişi

Son güncelleme tarihi 21 Eylül 2022

“Bünyesinde yayımlanan çeşitli kültür sanat, fikir ve edebiyat yazıları ile, dahası gittikçe büyüyen forumuyla O Belde, bir melaz-i hülyadır.” Şimdi onu daha ön plana çıkarmak ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunulacak, basit bir okuyucudan çok daha fazlası olabilecek bir kitle oluşturmak maksadıyla Ödüllü Yorumlar Çekilişini başlatıyoruz.

(!) Gerekli şartların sağlanamaması ve üst üst çekilişin olmaması; dahası bu faaliyet üzerine başka bir plan tasavvur edildiği için aksi duyurulana kadar Ödüllü Yorumlar Çekilişi durdurulmuştur.

Sinema Bileti veya Hediye Çeki Kazanın!

Her bir buçuk ayda bir (altı haftada bir) yapılacak olan çekilişlerle bu zaman zarfında yayımlanan yazılara yapılan yorumlardan, çekilişle bir kişiye tercihen seçtiği filme sinema bileti veya ederinde (50 ₺) Amazon Hediye çeki hediye ediyoruz.

odullu-yorumlar-cekilisi-sinema-bileti-hediye-karti-o-belde

İlkin Amazon çeki yerine kitap çeki vermek istiyorduk, lakin Amazon’da ziyadesiyle kitap da satıldığından bunun daha işe yarar olduğu neticesine vardık.

Katılmak için Adımlar ve Şartlar

Yapmanız gereken yazılarımızı okumak ve fikirlerinizi yazının aşağısındaki yorumlar kısmında beyan etmek, yani yorum yapmaktır. Lakin ondan önce belli şartlarımız var.

1. E-Posta Abonemiz Olun

Bu yazının da altında olduğu gibi her yazı yazı sayfasının bitiminde bulunan “E-posta ile abone ol” kısmı ile O Belde’ye abone olun. E-postanızı girin, gönderin, e-posta kutunuza gelen postayı onaylayın. Böylece hem bir şartı yerine getirmiş olurken hem yeni yazılardan haberdar olmak için e-posta bildirimi alırsınız. Ne kadar yazı, o kadar yorum ve çekiliş hakkı.

2. Yazılara Yorum Yapın

Evvela şunu söylemeliyiz ki her yorumunuz bir çekiliş hakkıdır ve bu, yazıyla sınırlıdır. Yani şu an bu yazıya yaptığınız yorum bir haktır. Yorumlara verilen cevaplar çekiliş dışıdır. Bu her yazı için geçerlidir ve istediğiniz kadar katılabilirsiniz.

Her çekiliş öncesinde son altı hafta içinde yapılan yorumlar sayılır. Lakin siz yine de diğer yazılarımızı okumağı ihmal etmeyin ve yorumlarınızı esirgemeyin.

3. Hile Yapmayın

Çok basit, yazıdan bağımsız veya “çok güzel”, “harika” gibi ucuz ve spam sayılabilen yorumlar kapsam dışıdır. Burada biz aynı zamanda sizlerin fikirlerinizle ve bu fikir alışverişi ile gelişmek derdindeyiz. Bu bapta istek ve tavsiyelerinizi de esirgemeyiniz.

Dahası IP adresi ile kontrol edebileceğimiz için herkesin bir e-posta ile, tabii kendi isminiz ile, katılmasına müsaade edilmektedir. Fazla ve değişik isimlerle veya farklı e-postalarla katılanlar tamamen yarışma dışı tutulur.

Diğer yandan tarayıcı tabanlı çerez kaydı yapılabilmesi için yorum yaparken “Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi bu tarayıcıya kaydet.” kutucuğu işaretlerseniz tekrar tekrar isim ve e-postanızı girmeniz gerekmez.

Yorumlardaki e-posta adresi abone olduğunuz e-posta adresi olmalı. Lakin içiniz ferah olsun, e-posta adresiniz asla ve asla yayımlanmaz veya paylaşılmaz. İsim kısmında da fazla düşünmeniz gerekmez, çok içerliyorsanız sadece adınız olsa kafi.

Şart değil ama eğer gönlünüz isterse veya buna layık görürseniz yazılarımızı paylaşmanız da bizi çok memnun eder. Mesela bu yazıyı paylaşın ki iş daha eğlenceli bir hal alsın. Dahası bizler bu yarışmayı sürdürmek için teşvik bulalım.

Şayet çekilişi kazanırsanız ödülünüz olan sinema bileti veya Amazon hediye çeki o e-posta adresinize gönderilir; tabii öncesinde hangisini istediğinizi sorarak. Biletin alınacağı sinema, online bilet satışı yapıyor olmalıdır. Bir kişi ödül almış olsa dahi katılmağa devam edebilir.

Son olarak şunu da söylemek lazımdır ki burada forumumuzdan bahsetmiyoruz. Forumdaki başlıklara verilen cevaplar değil, O Belde yazılarına yapılan yorumlardan bahsediyoruz.

O Belde’ye hızlıca ulaşmak için uygulamamızı indirin veya siteyi sık kullananlarınıza ekleyin. Bize bir tık kadar yakın olun. Cihazınız destekliyorsa size bildirim göndermemize izin verin. Dahası sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsiniz.

📣 Dahası ek olarak artık çekilişlerdeki katılımcı sayısı en az “5” olması gerektiğine karar verdik; zira sadece bir kişi için kura çekmenin manasızlığını anlayabilirsiniz.

Kazananların sadece isimleri her altı haftada bir burada listelenir. Dahası şu an bu çekilişlerin bitiş tarihi yoktur. Biz yola devam ettiğimiz ve büyümeği hissettiğimiz sürece Ödüllü Yorumlar Çekilişi devam eder; en azından bir müddet planımız bu. Tüm değişiklikler çekiliş tarihlerinde bu sayfada yapılacaktır. O Belde tüm hakkını saklı tutar.

Kazananlar:
1. Çekiliş: Ebru B*** (katılan: 1)
2. Çekiliş: Yok (katılan: 0)
3. Çekiliş: Yok (katılan: 0)
4. Çekiliş: Yok (katılan: 0)

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
Haberler

Yorumlar (4)

Yorum Yaz
 1. Ebru Ebru Misafir | 22 Mart 2022

  Rick And Morty dizisiyle ilgili incelemenizi beğendim, tam yorum yapacaktım ki e posta, isim istediğini görünce üşendim ve vazgeçtim. Sonra bir de ne göreyim ödüllü yorum çekilişi varmış. Çekilişsever ben durur muyum hemen e posta ile abone olup şu an okumakta olduğunuz yorumu yaptım. Teşvik edici bir etkinlik olmuş. Şimdi diğer yazılarınızı okuyup yorum yapmak için sabırsızlanıyorum.

  • Halil ESEN Halil ESEN Yazar | 22 Mart 2022

   Beğenmenize sevimdim. 🙂 Teşekkürler.

 2. Ebru B. Ebru B. Misafir | 8 Mayıs 2022

  Merhaba, bu hafta benim için biraz yoğun geçti ödül kazandığımı şimdi fark ettim, daha uygun bir saatte mailinizi yanıtlayacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

  • Halil ESEN Halil ESEN Yazar | 8 Mayıs 2022

   Tebrik ederim… 🙂

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Beldemize daha yakın olmak için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Başlamak için dokunun.
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için Paylaş düğmesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.