İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
O Belde
O Belde'ye Hoş Geldiniz
Kültür sanat, fikir ve edebiyat topluluğumuza katılın. İştirak edebilmek ve daha fazla özelliğe kavuşmak için giriş yapın.

Wolf Like Me Dizi Eleştirisi

Wolf Like Me, Abe Forsythe tarafından yazılıp yönetilen ve başrolleri Isla Fisher ve Josh Gad‘in paylaştığı, bugünlerde Amazon Prime‘da izleyebileceğiniz Peacock yapımı fantastik dram temalı bir Avusturalya dizisidir.

Wolf Like Me dizisinin konusu ölmüş eşinin acısı ve on bir yaşındaki kızının problemleriyle uğraşan mutsuz bir adam olan Gary’nin ve kaderin bahane ettiği tesadüfler silsilesi ile birbirlerinden ayırmadığı, yine aralarından tarif edilmez bir çekimin bulunduğu Mary ile ilişkisini anlatmaktadır.

Bir kaza irtesinde tanışan ve devamında aynı kaza silsilesi ile bu halin devamının sağlanması ile yakınlaşmaları devam eden çiftin ilişkisi Mary’nin büyük sırrının öğrenilmesi ile çıkması girer. Dahası ilişkilerini korumak için alışmaları ve tabii katlanmaları gereken, gülün bir de dikeni vardır. Diğer yandan bu sır üzerinden ilişkiler üzerine, çirkinliklere ve istenmeyenlere güzel bir metafor (mecaz) da dile getirilebilir. Lakin spoiler’sız bir eleştiri olması için hikayenin detaylarından bahsedilmeyecektir.

İlkin oyuncu performanslarından bahsedecek olursam mübalağa kaçmayan, dozunda ve layıkıyla sergilenmiş bir performans görmekteyiz; hiç sorgulatmıyor. Lakin oyunculuğu çıkardığımızda ve sadece hikayeye odaklandığımızda daha derin ve anlatılanların geniş olmasını isterdim. Bir yerden sonra aynı şeyleri dinliyormuş zannına kapıldım. Hususi olarak Gary’nin ölmüş karısından bahsettiği sahneleri misal olarak gösterebilirim. Yine de dizinin asıl amacına bakıldığında kabul ve kısmen takdir dahi edilebilecek bir senaryo var.

Diğer yandan dizi güldürmeği, heyecanlandırmağı ve romantizmi yaşatmağı başarıyor; biraz romantik, biraz fantastik, biraz da dram… Her ne kadar hikayenin zirveye ulaştığı anda dizi bitse ve tabiri caizse tadı damakta kalsa da genel olarak mutlu bir seyirci profili çizdiği görülmektedir.

Diziye hakkında hiçbir şey bilmeden başladım ve ilk bölümlerde dizi kendisinden çok fazla şey umdurdu. Lakin maddi vasıfları iyi olsa da prodüksiyonun mühim yerlerinden kısıldığını veya hakkıyla ifade edilmediğini düşünüyorum. Kendi çapında güzel ve samimi; lakin az evvel de bahsettiğim üzere tadımlık bir lezzet sunuyor ve bapta daha ileri gitmiyor, aksine daha fazlasını istettiriyor. Dahası bu yönü ile büyük bir şey beklendiğinde ancak hüsrana uğratacaktır.

wolf-like-me-incelemesi-wolf-like-me-yorumu-wolf-like-me-yorumlari-wolf-like-me-konusu-wolf-like-me-oyunculari-wolf-like-me-elestirisi
Isla Fisher ve Josh Gad | Wolf Like Me (2022)

Nihayetinde her biri yaklaşık otuz dakikalık altı bölümüyle bir mini dizi kategorisinde dile getirebileceğimiz Wolf Like Me dizisi, yahut Türkçe ismini koymak lazım gelirse Hoşlandığım Kurt olacaktır, vakit geçirmek için izlenebilecek, belki daha fazlasında bulunmamak üzere, birkaç kelimeyle de ısrar edilebilecek bir dizi.

Wolf Like Me dizisine vereceğim puan 6.6/10’dir.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Amazon’un sunduğu Wolf Like Me dizisini seyrettiniz mi veya izlemeği düşünüyor musunuz? Lütfen fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında benimle paylaşmaktan geri durmayınız.

Daha fazlası için sitemize ve yine kültür sanat, fikir ve edebiyat ile alakalı paylaşım ve tartışmaların yapıldığı forumumuza mutlaka göz atın.

Yorum Yaz Paylaş
Paylaş:
GoogleHaberler

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
  1. mehmetaluc mehmetaluc Üye | 18 Eylül 2022

    Seyretmedim, siz emek vererek bu dizi hakkında bilgiler vermişsiniz izlemkte yarar var bilgi sahibi olmak için, emeğinize gönlünüze sağlık selamlarımla.

    • halilesen Halil ESEN Yazar | 18 Eylül 2022

      Kıymetli yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz; lütfen gerekli bilgileri giriniz; e-postanız asla yayımlanmaz.

Beldemize daha yakın olmak ve daha gelişmiş bir tecrübe için uygulamamızı kurun; herhangi bir uygulamadan çok daha hafif ve güvenli. Şimdi değilYükle
O Belde Uygulamasını Edinin
O Belde uygulaması
Başlamak için iOS paylaş simgesi simgesine dokunun, seçenekler listesinde aşağı kaydırın, sonra Ana Ekrana Ekle’ye dokunun.